Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

tli się kontrolka od ładowania w 126p

21 Sty 2006 15:08 1707 11
  • Poziom 10  
    witam. dy zapale samochód kontrolka od ładowania gaśnie i wszystko wydaje się być w porządku, ale podczas jazdy tli się. Im więcej daje gazu tym bardziej się świeci. Wymieniłem Akumulator i dalej to samo a i trzeba go ladować co 3-4 dni, a teraz co 2.Jeśli ktoś ma jakieś sugestie to bardzo proszę o podpowiedż. Z góry dzięki.
  • Poziom 24  
    sprawdz ladowanie. Zmierz napiecie na aku, potem zapal silnik i zmierz, potem dodaj gazu i zobacz jak zareguje. moze Ci po prostu nie doladowuje.
  • Poziom 19  
    wymień szczotki i kontrolka nie będzie żażyć
  • Poziom 10  
    a jakie powinien mieć napiecie ładowania??? a może to regulator napięcia albo diody w alternatorze??

Dodano po 13 [minuty]:

łdowanie na małych obrotacz wynosi 13.6V a na wysokich 14.6-8V więc w czym tkwi problem :( ???
  • Użytkownik usunął konto  
  • Poziom 20  
    Witam.
    Na poczatek sprawdz wszystkie styki.
    Ja tez tak kiedys mialem i okazało sie ze jedna dioda(ta malutka)była trzepnieta.
  • Poziom 17  
    żarzenie się kontrolki jest też spowodowane spadkiem napięcia na stacyjce szczególnie przy włączonych światłach gdzie te nie posiadają przekaźników (napięcie alternatora (obwodu wzbudzenia) jest wyższe od tego po zapłonie)
  • Poziom 14  
    Sprawdż diody,oraz przewód rozrusznik-aku.
  • Poziom 15  
    Wymień diody 1 amperowe w alternatorze (wszystkie trzy).
    Miałem taki przypadek. Mierzyłem diody miernikiem i pokazywał że OK a, jednak dopiero wymiana pomogła.
  • Poziom 2  
    Prawdopodobni padl tobie regulator napiecia albo jedna dioda Sprawdz Pozdro
  • Poziom 10  
    dzięki bardzo za podpowiedzi;) jutro działam, zobaczymy co mu dolega.
    Pozdrawiam wszystkich
  • Poziom 10  
    witam. wymieniłem regulator napięcia (20zł) i szczotki alternatora (4zł) i maluch pali w największe mrozy od tyku;) . bardzo dziękuje wszystkim za podpowiedzi i pozdrawiam.