Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Wyłączający sie komputer (nowy)

jaxon25 20 Jan 2006 01:19 1728 14
    jaxon25
    Level 11  
    Komputer to pentium4 64bit 2.66ghz ,plyta asrock 775vm800,pamiec 512mb,karta graficzna r9500pro,hdd 80gb samsung,cdrw 52x32 benq,karta telewizyjna,zasilacz 350w.
    Chodzi o to ze podczas wlaczania wiekszych aplikacji czy gier,wylacza sie calkowicie komputer.Co moze byc przyczyna?
    Copti
    Level 14  
    a jaki masz zasilacz po za tym ze 350W? Tak w ciemno to stawialbym na zasilacz, a w drugiej kolejnosci na plyte. Przed wylaczeniem sa jakies charakterystyczne objawy? Np. blue screen (niebieski ekran) w windowsie?

Pozdrawiam
    Michal
    El Diablo
    Level 20  
    przeskanuj antywirem system, ktos juz tu pisal ze to moze byc wina robali...albo zasilka nie wyrabia jak napisal Copti
    jaxon25
    Level 11  
    ColorSit.Sprzedawca mnie upewnial ze to nie wina zasilacza.
    P.S.zauwazylem ze karta sie strasznie grzeje.Pamieci az parzą czasami.

Dodano po 14 [minuty]:

Copti wrote:
    a jaki masz zasilacz po za tym ze 350W? Tak w ciemno to stawialbym na zasilacz, a w drugiej kolejnosci na plyte. Przed wylaczeniem sa jakies charakterystyczne objawy? Np. blue screen (niebieski ekran) w windowsie?

Pozdrawiam
    Michal

zadnych niebieskich ekranow ,poprostu sie wylacza jak bym wyjal wtyczke z sieci
    Copti
    Level 14  
    ten radek 9500pro ma dosc spory pobor mocy (ma zreszta dodatkowe gniazdo jak do zasilania stacji dyskietek), no nie :>?

upieralbym sie przy zasilaczu - mialem podobny problem (restart komputera) przy radku 9500 (bez pro) w konfiguracji z amd athlonem 2600+. Wymiana zasilacza na chiefteca 400 Watt rozwiazala sprawe.

Pozdrawiam
    Michal
    Alana
    Level 37  
    wyglada to tak jakby zadzialalo ci zabezpieczenie (prawdopodobnie termiczne ale spodkalem sie z plytami ktore sie wylaczaly jak napiecia zasilania spadly ponizej jakiegos poziomu = za slaby zasilacz)
    wiatraki na pewno do sprawdzenia, o zasilkach colorsit nie slyszalem ale nie wyglada mi to na nic firmowego
    pogadaj z sprzedawca zeby ci wymienil zasilacz na cos porzadnego (chieftec, modecom, huntkey), prawdopodobnie pare zl bedziesz musial doplacic
    TONI_2003
    Moderator
    Witam.
    Sądzę podobnie jak inni że wina leży po stronie zasilacza , a poza tym co to za serwisant, który Cię tylko zapewniał natomiast nie wziął i podłączył porządny zasilacz do tego komputera by to wyeliminować!
    Powiem jeszcze jedno nie wiem czy masz dokładnie taki zasilacz jaki Ci zaprezentuję na fotce, ale z mojej strony patrząc to nie przypadek, że właśnie jego zamieszczam.
    Ponieważ chcę Tobie i innym pokazać że wygląd naklejki na zasilaczu to nie przypadek i na pewno jest to zasilacz robiony przez firmę CODEGEN, a co za tym idzie można spodziewać się po nim wszystkiego, ale na pewno nic dobrego!
    Pozdrawiam i nalegam Byś poszedł do sklepu z tym komputerem i niech wymienią zasilacz na inny na Twych oczach, a Ty sobie go dopiero po testujesz i będziesz miał zdanie swoje w Tym temacie!
    Wyłączający sie komputer (nowy)
    jaxon25
    Level 11  
    No niestety,ale musze was zmartwic.To raczej nie jest wina zasilacza,poniewaz podczas skanowania komputera znowu pojawia sie ten problem.Jestem w kropce,chyba bede musial go odeslac :/

Dodano po 1 [godziny] 3 [minuty]:

Juz jest wszystko ok,trzeba bylo zmienic ustawienie wentylatora procesora.
    Thx za pomoc
    jankolo
    R.I.P. Meritorious for the elektroda.pl
    Proponowałbym jednakże wziąć sobie do serca to, co napisał TONI_2003 i napisać, czy to jest ten właśnie zasilacz. Jeżeli jednakże kolega uznaje temat za zakończony, to proszę go samodzielnie zamknąć (kłódka obok drukarki).
    foraq
    Level 17  
    on chyba nas nie zrozumiał:( mi sie tez wydaje ze to zasilacz... Ja bym go nie nazwal ColorSit a ColorShit...
    jaxon25
    Level 11  
    a co do zasilacza to racja ,zmieniam go czym predzej,bo niemam do niego zaufania.Chce ktos kupic fajny zasilacz? :D
    fraga
    Level 15  
    czasami się też wyłącza jak proc się przegrzewa. a wyłącza się, czy resetuje?
    jaxon25
    Level 11  
    wyłącza i niechce sie wlaczyc dopuki nie wylacze zasilacza i ponownie go wlacze
    jaxon25
    Level 11  
    To nie byla wina zasilacza zresztą jakby mogla byc to wina nowiutenkiego zasilacza kiedy komputer zostal zakupiony 8.01 .Wadą bylo to ze po przyslaniu komputera wiatrak od procesora byl zle zalozony.Po ponownym zalozeniu i zmianie ustawienia do tej pory niemam z nim problemow.