Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Teletext Funai. Jak teraz podłączyć moduł?

deny 20 Sty 2006 18:06 902 2
  • #1 20 Sty 2006 18:06
    deny
    Poziom 2  

Trafił do mnie funai TV-2000A Mk6 Miał uszkodzone odchylanie poziome - zrobiłem Ale ktoś wcześniej wypiął złączki modułu telegazety i nie wiem jak je podłączyć.Ta telegazeta jest na układach SAA5231, necu D8049PC,HY6264LP-10 Prosze o pomoc?????

0 2
  • Pomocny post
    #2 20 Sty 2006 18:40
    marck1
    Specjalista od sprzętów RTV

Trochę nie rozumię pytania, ale powinno być tak:
    CN701 do CN206 i CN702 do CN205.
    Chyba że nie o to chodzi?.

0
  • Pomocny post
    #3 20 Sty 2006 19:23
    jaqbas2
    Poziom 27  

Witam !

Ten TXT to "proteza" dokładana m.in. do tych Funai-ów w wersji bez TXT. Mówiąc proteza mam na myśli to, że nie można było sie wpiąć bezpośrednio - bo jej nie ma procesor główny, a jeśli nawet, to nie obsługuje TXT.
    Kiedyś ktoś wpadł na pomysł, żeby na zewnętrznym procesorze ( w tym wypadku to NEC D8049PC ) wygenerować rozkazy TXT po szynie I2C, po której pracuje cytowany przez Pana procesor TXT. Połączenie tego modułu do TV polega na podpięciu go pomiędzy odbiornik IR a wejście IR procesora głównego TV. Działa on tak, że jest "przezroczysty" dla rozkazów dla obsługi odbiornika TV, zaś po naciśnięciu dedykowanego przycisku na pilocie ( nie pamiętam już jakiego - bodaj 0 ) moduł "staje" się gotowy do obsługi TXT z tych samych klawiszy pilota - cyfry służą do wybierania stron, natomiast inne przyciski ( które - również nie pamiętam ) do wyboru pozostałych funkcji typu HOLD, SIZE itp. Było to załączane jako specyfikacji do danego modułu TXT. Oprócz tego wymaga podłączenia zasilania 12V - 5V dla cyfrówki było "robione" już na module. Sygnały RGB w zależności od wykonania albo podłącza się do płyty głównej na jakiś istniejący klucz lub też trzeba te z płyty "zawrócić" na moduł TXT, tam kluczować i powrócić na płytę główną - ale to będzie łatwo sprawdzić śledząc przebieg sygnałów RGB z procesora głównego ( macierzystego ) na płycie do wzmacniaczy wizyjnch, gdzie dochodziło nacześciej do "dosumowywania" OSD z użytecznym sygnałem oglądanym na obrazie TV.

Powodzenia !

Pozdrawiam !

0