Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Subwoofer w passacie, prośba o opinię.

19 Sty 2006 16:12 866 5
  • Poziom 11  
    Złożyłem sobie subwoofer nie ważne jaki policzony w WINISD,obudowa klocek ze ściętym tyłem. W bagażniku i poza samochodem gra dobrze, ale np na fotelu kierowcy nic nie słychać, tylko czuć że trzęsie samochodem. Podłączony jest pod wzmacniacz. I pytanie, co zrobić żeby było go słychać? między bagażnikiem a środkiem auta poza siedzeniami nic nie ma. Proszę o jakąś poradę, jak można to poprawić.
  • Poziom 25  
    No cóż, subwoofer emituje dżwięki (jeśli ma odpowiedni filtr dolnoprzepustowy), do około 250 Hz, czyli więcej trzęsie niż słychać. Może i wysokie basy będzie słychać w pobliżu, ale siedzenia ładnie tłumią. Może wzmacniacz masz za słaby?
    Na program Winisd nie licz za bardzo, obudowę do mojego głośnika 10" wyliczył na 312 litrów. Radzę poszukać specjalne programy samochodowe, np. BoxCalc, czy takie coś.
    Możesz spróbować ustawić głośnik w stronę boku auta, a nawet lekko wyżej.
    Poza tym sub powinien trząść.
  • Poziom 27  
    Cytat:
    Na program Winisd nie licz za bardzo, obudowę do mojego głośnika 10" wyliczył na 312 litrów. Radzę poszukać specjalne programy samochodowe, np. BoxCalc, czy takie coś

WinISD to bardzo dobre narzędzie, ma takie same algorytmy jak każdy inny DOBRY program. Ale on niestety za nas nic nie policzy. 312 L traktuje z przymróżeniem oka każdy myślący człowiek.

Krzysiekwitula a jaki głośnik użyłeś i jaką masz objętość, strojenie. To pozwoli lepiej zrozumieć problem.
  • Poziom 33  
    oskar_dyjas właśnie dlatego oprócz progamu, trzeba głównie liczyć na doświadczenie i zdrowy rozsądek.
    Dziwny przypadek, opisz subwoofer dokładnie: objętość, ew. strojenie, model głośnika, wzmacniacz. Nie chce mi się wierzyć, że nic nie słychać, po prostu słychać znacznie ciszej, tak? Czy tak samo jest przy cihym słuchaniu, czy także przy głośnym?
  • Poziom 11  
    Objętość 25 litrów - miał być mały,
    strojenie - 40 Hz,
    model głośnika niestety alphard LW650
    wzmacniacz niefirmowy 4x30 RMS podłączony tylko subwoofer. Może to jest za słabe, ale nie mam innego żeby sprawdzić.

luke666 napisał:
    oskar_dyjas Nie chce mi się wierzyć, że nic nie słychać, po prostu słychać znacznie ciszej, tak? Czy tak samo jest przy cihym słuchaniu, czy także przy głośnym?

Nie ma różnicy jaka głośność, po prostu w bagażniku mało głośnik nie odleci w bagażniku i na zewnątrz jest dobrze, a w środku nic, tylko trzęsienie samochodu.
  • Poziom 21  
    Moim zdaniem masz go źle ustawiony. Włóż go naprzeciwko fotelu kierowcy. Może bas nie promieniuje w Twoim kierunku, tylko dookoła i słychać tylko kick-bas