Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Belinea 105035 Zanika obraz....

creepingdeath 21 Sty 2006 02:45 812 2
  • #1 21 Sty 2006 02:45
    creepingdeath
    Poziom 24  

Witam. Robiłem niedawno monit jak w temacie. Objawy były takie że monitor gasł (ekran robił się czarny) do zycia przywracało go mocne walnięcie z góry lub z boku lub seria mocnych ciosów...
    Przelutowałem PK i szczególnie mocno przegrzane luty na wzmacniaczach RGB (wcześniej ktoś chyba to smażył też lutownicą ale chyba w za wysokiej temperaturze sądząc po lutach).
    Po tym zabiegu monitor pochodził u mnie kilka ładnych godzin i nawet nie drgnął obraz. Następnego dnia około południa objawy zaczęły powracać, jednak teraz już "lekkie puknięcie" w obudowe przywracało obraz, po pewnym czasie monit znowu powrócił do stanu przed lutowaniem PK.

Czy to może być kwestia tylko zimnych lutów na PK i mam jeszcze dokładniej je poprawić czy może co innego??
    Pozdrawiam

0 2
  • #2 21 Sty 2006 11:51
    Kalik
    Poziom 24  

faktycznie jak pomaga mu walenie w obudowę to ciągle wygląda na zimne luty lub mikropęknięcia na druku - posprawdzaj to pod lupą dokładnie gdzieś jeszcze jest jakis niekontakt - tak sądzę.
    Pozdro.

0
  • #3 21 Sty 2006 11:55
    creepingdeath
    Poziom 24  

OK. W takim razie przy najbliższej okazji jeszcze raz wszystko dokładnie obejrzę i dam znac o efektach. P.S: A może te wzmacniacze RGB zaczęły się mocniej grzać z jakiegoś powodu??
    Pozdrawiam

0