Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Dobry serwis Pionieer'a w Warszawie

pnie 20 Sty 2006 00:33 1515 6
  • #1 20 Sty 2006 00:33
    pnie
    Poziom 2  

Witam

poszukuję jak w temacie - dobrego serwisu pionieera w Warszawie. Potrzebuję naprawić radio KE-92 (BMW Bavaria C Business RDS) - mam dodatkowego "dawcę" części ale potrzebny ktoś, kto się na tym dobrze będzie znał i będzie chciał podłubać.

Problem jaki występuje to nagła występująca nieregularnie utrata przestrzenności brzmienia.
    Tj. radio nadal gra w sumie dobrze (niektórzy w ogóle nie słyszą różnicy) lecz następuje wyraźna utrata przestrenności dzwięku - efekt tak jakby ktoś w TV przełączył dzwięk z np. Virual Surround na normalne Stereo. Znaczy - znacznie gorzej ;)

Dodatkowo jest jeszcze kilka drobnych usterek do poprawki...

Wiecie może, kto potrafiłby się tym zając...?

Pozdrawiam,

Paweł

0 6
  • #2 20 Sty 2006 01:19
    SlaweK
    Poziom 43  

Dziwna sprawa. Efekt pseudoprzestrzenny uzyskuje się z sygnału monofonicznego przez kilkuprocentowe "zabarwienie" kanału przeciwfazą kanału przeciwnego co jest raczej małoprawdopodobne do uzyskania bez przeróbek radia. Dlatego trochę mnie dziwi to co opisałeś. Mam serwisówkę do tego radia i sporo częsci.

Może po prostu masz kłopot ze stereo. Wiele radii ma ukrytą funkcję która w przypadku słabszego sygnalu zwęża bazę stereo by uniknąć szumów. Może u Ciebie pies jest pogrzebany w antenie która jest w tym czasie oblodzona ? Jak pamiętam BMW w których było to radio ma antenę w szybie i nie jest ona zbyt rewelacyjna, szczególnie w mieście kiedy często zmienia się kierunek jazdy a co za tym idzie kierunek z ktorego "przylatuje" dany sygnał. Musiałbym to usłyszeć.

SławeK

0
  • #3 20 Sty 2006 21:59
    pnie
    Poziom 2  

Hmm... antena faktycznie jest w tylnej szybie, ale na pewno nie była oblodzona, bo akurat to auto nie jeździ zimą ;) poza tym zjawisko występowało bez względu na odległość od nadajników, i miałem wrażenie, jakby z wiekiem radia częstotliwość jego występowania się zwiększała...

Wyraźne spłaszczenie sceny (nie wiem jak to inaczej określić). Teraz, jak o tym myśle to się zastanawiam, czy po prostu się w tryb mono nie przełączało... ale na wyświetlaczu cały czas twardo pokazywało, że sygnał stereo... i czy to w ogóle możliwe..?

Jako 85% laikowi takie zachowanie się radia pachniałoby jakimś niesprawnym kondensatorem.... ale się na tym nie znam.. :)

No i dla tego szukam kogoś, kto mógłby sie tym zająć... Bo radio przyzwoicie grało i teraz chętnie bym je podłączył do innego samochodu.

0
  • #4 20 Sty 2006 22:43
    SlaweK
    Poziom 43  

Myślę że warto by sprawdzić na innej antenie.
    Ale jeśli myślisz zmienić auto to pomyśl nad nowym lepszym radiem, takie usterki są bardzo trudne do naprawy a znalezienie serwisu który posiada, wie do czego służy i używa kodera stereo, wobulatora to tak jak igłę w stogu siana. Na początku lat 90tych było wiele naprawdę dobrych radii niekoniecznie fabrycznych, nie wszystkie też dobrze wyglądają w innym aucie. To ma jedną zaletę nad innymi BMW, obsługuje zmieniarkę CD ale też mało kto wie jaką i jak podłączyć. Na szczeście zmieniarki do tego radia nie są drogie tylko bywają w różnym stanie. NApisz na jakie auto się przesiadasz to może podpowiemy coś fabrycnego na co warto by zapolować by mieć satysfakcję.

A co do bazy stereo to możliwe że zawężała się bo sygnał słabł. Nadawcy też się coraz mniej przejmują stereofonią, byle jak, byle co, byle tanio. Niektóre stacje bazują na muzyce z MP3 a to wiadoma jakość.

SławeK

0
  • #5 20 Sty 2006 23:29
    pnie
    Poziom 2  

Hmm... ja zrobiłem odwrotnie i na tej antenie mam teraz inne radio - BMW Business CD RDS Balupunkta z roku 2000 (bo wcześniejsze BMW Business CD RDS tak w cos w latach '95-'99 robił Phillips - i niestety, muzycznie są znacznie słabsze) i działa bez zarzutu.

Stety albo niestety, jestemograniczony w wyborze do radii BMW - takie hobby mam, że zbieram ;) i je do orginalnego stanu przywracam ;)

A teraz mam też inne BMW, w którym na oryginalną instalacje HIFI (10 głośników) jest włożony KEH-P8900 i gra dość mizernie. Ponieważ już taki casus przerabiałem (tj też w BMce był Pionieer niefirmowy niby zupełnie niezły bo cenowo coś z okolic PLN 1500 i sprawował się słabo, a po włożeniu tejże Bavarii C Business RDS całość zagrała o trzy klasy lepiej, podejżewam, że tu może być taki sam przypadek. Dla tego zależałoby mi na naprawie tego staruszka...

Oczywiście zawsze mogę kupić Beckera Traffic Pro z logo BMW (ale rzadko można na nie trafić na Allegro i też do najtańszych nie należą) albo Indianapolis (też jest robiony dl BMW) tylko, że to już kosztuje pod PLN2300... :|

Do BMW były też ciekawe modele Professional (Też Becker) tylko, że tego jest w Polsce jak na lekarsto a także na 80% sprzedający oferują sam deck - nie wiedzą, że to, co wymonowują z deski to jest sam deck kasetowy i panel sterowania, zaś sam tuner + wzmacniacz cvzyli de facto właściwe radio jest zamontowane w bagazniku... :|

A tu u mnie w szufladzie takie przyzwoite radyjko się marnuje...

0
  • #6 24 Sty 2006 01:20
    pnie
    Poziom 2  

ciągle szukam dobrego serwisu Pionieera ;) w Stolycy oczywiście :)
    Pozdrawiam!
    PN

0
  • #7 25 Sty 2006 02:37
    iNTELL
    Poziom 30  

Wymień tuner w tym Pionku, powinno pomóc. Pozatym szukaj kompletu BE1801 ze zmieniarką rewelacja radio jeśli chodzi o granie z własnej końcówki.

0