Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Neostrada TP, domofon i transformator w jednym przewodzie.

21 Sty 2006 09:53 1495 7
  • Specjalista elektryk
    Witam

Linia telefoniczna wchodzi do skrzynki elektrycznej(1) - tam:
    1-szą parą na odcinku około max 10m puszczona jest do skrzynki(2), gdzie następuje już podział na następne gniazdka telefoniczne (osobnymi przewodami) i domofon.
    2-gą parą w szeregu jest wpięte wtórne uzwojenie transformatora 12V, które idzie do skrzynki(2) na tym samym odcinku 10m.

3-cią parą jest połączony domofon (oparty jest na instalacji dwuprzewodowej) oczywiście wspólnym odcinkiem jest także te 10metrów.

Mruga dioda ADSL na modemie (z tego co się dowiedziałem brak synchronizacji) - czy może być to spowodowane tym, iż na tym samym przewodzie puszczone są w/w urządzenia?

Dodam, że wyłączyłem domofon, wyłaczyłem transformator (jest wpięty na stałe poprzez S-a) i dalej to samo.

Pozdrawiam
  • Pomocny post
    Poziom 27  
    Jeśli wyłączyłeś domofon i ten zasilacz tzn. że nie ma to wpływu na neostradę. Może zadam głupie pytanie ale filtra nie użyłes pomiędzy tp a modemem neostrady.Najprościej byłoby podpiąc na krótko modem i sprawdzic .Z mojego doświadczenia wiem że nie zawsze może to być problem po twojej stronie może tpsa źle skrosowała linię
  • Poziom 24  
    A może Telekominikacja nie aktywowała jeszcze usługi? Ja miałem tak przez jeden dzień ;-) .

Pozdrawiam Marcin
  • Specjalista elektryk
    Witam

Dziękuję za odpowiedzi.

To więc neostrada tam już funkcjonowała - ja byłem po niej.
    W momencie kiedy założyłem domofon, zaczęłem sprawdzać czy wszystko funkcjonuje prawidłowo - okazało się że nie działa neostrada, użytkownika głównego nie było, także nie wiedziałem czy było wszystko przedtem ok. Po przełożeniu neostrady w inne USB, zaczeło działać. Jednak po kilku dniach dostałem telefon, że już 2 dni nie chodzi net, i pytanie czy możliwe że winę ponosi jednak ten domofon, ponieważ klient chciał wezwać TPSA. Ze słów innego użytkownika wynikało, że przedtem też były z nią problemy. (zanim był domofon).
    Czekam teraz za ekspertyzą panów z TPSA.

Pozdrawiam
  • Poziom 27  
    Sprubój jak ci pisałem podłączyć na krótko tzn weź kawalek kabla podłączbezpośrednio tam gdzie wchodi tpsa i bezpośrednio do modemu sprawdx czy będzie działać . Ale moim skromnym zdaniem słaba jest linia pomiędzy centralą a domem.
  • Poziom 17  
    sprobowalem ten opis czytac pare razy i przyznam, ze jezeli kabel telefoniczny idzie dso telefonu osobno, a inna para domofon , to niema nic wspolnego ! , efektem ESPERTYZY tpsy, moze ci wyjsc "bokiem" zapraszam na gg 4209279
  • Specjalista elektryk
    WItam

Na ten moment, temat załatwiony pozytynie - nie mam telefonów od klienta - neostrada jak na razie działa - po ingerencji TPSA.
    Dziękuje
    Pzdr