Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Seat Ibiza 2003 - domykanie szyb

20 Sty 2006 23:14 2994 9
 • Poziom 15  
  Czy ktoś sie orientuje jak są sterowane szyby elektryczne (dokładane bez "komfort") w seacie ibiza 2003 -> bo chce podłączyć domykanie ich ???
  [3.12.2020, webinar] Zagadnienia pomiarowe w nowoczesnej inżynierii materiałowej. Zarejestruj się
 • Poziom 33  
  Kup moduł domykający i po problemie.Masz tam napisane jak podłączyć.Chodzi pewnie poprzez podanie plusa na przewód zamknij.Standardowo.
 • Użytkownik usunął konto  
 • Poziom 21  
  Panowie :!:
  Kolega ic3ek wyraźnie zaznaczył, że szyby są dokładane !!!
  Dokładane, czyli raczej niefabryczne (nie pochodzące z innego takiego samego auta) i najprawdopodobniej nawet nie są to te dedykowane do określonego modelu gdzie wywala się manualne, a wkłada elektryczne podnośniki. No więc jeśli to są typowe uniwersalne to będziesz potrzebował domykacz i to najprawdopodobniej w tej bardziej rozbudowanej wersji podającej na raz dwa zasilania na silnik = plus i minus. Jednak najlepiej sprawdzić przed montażem jak masz sterowane szyby z wyłączników. Najczęściej w uniwersalnych wyłącznik podaje na raz i plus i minus, ale może być różnie. Zmierz na wszelki wypadek co przychodzi na silnik gdy nie naciskasz wyłącznika, jeśli jest tam np. na stałe masa to wystarczy ciąć do domykania tylko jeden kabelek od jednego podnośnika aby go domykał. Jeśli jednak na silnik nie przychodzi nic w stanie spoczynku to pozostaje trochę więcej roboty bo do domykania trzeba podawać oba zasilania i ciąć oba kabelki aby podłączyć domykacz. Najpierw sprawdz, to będzie łatwiej doradzić.
  Pozdrawiam :D
 • Poziom 33  
  Ale ic3ek napisał,że nie ma komfortu.Fakt trochę dziwne by nie miał.Jak tak to zgodzę się z przedmówcą.Albo przewody w drzwiach od wkładki.Najprościej chyba.
 • Użytkownik usunął konto  
 • Poziom 15  
  Panowie.

  Wiem jak podłączyć domykanie tylko pytam sie czy ktoś nie wie jak jest w tym aucie, ( szyby sa dokładane przez serwis Seata (nie orginalne))

  -> tne jeden kabel i podłanczam tylko plus
  -> tne jeden kabel i podłaczam minus
  -> tne oba i podłanczam oba
 • Poziom 21  
  Nikt nie będzie wiedział na 100% jeśli nie sprawdzisz co masz w stanie spoczynku na silniku, lub na zejściu z wyłącznika.Najczęściej w uniwersalnych trzeba ciąć oba kable i podawać oba zasilania na silnik, ale to trzeba najpierw sprawdzić.
  Nie jest tu podpowiedzią, że montował je serwis, bo serwisy montują dosłownie wszystko, więc trudno zgadywać co wypocili tym razem.
  Jeśli już będziesz wiedział, że na silnik nie przychodzi w spoczynku zasilanie to tniesz oba kable, jeśli masz masę to jeden kabel, a jeśli masz plusa to też jeden, oczywiście ten którego w danym momencie nie ma. Jeśli masz uniwersalne wyłączniki i wiązki, to możesz też bez rozbierania tapicerek zmierzyć to sobie od spodu wyłącznika - to te kable które wychodzą z nich i idą do drzwi, od tego wszystko zależy. Najczęściej w uniwersalach są to kable czerwony z brązowym, lub niebieski z czarnym, niestety bez sprawdzenia i zmierzenia nie będzie pewności jak to należy zrobić. :cry:
  Pozdrawiam
 • Poziom 33  
  Zepol ma racje.Ale w uniwersalach tniesz przeważnie przewód na zamykanie i dajesz po module plus i się zamyka bo na przewodzie jest masa.I tyle.
 • Poziom 15  
  OK!

  Myślałem po prostu ze ktoś posiada takie Autko jak ja i wie jak sa szyby sterowane!!! Dzięki za zainteresowanie!

  Temat uważam za zamknięty.