Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Bluetooth problem chyba ze sterownikami.Prosze o pomoc.

19 Sty 2006 20:55 13986 12
  • Poziom 11  
    Witam. Pierwszy raz na forum wiec nie wiem czy trafilem na dobry dzial. Otóz mam problem. Zakupilem na allegro Bluetooth pod usb do kompa aby moc wrzucac troche smieci do telefonu SE K700i. Ale w sumie nie o model tu chodzi i w zasadzie to chyba i nie o sam telefon. Poprostu na jednym kompie (nowszym) bluetooth nie wykrywa mi urządzenia a jesli juz z wielkim wysilkiem go wykryje a w dodatku prawidlowo nie rozpozna poniewaz nie rozpozna go po nazwie lecz po numerze id to nie moge nic wiecej zrobic. Nie moge przeslac danych poprostu nic. Nie wykrywa mi zadnych dostepnych serwisow. Zas gdy podlacze do drugiego kompa nieco starszego wszystko dziala i jest ok. Wykrywa wzsystko i wszystko dziala. Na nowym kompie sciagnolem nawet nowsze sterowniki do bluetootha bo kumpel mial ten sam problem i u niego to poskutkowalo ale u mnie niestety nie. Nie wiem czy to wina sterownikow USB czy cos innego. Dodam ze sterwoniki do usb dla mojej plyty (ABIT IS7e) instaluja sie razem z service packiem 1 xp a bez tego wystepuje konflikt w menedzeze urzadzen. Moze bez tych sterownikow z sp1 chodzilo by dobrze ale najpierw chce zaczerpnac zdania kogos kto sie orientuje zanim zrobie kociol w systemie i zabawe z sp2 i sp1. Prosze o POMOC i przepraszam za dlugi tekst.Moze niektorym sie nie bedzie chcialo czytac ale licze na pomoc. Pozdrawiam i czekam.
    Darmowe szkolenie: Ethernet w przemyśle dziś i jutro. Zarejestruj się za darmo.

• Poziom 43  
    1. napisz na którym komputerze jest jaki system ( narazie wiadomo że : na jednym chodzi a na drugim nie - i tu jest XPSP1 )
    2. wgraj SP2 i zobacz rezultaty - wkońcu to poprawka ( choć co do tego można sie sprzeczać :) )
  • Poziom 11  
    Na jednym kompie (tym na którym nie dziala) jest service pack1 i service pack2. Zainstlowanie sp2 w sumie nic nie pomoglo tyle tylko ze system sam instaluje swoje sterowniki i wykrywa urzadzenie ale dalej zadne uslugi nie sa dostepne zatem sp2 nic nie pomogl. Na drugim kompie chyba nie ma nawet sp1 (ale nie jestem pewien tyle ze nie mam mozliwosci narazie sprawdzic gdyz ten komp jest w miejscowosci gdzie studiuje a aktualnie ejstem w dmu) ale ten sam bluetooth na kompie u kolegi chodzi z sp2 po zainstaloaniu nowych sterownikow (BlueSoleil 1,6) a u mnie to nic nie pomaga. Nie wiem w czym jest problem czy w sterownikach usb zainstalowanych systemie czy w czyms innym.
  • Poziom 23  
    szczurek_7 napisał:
    Masz tu programik może ci pomoże :D

co za śmieci wrzucasz ????

w załączniku są pliki z K700, które służą do sterowanie komputerem, ale bez sterowników na kompie one nic nie dadzą !!!!

ponadto każdy K700 ma je wgrane na stałe !!!!

