Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Problemy z xp sp1

ghambit 21 Sty 2006 20:14 774 3
  • #1 21 Sty 2006 20:14
    ghambit
    Poziom 24  

Witam drogich kolegów!

Zazwyczaj to ja byłem po stronie która pomocy udziela, dzisiaj niestety nastał taki dzień że sam ją potrzebuje.

Jakiś czas temu uległ uszkodzeniu mój modem ethernetowy. Chwilowo musiałem zastąpić go komputerem z win98, sagem'em i winrutem lite 4.2.5

Generalnie wszystko chodzi spoko, ale mam dwóch użytkowników którym nie chodzą stronki. Po wstępnych ogledzinach doszedłem do wniosku iż jest to jakiś problem z dnsami, ponieważ pozostałe programy (gg, outlook, gra tibia) działają bez problemu. W ustawieniach przeglądarki zaznaczona jest opcja "Automatycznie wykryj ustawienia sieci".

Ta dwójka użytkowników ma XPka Homa z sp1, wstępnie myślałem że jest to problem wirusów gdyż na logach winruta obydwa te komputery generowały bardzo duży ruch (po 400 połączen każdy komputer), szczególnie wyjściowy. Wziołem więc laptopa od jednego użytkownika, przeskanowałem go avastem w trybie rozruchowym, znalazł 5 trojanów, które usunoł bez problmeów. Problemu to jednak nie rozwiązało. Pingi do domen zamienia na adresy ip, jednak upływa limit czasu, to samo jak chciałbym zapingować bezpośrednio adres ip. Pingowanie w sieci LAN działa bez problemu.

Ma ktoś jakiś pomysł na to? A może jest coś, co przeoczyłem?

Z góry dzięki. Pozdrawiam

0 3
  • #2 21 Sty 2006 20:29
    Alana
    Poziom 37  

wpisac u nich DNS na sztywno (neostradowe i np 231.199.225.14) a IP niech lapie z DHCP
    potraktuj te kompy winsockfix i (dla pewnosci) hijack this
    niektore trojany i spyware (w szczegolnosci internet optimizer i new dot net) przepuszczaja przez siebie polaczenia sieciowe i jak sie je wywali inaczej niz dezinstalatorem to sie zaczynaja jaja - pomaga wlasnie winsockfix
    tak samo jest z uszkodzonym norton antyvirusem 2003 i nowszym (uninstall, winsockfix i dziala)

0
  • #3 21 Sty 2006 21:05
    mbo
    VIP Zasłużony dla elektroda

CrazyLucas napisał:
    wpisac u nich DNS na sztywno (neostradowe i np 231.199.225.14) a IP niech lapie z DHCP

DNS na pewno nie jest problemem - ghambit wyraźnie napisał, że nazwy są rozwiązywane.

Cytat:

potraktuj te kompy winsockfix i (dla pewnosci) hijack this
    niektore trojany i spyware (w szczegolnosci internet optimizer i new dot net) przepuszczaja przez siebie polaczenia sieciowe i jak sie je wywali inaczej niz dezinstalatorem to sie zaczynaja jaja - pomaga wlasnie winsockfix
    tak samo jest z uszkodzonym norton antyvirusem 2003 i nowszym (uninstall, winsockfix i dziala)

To może być problemem, choć jest mało prawdopodobne - połączenia jakieś są i to generowane w znacznej liczbie.
    Win 9x ma standardowo maksymalnie 200 jednoczesnych połączeń - być może z tego powodu nic innego nie działa.

0
  • #4 21 Sty 2006 21:31
    ghambit
    Poziom 24  

W mojej poprzedniej wypowiedzi trochę źle się wyraziłem.
    Problemy z netem mają tylko dwie osoby (chodzi o takie same problemy, większość programów działa, przeglądarki nie), u ośmiu pozostałych z różnymi systemami problemy takie nie występują.

Gdyby nie fakt, że miałem trochę mało czasu rozwiązałbym to na linuxie nnd, a tak miałem nadzieje, że do czasu przyjścia nowego routera z adsl'em jakoś mi to będzie śmigać.

Jutro zobacze czy winsockfix i hijack coś zmienią, narazię dzięki.

0