Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Relpol przekaźniki
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Kolorofon

Maślakmj 21 Sty 2006 00:22 4127 9
  • Witam!
    Pragne wam sie pochwalić i poddać waszej krytyce moje takie małe "dzieło"
    Jest to kolorofon zamieszczony w połowie odtwarzacza kasetowego, reszty pozbyłem sie brzeszczotem :)
    Był to na tyle fajny odtważacz że miał wysuwaną szóflatke na kasety i wszystko "wybebeszyłem" zostawiłem tylko samą szóflatke i silniczek który ją wysówał, mechanizm wysuwania/wsuwania szóflatki jest zrobiony na dwóch przekaźnikach a steruje sie nimi przez wsadzonego dużego Jecka na przednim panelu.Dzięki czemu otwożenie kolorofonu bez tego jecka jest problemowe.
    Co do samego kolorofonu schemat ideowy jest wzięty z elektrody
    http://www.elektroda.net/wizualne/schematyideowe/kolorofon2tyryst.gif
    tylko że zostało zmienione kilka żeczy między innymi dodany jeszcze jeden kanał, czyli zmiany w pojemnościach filtrujących oraz wyzwalanie światła poprzez naciśnięcie przycisku, oraz na końcu mam transoptory i triaki 6A.
    Wspułpracuje to z 4 żarówkami 40W i nic sie nie grzeje( w kolorofonie ) :D
    Jak jeszcze widać na zdjęciach użyłem troszke pleksy jak sie ją podświetli to daje super efekt widać na zdjęciach a co do zdjęć to sorki za jakośc ale mam tylko komurke z aparatem bo jak to moji rodzice stwierdzają cyfrówka jest mi zbędna lepij sie poucz :P:P
    Ale postaram sie dodać pożadne zdjęcia za jakieś pare dni
    Coś miałem jeszcze napisać ale ..... miejsza z tym :)
    A i Przepraszam za błędy sprawdzim bym w word'zie ale nie mam czasu zainstalować :)

Pozdrawiam!

Fajne! Ranking DIY
    Potrafisz napisać podobny artykuł? Wyślij do mnie a otrzymasz kartę SD 64GB.
    O autorze
    Maślakmj
    Poziom 12  
    Maślakmj napisał 101 postów o ocenie 214, pomógł 1 razy. Mieszka w mieście utopia. Jest z nami od 2003 roku.
  • Relpol przekaźniki
    _PREDATOR_

VIP Zasłużony dla elektroda
    Witam
    Tylko po co ta szuflada :P - bajer?
    Robiłem kiedyś bardzo podobny tyle tylko, że na triakach po 2.2kW na kanał, to dopiero dawało bobu.
    W sumie konstrukcja niczego sobie, acz na foto mało widać. W skali ocen 10 daję 6 :P
    Niezły bajer.
  • Relpol przekaźniki
    linx
    Poziom 21  
    Witam

Widać włożoną pracę. Kolorfon niczego sobie tylko wg. mnie zaciski pasowały by bardziej z tyłu urządzenia. Same zaciski wydaje mi się że nie są zbyt bezpieczne jak na zasilanie sieciowe 230V AC. Żal trochę kaseciaka ;). Masz może foty reflektorków do tego. Konstrukcja niczego sobie, ocena 7 na 10.

Pozdrawiam
    astral
    Poziom 17  
    Maślakmj napisał:
    Witam!
    Pragne wam sie pochwalić i poddać waszej krytyce moje takie małe "dzieło"
    Jest to kolorofon zamieszczony w połowie odtwarzacza kasetowego, reszty pozbyłem sie brzeszczotem :)
    Był to na tyle fajny odtważacz że miał wysuwaną szóflatke na kasety i wszystko "wybebeszyłem" zostawiłem tylko samą szóflatke i silniczek który ją wysówał, mechanizm wysuwania/wsuwania szóflatki jest zrobiony na dwóch przekaźnikach a steruje sie nimi przez wsadzonego dużego Jecka na przednim panelu.Dzięki czemu otwożenie kolorofonu bez tego jecka jest problemowe.
    Co do samego kolorofonu schemat ideowy jest wzięty z elektrody
    tylko że zostało zmienione kilka żeczy między innymi dodany jeszcze jeden kanał, czyli zmiany w pojemnościach filtrujących oraz wyzwalanie światła poprzez naciśnięcie przycisku, oraz na końcu mam transoptory i triaki 6A.
    Wspułpracuje to z 4 żarówkami 40W i nic sie nie grzeje( w kolorofonie ) :D
    Jak jeszcze widać na zdjęciach użyłem troszke pleksy jak sie ją podświetli to daje super efekt widać na zdjęciach a co do zdjęć to sorki za jakośc ale mam tylko komurke z aparatem bo jak to moji rodzice stwierdzają cyfrówka jest mi zbędna lepij sie poucz :P:P
    Ale postaram sie dodać pożadne zdjęcia za jakieś pare dni
    Coś miałem jeszcze napisać ale ..... miejsza z tym :)
    A i Przepraszam za błędy sprawdzim bym w word'zie ale nie mam czasu zainstalować :)

Pozdrawiam!

Twoi rodzice mają rację :roll:
    Przed wysłaniem posta masz przycisk "Pisownia", warto go kliknąć.
    Maślakmj
    Poziom 12  
    Witam Mam porządne fotki :)
    Do "astral"--> przecież przeprosiłem :) i sprawdzanie poprzez "pisownia" jest bardzo czasochłonne przy długim poście i kiepskim transferze.
    I tak na:
    1. zdjęcie- tak zwany kluczyk z dwoma przyciskami do wysuwania wsuwana szuflatki.
    2. zdjęcie- wysunięta szulatka, widoczna elektronika i pajęczynka.
    3. zdjęcie- żarówki z jakimi to współpracuje.
    4. zdjęcie- z profilu i widać podświetlenie z tyłu na dole.
    A reszte to już sami widzicie :)
    Pozdrawiam!
    przemek 22
    Poziom 12  
    witam gratulacje z uzyskanej konstrukcji ale mam pytanko czym sie sugerowales dajoc wyjscia na zaruwki z przodu i czemu niesom to jakies gniazda bo jak dlamnie to twoje rozwiozanie jest niec niebezpieczne w uzytku
    Maślakmj
    Poziom 12  
    Sugerowałem sie tym że tak mi było łatwiej :)
    na początku chciałem zrobić tak żeby wysuwało sie tylko same sterowanie, ale wtedy musiłałbym całą elektronike przymocować do górnej części.
    Ale tak jest dobrze jeszcze nikogo nie pokopało :)
    bo to tak siedzi w półce---> na zdjęciu
    I dodaje jeszcze zdjęcie jak to wygląda wieczorkiem
    Kawu001
    Poziom 10  
    jak takie coś zrobić wytłumacz mi jak najprostrzym sposobem i co trzeba mnieć by zrobić coś takiego
    AZWE
    Poziom 16  
    Po:
    1.Zadajesz pytania jak początkujący,który myśli,że zrobienie kolorofonu przychodzi bardzo łatwo i można zbudować go w godzine.
    2.Na dobry początek musisz mieć śrubokręty,kombinerki,lutownice,cyne,wyrzynarke itp.
    3.Musisz potrafić czytać schematy i rozpoznawać elementy.
    4.Musisz miec schemat ideowy jak i dość duży budżet i mieszkać blisko sklepu z częściami elektronicznymi.
    5.Mieć dużo wolnego czasu i odrobine chęci i doświadczenia.(jest to rzecz najważniejsza):D:|:D:|