a do autora postu, jeśli masz XP z SP2, to polecam sterowniki MS....
    jak na razie bezproblemowe...w załączniku
  • Poziom 2  
    Witam moze poradziles sobie juz z tym problem bo ja mam identyczny i nie mam pojecia co robic:cry:
  • Poziom 12  
    na moim komputerze XP SP2 zrobić musiałem sieć domową narzędziem z systemu. zarejestrować telefon w sieci domowej i wszystko gra ok.Sterowniki system sam się pościąga albo o nie poprosi.Nie jest to wina oprogramowania ani sterowników.
  • Poziom 11  
    Mozna prosic o jakies blizsze instrukcje gdzie znalezc to narzedzie i jak dalej postepowac?
  • Poziom 12  
    podłącz radyjko do portu USB W panelu sterowania będzie ikonka niebieska z BLUTUCZA kliknij ją i postępuj zgodnie z instrukcjami z ekranu.Zobacz w informacji o systemie czy jest zainstalowana.Gdyby była to wyjmij z portu USB radyjko Odinstaluj ją z systemu Potem podłącz ją z powrotem włącz i załącz z powrotem komputer resztą zajmie się system Tylko mu nie przeszkadzaj potem wejdż do panelu sterowania kliknij w Blutucza i skonfiguruj sieć zgodnie z komunikatami na ekranie Nie dawaj innych sterowników za wyjątkiem tych o które poprosi system XP Powodzenia
  • Poziom 11  
    Wporządku telefon jest wykrywany ALE nie wykrywa zadnych uslu typu transfer plikow itp wiec telefon jest widoczny przez kompa i w druga strone a na tym koniec. Nie mozna ani wyaslac pliku z kompa ani go odebrac. Telefon jest tylko widoczny
  • Poziom 12  
    Wysłałem wczoraj wiadomość ale chyba nie na te forum przepraszam
    Formaty plików muszą być rozpoznawalne przez kompa i telefon jak rozrobić
    Z telefonu wybierasz jakieś zdięcie opcjach zaznaczasz wyślij przez blutucz
    Komputer zareaguje informacją że są pliki do odebrania dajesz ok. wskazujesz miejsce gdzie je zapisać i dajesz im nazwę
    Po transferze zdjęcia sprawdzasz jaki ono ma format i jaki to jest rodzaj grafiki
    Wybierasz jakieś zdjęcie z kompa konwertorujesz do formatu zdjęcia jakie ci przyszło z telefonu za pomocą programu Np. ClickPik albo jakiegoś innego edytora grafiki. Zaznaczasz prawym przyciskiem myszki wybierasz opcje wyślij przez Blutucz (telefon w tym czasie musi być aktywny)
    Telefon powiadomi cię ze są pliki do odebrania dajesz OK. i po kilku sekundach będą w telefonie potem kilka sekund telefon je przepisuje i jak format grafiki będzie zgodny to będzie ono w folderze ze zdjęciami
    Do filmików zazwyczaj na kompie musi być Qiktaim 5 i kodek MPG4 odpowiedni konwertor do mp3 Np. Multimedia Konwerter Pro i tak dalej ale to by szło napisać książkę na ten temat w razie problemu pytaj
  • Poziom 11  
    Nie chodzi tu o samo przesylanie a o rozpoznanie telefonu. Komputer ma problem z wykryciem telefonu przez Bluetooth. Jesli rozpozna telefon to i wysylanie plikow bedzie mozliwe. W programie dolaczonym do Bluetooth czyli Bluesoleil nie rozpoznaje mi wlasciwie telefonu. Na drugim komputerze ktory posiadam w miejscu gdzie studiuje wszystko jest normalnie i program rozpoznaje mi telefon i wszytskie dostepne uslugi. Moge nawet sterowac myszka za pomoca telefonu i wysylac pliki poczawszy od txt po spakowanych archiwach konczac wiec nie ma tu znaczenia co chce wys;ac tylko to ze nowszy komp nie chce mi rozpoznac telefonu i zadnych uslug zwiazanych z Bluetooth. Telefon jest rozpoznawany po jakims adresie, numerze a nie tak jak byc powinno po nazwie wklepanej w telefonie w opcjach łącznosci. Poprostu moj port usb tak jakby blednie nim steruje. Nie wiem juz co jest grane.
  • Poziom 12  
    Zapora systemu Windows wyjątki musi być dodane urządzenie blutucz
    Start Ustawienia Połączenia sieciowe Sieć osobista Urządzenia blutucz musi być ustawiona według twoich danych i telefonu
    Mój komputer Prawym przyciskiem myszki zaznacz dysk który chcesz udostępnić Zaznacz udostępnienia i zabezpieczenia Kliknij niebieski napis Udostępnienia w Sieći

Informacja o systemie Zdalny Pomoc zdalna Pulpit zdalny

To jest wszystko co może twój XP powinno to być to o co ci chodzi

Dodano po 10 [minuty]:

Jeszcze jedno Gdy mam włączony blutucz i wyłączne komputer to po załączeniu włącza się z niebieskim ekranem śmierci nawet nie patrzyłem co to jest po prostu odłanczam radyjko przed wyłączeniem kompa
  • Poziom 11  
    Problem niestety nie zostal rozwiązany.