Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Neostrada TP, domofon i transformator w jednym przewodzie.

kasprzyk 21 Jan 2006 09:53 1573 7
 • #1
  kasprzyk
  Electrician specialist
  Witam

  Linia telefoniczna wchodzi do skrzynki elektrycznej(1) - tam:
  1-szą parą na odcinku około max 10m puszczona jest do skrzynki(2), gdzie następuje już podział na następne gniazdka telefoniczne (osobnymi przewodami) i domofon.
  2-gą parą w szeregu jest wpięte wtórne uzwojenie transformatora 12V, które idzie do skrzynki(2) na tym samym odcinku 10m.

  3-cią parą jest połączony domofon (oparty jest na instalacji dwuprzewodowej) oczywiście wspólnym odcinkiem jest także te 10metrów.

  Mruga dioda ADSL na modemie (z tego co się dowiedziałem brak synchronizacji) - czy może być to spowodowane tym, iż na tym samym przewodzie puszczone są w/w urządzenia?

  Dodam, że wyłączyłem domofon, wyłaczyłem transformator (jest wpięty na stałe poprzez S-a) i dalej to samo.

  Pozdrawiam
 • Helpful post
  #3
  jarek1
  Level 27  
  Jeśli wyłączyłeś domofon i ten zasilacz tzn. że nie ma to wpływu na neostradę. Może zadam głupie pytanie ale filtra nie użyłes pomiędzy tp a modemem neostrady.Najprościej byłoby podpiąc na krótko modem i sprawdzic .Z mojego doświadczenia wiem że nie zawsze może to być problem po twojej stronie może tpsa źle skrosowała linię
 • #4
  Marcin Sz.
  Level 24  
  A może Telekominikacja nie aktywowała jeszcze usługi? Ja miałem tak przez jeden dzień ;-) .

  Pozdrawiam Marcin
 • #5
  kasprzyk
  Electrician specialist
  Witam

  Dziękuję za odpowiedzi.

  To więc neostrada tam już funkcjonowała - ja byłem po niej.
  W momencie kiedy założyłem domofon, zaczęłem sprawdzać czy wszystko funkcjonuje prawidłowo - okazało się że nie działa neostrada, użytkownika głównego nie było, także nie wiedziałem czy było wszystko przedtem ok. Po przełożeniu neostrady w inne USB, zaczeło działać. Jednak po kilku dniach dostałem telefon, że już 2 dni nie chodzi net, i pytanie czy możliwe że winę ponosi jednak ten domofon, ponieważ klient chciał wezwać TPSA. Ze słów innego użytkownika wynikało, że przedtem też były z nią problemy. (zanim był domofon).
  Czekam teraz za ekspertyzą panów z TPSA.

  Pozdrawiam
 • #6
  jarek1
  Level 27  
  Sprubój jak ci pisałem podłączyć na krótko tzn weź kawalek kabla podłączbezpośrednio tam gdzie wchodi tpsa i bezpośrednio do modemu sprawdx czy będzie działać . Ale moim skromnym zdaniem słaba jest linia pomiędzy centralą a domem.
 • #7
  asiedem
  Level 17  
  sprobowalem ten opis czytac pare razy i przyznam, ze jezeli kabel telefoniczny idzie dso telefonu osobno, a inna para domofon , to niema nic wspolnego ! , efektem ESPERTYZY tpsy, moze ci wyjsc "bokiem" zapraszam na gg 4209279
 • #8
  kasprzyk
  Electrician specialist
  WItam

  Na ten moment, temat załatwiony pozytynie - nie mam telefonów od klienta - neostrada jak na razie działa - po ingerencji TPSA.
  Dziękuje
  Pzdr