Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Pilot od immobilaizera do Laguny nie moge przyuczyc dlaczego

Thoomass 21 Sty 2006 20:05 3378 8
  • #1 21 Sty 2006 20:05
    Thoomass
    Poziom 13  

Witam srdecznie. Moja historia zaczela sie od zgubienia jedynego kluczyka do mojej Laguny jest to auto z 97r. Wiec otworzylem auto jakims dziwnym sposobem wyjalem wkladke z zamka w drzwiach i na jej podstawie dorobiono mi kluczyk do stacyjki, wzialem od servisu kod blokady zaplonu i moge juz jezdzic ale denerwuje mnie wpisaywanie za kazdym razem kody za pomoca blyskow lampki a tak juz jest ponad miesiac. Zamowilem w koncu z allegro kluczyk na podczerwien a raczej plipa z kluczykiem od innej lagi. Prosze o pomoc jak przyuczyc pilota do mojego immobilaizera bo mi nie wychodzi za zadne skarby a robie tak. Wsiadam wlaczam zaplon kontrolka immo szybko miga wpisuje kod za pomoca blyskow lampki i immo wylacza sie wylaczam stacyjke (tylko trzeba calkiem wylaczyc tzn ze nie ma zegraka czy zegraek ma byc zapalony czy calkiem wyjac kluczyk?)i wciskam przycisk od c zamka i trzymam zamknie i otworzy drzwi puszczam go i przyciskam na pilot skierowany w strone odbiornika przy luisterku ale to bez elektu:(. Moj kluczyk pamietam byl bez transpondera ( chyba nie pomylilem nazwy) a ten co kupilme ma w srodku w rogu maly ukladzik philipsa pewnie ten transponder czy ma to jakies znacznaczenie? Bateria sa ok dioda w podczerwieni nadaje bo widac w ciemnosci delikatyne blyski.Prosze o pomoc co poradzic i jesli nie bedzie komus to problemem dokladny opis jak przyuczyc ten pilot.Z gory bardzo dziekuje za pomoc.

0 8
  • #2 21 Sty 2006 23:40
    bohun555
    Użytkownik obserwowany

Chyba Ci się nie uda tego zrobić tak jak myślisz. Podałeś za mało danych.
    P.S. Gdzieś na forum widziałem opis odnośnie blokady rozruchu stosowanej w LagunieI.

0
  • #3 22 Sty 2006 00:23
    winetu
    Poziom 12  

bez przyrządu można przyuczyć tylko kluczyk z ośmiopozycyjnym kodem alfabetycznym

0
  • #4 22 Sty 2006 09:17
    Thoomass
    Poziom 13  

Jakie dokladnie dane musze jeszcze podac? Laguna to 1 z 97r z poczatku immo jeszcze stary kod ma 4 cyfry moj pilot byl bez transpondera liczniki nawet nie elektroniczne tylko wszystko mechanika.Bardo porsze jescze o pomoc a jesli nie da mi sie tego przyuczyc to co dalej radzic? Dzekuje za wszelkie podpowiedzi.

0
  • #5 22 Sty 2006 10:12
    bohun555
    Użytkownik obserwowany

Czy w przycisku centralnego zamka jest dioda?

0
  • #6 22 Sty 2006 10:13
    fazio1978
    Poziom 14  

Witam,

Wykonaj następującą procedurę:
    - włóż kluczyk do stacyjki i załącz (powinna migać dioda immo - układ zablokowany);
    - przyciskiem centralnego zamka (wewnątrz samochodu ) wprowadź 4 cyfrowy kod twojego samochodu tzn. trzymasz i wprowadzasz pierwszą cyfrę (liczba mignięć) i puszczasz , przyciskasz ponownie i wprowadzasz drugą liczbę itd.
    - po wprowadzeniu kodu dioda immo powinna świecić stale (układ rozbrojony);
    - wyjmujesz szybko kluczyk ze stacyjki i przyciskasz przycisk centralnego zamka tak długo, aż zadziała centralny zamek (otworzy się i zamknie), puszczasz przycisk, przystawiasz kluczyk do odbiornika IR i przyciskasz przycisk na pilocie (3 razy co 0,5 s);
    - po tej procedurze powinieneś usłyszeć centralny zamek; procedura kodowania zakończona.
    Powodzenia;

0
  • #7 22 Sty 2006 12:32
    bohun555
    Użytkownik obserwowany

fazio1978 napisał:
    Witam,

Wykonaj następującą procedurę:
    - włóż kluczyk do stacyjki i załącz (powinna migać dioda immo - układ zablokowany);
    - przyciskiem centralnego zamka (wewnątrz samochodu ) wprowadź 4 cyfrowy kod twojego samochodu tzn. trzymasz i wprowadzasz pierwszą cyfrę (liczba mignięć) i puszczasz , przyciskasz ponownie i wprowadzasz drugą liczbę itd.
    - po wprowadzeniu kodu dioda immo powinna świecić stale (układ rozbrojony);
    - wyjmujesz szybko kluczyk ze stacyjki i przyciskasz przycisk centralnego zamka tak długo, aż zadziała centralny zamek (otworzy się i zamknie), puszczasz przycisk, przystawiasz kluczyk do odbiornika IR i przyciskasz przycisk na pilocie (3 razy co 0,5 s);
    - po tej procedurze powinieneś usłyszeć centralny zamek; procedura kodowania zakończona.
    Powodzenia;

Pod warunkiem że ma II generacje blokady rozruchu.

0
  • #8 22 Sty 2006 16:46
    Thoomass
    Poziom 13  

Wychodzi jednak na to ze mam blokade zaplonu I generacji bo ta procedura nie dziala u mnie gdyz po niej pilot nadal nie otwiera drzwi :( diode w pilocie podlutowalem dla wszystkiego nadaje jak nlezy sprawdzalem na aparacie cyfrowym widac ciagle jasne blyski lub ewentualnie cos z plipem nie tak ale chyba kazdy na podczerwien mial te same rozwiazania z tym ze moj nie mial w sobie transpondera (ukladzik philipsa w rogu obudowy) terqaz nie mam pojecia co robic :( niby moge jezdzic ale mam taka prace ze zapalam auto i gasze ok 15-20 razy na dzien a wprowadzanie kodu az kazdym razem staje sie naprrawde uporczywe :( prosze pomocy co w takiej sytuacji robic :( gdzie szkukac pomocy jestem z podlaskiego wojewodztwa mam 100km do Bialegostoku 80 do Siedlec 140 Warszawa gdzie sie udac co zrobic? Pozdrawiam i dziekuje za zainteresowanie.

0
  • #9 23 Sty 2006 21:27
    Buzka23
    Poziom 17  

Najpierw podziekuj temu komuś któremu dałes zarobić na tym plipie później wyrzuć go do kosza albo zrób sobie breloczek. Tego plipa nie da sie wkodować do Twego samochodu musisz zamówić w ASO nowy pod kod samochodu a dopiero później mozesz go zakodować. Tracisz czas i pieniądze.

pozdrawiam

0