Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Wyłączający się monitor-dwie karty w płycie radeon i zintegr

kolbi 20 Sty 2006 10:28 1831 9
  • #1 20 Sty 2006 10:28
    kolbi
    Poziom 16  

Witam mam problem z tym monitorem, przeglądając tematy które już były o monitorach widze że mój jest inny.
    Chodzi o to że się sam wyłącza ale nie do zera tylko tak miga dioda jak by komp był wyłączony(chociaż nie zawsze nieraz dioda świeci a brak obrazu a raz był jakiś dziwny napis nie pamiętam jaki), a jest włączony -ale w tym momęcie kiedy się to dzieje wiem że komp jest całkowicie zawieszony chociaż działa.
    W płycie mam dwie kartry radeona 7000 i starą kartę zintegrowaną na płycie,i tu mam pytanie czy powinienem ją wyłączyć jakoś w biosie, bo po zainstalowaniu komp automatycznie zaczoł działać z radeonem.

Monitor jest ok na starej karcie smiga idealnie ,kabel tak samo,sterowniki zmieniałem 3 razy ,mój windows to xp.

0 9
  • #2 20 Sty 2006 17:29
    Krook
    Poziom 16  

Zdecydowanie powinieneś wyłączyć kartę zintegrowaną w biosie (w zakładce zintegrowane urządzenia) chociaż to wcale nie musi pomóc. Spróbuj, ewentualnie będziemy kombinować dalej.

0
  • #3 20 Sty 2006 17:39
    tronic1
    Spec od komputerów

Podaj więcej danych na temat sprzętu,jaki zasilacz ?

0
  • #4 20 Sty 2006 18:06
    kolbi
    Poziom 16  

1. Zasilacz 350watt komp półroczny.
    2. Jak to w biosie wyłączyć szukam i na ch... nie widze ,znalazłem w dziale zintegrowanych rzeczy kartę sieciową ale karty grafiki to tu raczej nie ma.

0
  • #5 20 Sty 2006 18:31
    Krook
    Poziom 16  

hmmm... a jaki masz bios ?? Ewentualnie jaką masz płytę główną to może ściągnę manuala i poszukam. Albo najlepiej sprawdź w książce to płyty głównej

Dodano po 3 [minuty]:

a właśnie... pisałeś że komputer się wiesza. Może szukamy nie tu gdzie trzeba?? Może monitor właśnie dlatego się wyłącza że komp się wiesza?? Pytanie tylko czemu się wiesza?? Podaj resztę konfiguracji kompa. Jaka firma zasilacza?? Jaki Radeon??

0
  • #6 20 Sty 2006 18:32
    dabu
    Poziom 31  

sprawdż w instrukcji może na płycie zworke wystarczy przestawić

0
  • #8 21 Sty 2006 22:15
    kolbi
    Poziom 16  

Po ostatnim poście wyjołem karte radeon 7000 rw przeczyściłem odpowiednio styki odkurzyłem i miałem jeden dzień spokoju może przypadek,a dzisiaj znowu napis over range a potem po pśtryknięciu power monitora jakieś 4 dziwne litery.

Teraz zrobiłem to init display first o dziwo było na pci ustawione,a do wyboru było integrated ,pci i agp oczywiście wybrałem agp bo karta radeon 7000 jest pod agp.

Co do zworek to jest możliwe że coś tam trzeba przestawić bo na płycie jest pełno zworek także poszukam jutro instrukcji od tej płyty, chyba że to init display first pod tym kontem rozwiązuje sprawe i teraz ewentualnie trzeba szukać czegoś innego.

0
  • #9 29 Sty 2008 12:36
    PRAKTYKANT
    Poziom 11  

Witam temat stary ale borykam się z podobnym problemem jak w temacie tylko odwrotnie :D
    Ja chcę aby dwie karty chodziły PCI-e i zintegrowana .
    Płyta gigabyte GA-81945GZME-RH PCI-E Radeon x1600 pro dual ,zintegrowana Intel 8582945G Expres chipset family.
    Czy jest taka możliwość bo walcze już z tym kilka dni I nijak nie mogę obu właczyć.
    Objaw w menagerze karta Intela wyłaczona powód nie może załadować sterownika bo jakaś niezgodność VGA .
    Sterowniki najnowsze ze starszymi też cudowałem ..
    System Vista x64 na xp to samo .
    Bios płyty świeży , brak możliwości ustawienia „Fearst Displey”
    Po wyjęciu Radka Intel chodzi i odwrotnie ..
    Wkładałem również zwykłego radeona na PCI i próbowałem odpalić z zintegrowaną potem z PCI-E i zawsze to samo ..tylko jedna działa .
    Zaraz ktoś powie na co mi to ..ciekawskim odpowiem jeden monitor do normalnej pracy ,drugi monitor wyświetla obraz z pulpitu zdalnego innego komputera (kamery DVR) za to trzeci monitor ma wyświetlać kolejny pulpit z innego komputera zdalnego ..radzę sobie w ten sposób teraz na dwóch monitorach ze ustawiam wysoką rozdzielczośc na tym drugim i mieszczę dwa okienka pulpitów ale nie jest fajnie bo trzeba się wpatrywać w obraz i oczka bola 
    Jeśli ktoś ma pomysł to będę wdzięczny za info
    Pozdrawiam ..

0
  • #10 01 Mar 2009 18:25
    yayacek
    Poziom 10  

Jak najbardziej można uzywac karty zintegrowanej wraz z kartą na PCI-E.
    Sam tak mam. Aby było to mozliwe to w biosie zaznaczamy grafikę zintegrowaną na "enable" czyli zawsze włączone. Domyślnie bios wyłacza zintegrowaną kartę po wpięciu karty na PCI-E, dlatego trzeba tą opcję przestawić. Należy też zaznaczyć by system inicjował wpierw kartę zintegrowaną - w biosie jest funkcja "init first" i tu ustawiamy "onboard" czy "integrated". W takim przypadku pulpit bedzie wyświetlany na monitorze jaki jest wpięty pod kartę zintegrowaną. Na monitorze podpiętym pod kartę PCI-E będziemy mieli czysty czarny obraz - bedzie to czysty pulpit na który możemy przesuwać dowolne komponenty. Tym sposobem można np. oglądać film na jednym monitorze a na drugim swobodnie pracować.
    Oczywiście instalujemy sterowniki do karty zintegrowanej oraz sterowniki do karty na PC-E. System po uruchomieniu wykryje dwie karty - możemy potem we własciwościach ustawiać rozdzielczośc i odświeżanie niezależnie dla każdego monitora.

0