Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Multimetr FlukeMultimetr Fluke
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Centrala ms-48 Karel - rozłącza rozmowy

20 Jan 2006 23:24 1567 9
 • Level 18  
  Witam Kolegów,mam problem z tą centralą, a właściwie z liniami miejskimi.Przy dzwonieni z miasta rozlącza połączenie w różnych odstępach czasu,czasami po minucie a czasami po 15.Przy polączeniach wychodzących to samo,sprawdziłem linie miejskie są ok,ograniczeń dla polączeń wychodzących brak dostępne testy są ok.Centrala pracuje od ok 10 lat i jest to pierwsza awaria.Czy reset i ponowne zaprogramowanie coś pomoże?Dodam że połączenia wewnętrzne są prawidlowe,oraz dostępne funkcje dzialająKonfiguracja karelki tp 4 linie miejskie i 28 wewnętrznych.Pozdrawiam.
 • Multimetr FlukeMultimetr Fluke
 • Helpful post
  Level 37  
  Jeśli jest to pierwsza naprawa to na dzień dobry wymień baterię 3,6V.
  Oczywiście trzeba będzie zaprogramować centralę od nowa
 • Multimetr FlukeMultimetr Fluke
 • Level 17  
  W centrali Karel bardzo ważne jest odwrucenie pętli na miastach na pewno nie ma wtedy centrala będzie rozłączała rozmowy na mieście na wewnętrznych połączeniach będzie OK. Proponuje sprawdzć miasto.
  Sposób prosty równolegle do lini miejskej 1 podłączyć woltomierz po zgłoszeniu wybieranego nr. musi być odwrócenie pętli to znaczy że na żyle gdzie był minus zmieni się na plus i odwrotnie .
  Powodzenia. Przy braku tego rozłącza temporyzacja połączenia.
 • Level 18  
  O ilesobie przypominam to odwrucenia pętli nie było na tej centrali od momętu instalacji.Dwie linie mam analogowe od operatora lokalnego i kolejne dwie od tepsy po portach analogowych zakończeń nt
 • Level 17  
  NT nie daje odwrócenia pętli na analogu powinno być odwrócenie pętli centrala Karel na to uważa ponieważ musi jakoś taryfikować połączenia.
  Ja bym ten problem zgłosił do TPSA moim zdaniem trzeba ograniczyć czy rozłącza na NT czy na analogu. Może rozłącza temporyzacja w TPSA. Mam taką centralę Karel128 i miałem ten sam problem ale po sprawdzeniu z TPSA i zgłoszeniu do nich tej usterki wyeliminowałem było u nich uszkodzenie na łączach. Proponuje ograniczyć na jakich miastach rozłącza na cyfrowym czy na analogowym.
 • Level 18  
  Dziękuję kolegą za pomoc, jak radził Jack 14 wymieniłem baterię 3,6 v.Po sprawdzeniu okazalo się że jest sprawna napięciowo i prądowo/po 10 latach./Myślę że potrzebowała chwilę oddechu i wystarczyło odłączyć zasilanie rezerwowe oraz sieciowe.Co do Kolegi Pedro2003 uawżam że kryterium zaliczania nie ma większego znaczenia co do mojej usterki.Centrali nie resetowalem i na razie jest ok, a ustawienia ni spadły do ustawień fabrycznych przy wymianie akumlatorka 3,6V.Konfiguracja Karelki to ni tak jak podawałem lecz 6 linii miejskich i 40 wewnętrznych.Pozdrawiam
 • Level 37  
  Napięcie na bateryjce może być poprawne ale wzrasta jej oporność czy jakoś tak i potem zaczyna "obsadzać" zasilanie na układach.
 • Level 18  
  Witam.Moje zabiegi okazały sie płonne centralka pracowała dwa dni poprawnie i znowu przerywa połączenia.Napięcia na płycie poprawne.Może koledzy mają jakieś pomysły na tą awarię.Pozdrawiam.
 • Level 37  
  Jednak zaryzykuj reset centrali i zaprogramuj od nowa.
  Oglądnij dokładnie zasilacz a w szczególności elektrolity miałem kiedyś taki przypadek że przy jego wyciąganiu jeden wypadł poprostu z płyty.
  Napięcia mierzyłeś i są OK ale któryś elektrolit filtrujący może nie trzymać swoich parametrów i wtedy pojawiają się zakłócenia (to by tłumaczyło dlaczego jak ją wyłączyłeś przy wymianie bateryjki to po ponownym włączeniu jakiś czas pracowała normalnie "ostygła") lub jakiś inny element który pod wpływem ciepła zaczyna mieć dość.
  Może spróbuj to zrobić.
 • Level 18  
  Dzięki wszystkim za pomoc.Przyczyną rozlączania były jednak zakończenia Nt.Po wymianie wszystki objawy ustały,a i profilaktycznie przeresetowałem Karelkę i ponownie zaprogramowalem.Temat zamykam.Pozdrowienia dla Kolegów .