Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Golf 2 1,6 - problem z temperaturą?

slajdolot 20 Jan 2006 09:09 5435 11
    slajdolot
    Level 12  
    Witam, w moim golfie bardzo powoli rośnie temperatura musze przejechać do 10km po mieście żeby wskaźnik pokazywał 90 stopni, dla porównania w takim samym aucie mojego ojca 90 stopni osiaga już po paru kilometrach. Czy to jest może normalne a golf mojego staruszka szwankuje?
    nowypn
    Level 23  
    Witam
    Prawdopodobnie w twoim golfie termostat źle działa czyli nie zamyka dużego obiegu i dlatego tak długo Ci się grzeje.Doraźnie możesz zasłonić trochę chłodnicę ale podejrzewam że termostat do wymiany.Ten model ma termostat na 83-85 stopni Celsjusza.
    Pozdrawiam
    cikol
    Level 27  
    Dokładnie. Teromostat do wymiany. zasłaniania chłodnicy nie polecam
    poldek43
    Level 15  
    Witam !
    Odnośnie tego termostatu to jest prosty test .
    Całkowicie zimny silnik odpalamy i na biegu jałowym oceniamy temp. silnika i chłodnicy najlepiej w dolnej częśći za pomocom dotyku (uwaga na wentylator !!! ).
    Jeśli temp. silnika nieco wzrośnie to wtedy oceń temp. w dolnej cześć chłodnicy . Należy zrobić to kilka razy do momentu temp. otwarcia termostatu ( obserwować wskaźnik temp. silnika ) . Z termostatem jest ok. tylko wtedy gdy chłodnica jest zimna a temp. silnika zbliża się do otwarcia termostatu , gdy termostat się otworzy to chłodnica powinna zmienić temp. Gdyby temp. silnika i chłodnicy była taka sama podczas nagrzewania to oznacza że termostat jest otwarty i należy go wymienić .
    Powodzenia .
    Slawek J
    Level 30  
    Odpal silnik jak zacznie ci sie wychylac wskaznik od temperatury to chwyc dolny waz ktory idzie z silnika do chlodnicy jesli zrobi sie cieply to do wymiany jest termostat jesli jest zimny to wszystko jest ok. Mam takiego golfa 1.6 z 92 r i tez wolno temperatura wzrasta a termostat jest dobry, widocznie tak ma byc.
    Pozdrawiam.
    poldek43
    Level 15  
    Slawek J wrote:
    Odpal silnik jak zacznie ci sie wychylac wskaznik od temperatury to chwyc dolny waz ktory idzie z silnika do chlodnicy jesli zrobi sie cieply to do wymiany jest termostat jesli jest zimny to wszystko jest ok. Mam takiego golfa 1.6 z 92 r i tez wolno temperatura wzrasta a termostat jest dobry, widocznie tak ma byc.
    Pozdrawiam.

Czy nie uważasz , że jest to samo co opisałem wyżej ?
    slajdolot
    Level 12  
    Mam walnięty termostat wcale się nie otwiera i wąż między chłodnicą a pompą jest cały czas zimny nawet jak wskaźnik temperatury jest poza połową. Dzięki wszystkim za pomoc.
    nowypn
    Level 23  
    Witam
    to by wskazywało na to, że powinno Ci auto grzać ponieważ ciągle chodzi na "małym obiegu"a jest przeciwnie więc jeszcze sprawdź drożność chlodniczki ogrzewania(nagrzewnicy)oraz przewody doprowadzające wodę w "małym obiegu".Sprawdź też jak działa przełącznik regulacji temperatury,zimno-ciepło
    Pozdrawiam
    slajdolot
    Level 12  
    W aucie jest jak w piekle chodziło mi o to że po mału rośnie temperatura silnika, myślałem że to wina jakiegoś czujnika ale jednak nie okazało się że to termostat.
    poldek43
    Level 15  
    Coś tu nie pasuje . No chyba że źle to sprawdziłeś .