Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

electrolux kontra ariston

19 Sty 2006 20:36 2091 17
  • Poziom 10  
    ostatnio stałem się posiadaczem pralki electrolux ewt 1015 i myślałem że jestem w XXI wieku, ale w porównaniu z aristonem o tych samych ''osiągach"/u mojej siostry/ moja chodzi jak disel przy jej melex-ie. CO jest grane?,czy ten typ tak ma, czy trafiłem na "odrzuta" do "ściany wschodniej". Proszę fachmanów o opinię-DZIĘKI.
  • Poziom 1  
  • Poziom 10  
    to nie fartuch,bo przy obracaniu bębna ręcznie jest cisza-dzięki
  • Specjalista AGD
    jeśli to nowy sprzęt to
    moze nie zdjąłeś blokad ?
    poza tym sprawdź czy masz stabilna podłogę i czy pralka sie nie kiwa
    ponadto być może wsadzasz za mało ubrań do prania albo jedną ciężką np . kurtkę
    i dlatego ci się wszystko trzęsie
    a przy wirowaniu na dużych obrotach musi troche poszumieć bo tam jest silnik szczotkowy

poza tym aristony nie umywają sie do elektroluksów takze spokojnie

pozdrawiam
  • Poziom 10  
    blokady wyjąłem,podłoga stabilna-to nie chodzi o głośne wirowanie-bo to normalne, ale silnik buczy niemiłosiernie w cyklu prania, gdy bęben kręci się powoli???!- Serwis twierdzi że buczeć musi?! to gdy urwę tłumik w samochodzie to mechanik powie- tak ma być i będzie buczeć- to jest chore!!!
  • Poziom 1  
  • Poziom 10  
    skoro silniki w najnowszych pralkach mają takie wzbudzenie że aż buczą , to co za silnik wymyślił ariston, że go zupełnie nie słychać?!- może da się zrobić przekładkę?- dzięki
  • Specjalista AGD
    Ty masz silnik szczotkowy, który musi swoje odgwizdać, ale w niektórych nowych Aristonach są silniki klatkowe 3-fazowe sterowane falownikiem i przez to super ciche. Taka nowość. No i teraz trzeba wybierać między dobrą, a cichą :)
  • Poziom 31  
    Cytat:
    No i teraz trzeba wybierać między dobrą, a cichą

a ten Electrolux to ma być niby dobry :?: :D

oj, jakby sobie przypomnieć to nazbierałoby się trochę tych usterek :?
  • Poziom 1  
  • Poziom 10  
    no to już nic nie rozumiem-skoro wyznacznikiem nowoczesności ma być coraz głośniejsza pralka, to chyba coś electrolux przekombinował :idea: i zazdroszcze siostrze bezszelestnego aristona-śmiga 3 rok bez problemu. Po raz kolejny potwierdza się prawda , że płaci się za markę, a w środku.../pi,pi,pi/
  • Specjalista AGD
    Ale siostra chyba nie ma pralki ładowanej od góry.
  • Poziom 1  
  • Poziom 31  
    skryn napisał:
    W dodatku siostra ma jakiś model wzięty z kosmosu... :wink:

z jakiego kosmosu :?:
    teraz już WSZYSTKIE Aristony mają te silniki z przemiennikiem częstotliwości i są dużo tańsze niż te Electroluxy :D
  • Poziom 10  
    Ten ariston , to model sprzed 3 lat ładowany od góry:!:, nie pamiętam symbolu-identycznie wypasiony ,1000 obr/min,miękkie otwieranie , a ja myślałem , że będe lepszy...
    Chyba wcisnę komuś tego francuza i kupię " normalną" pralkę- są chętni , tylko nie pchać się? :D
  • Poziom 31  
    No jasne, ja jestem chętny :D
  • Specjalista AGD
    PS 663S BIO napisał:
    No jasne, ja jestem chętny :D

To już nie masz co robić w domu? :)
  • Poziom 1