Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

maksymalna moc w president jackson

marcin_kozlowice 21 Jan 2006 20:15 3180 4
 • #1
  marcin_kozlowice
  Level 14  
  Mam następujące pytanko: Jaką moc maksymalną można "wycisnąć" z Presidenta Jacksona dla AM i SSB. Końcówki mocy są oryginalne, radio jest "nie grzebane". Czy trzeba wymienić jakieś elementy, czy wystarczy bardziej "rozkręcić" "pr-kę" od mocy radia?
 • #2
  tatronic
  Level 24  
  Witam.Niewiem czy warto rozkrecac moc tego radyjka.PAMIETAJ - gorszy jest 20W nadajnik z rozregulowanymi filtrami niz 10W dobrze zestronjony!!!Kazda przerobka ,a szczegolnie zwiekszanie mocy powinny przeprowadzac osoby majace doswiadczenie jak i zaplecze pomiarowe.Pamietaj ze zwiekszenie czterokrotnie twojej mocy poprawi ci sygnal u korespondenta zaledwie o 1s.Tak wiec najlepszym wzmacniaczem jest dobra antena.Osobiscie uwazam ze niewarto zmieniac mocy z 20 W na 25 W poniewaz nic poza wlasna satysfakcja to niezmieni.Pozdrawiam Arek
 • #3
  oki188
  Level 22  
  Witam razem z kolegą testowaliśmy zwiększanie mocy w wyżej wymienionym radiu i doszliśmy do wniosku ze moc na SSB można rozkręcić do odporu nie spowoduje to większych komplikacji w radiu i w modulacji poza wiekszym poborem prądu o około 0.7A. Natomiat Moc na AM/FM najlepiej ustawić w granicach max 12W powyżej tej mocy uzyskaliśmy spadek modulacji (pogorszenie się jej).
  Pozdrawiam.
 • #4
  welek
  Level 19  
  Zwiększenie mocy w Jacksonie zależy od tego, jaka siedzi w nim końcówka mocy w.cz.
  Jeśli jest MRF477 to max. Ok. 20-22W w AM/FM, jeśli MRF455 to sporo więcej.
  Pogorszenie modulacji przy mocy większej jak 10W występuje przy zastosowaniu tranzystorów zastępczych jak 2SC1969, 2CS2312. W SSB moc nadajnika zależy od poziomu modulacji. Przy dobrze zestrojonych obwodach stopnia wyjściowego mocy i dobrym mikrofonie można osiągnąć całkiem niezłą moc.
 • #5
  marcin_kozlowice
  Level 14  
  Dzięki. Bardzo mi to pomogło. Doszedłem do wniosku, że zostawię go narazie w "oryginale". Pracuje ładnie więc nie będę go ruszał. Dzięki wszystkim, pozdrawiam!!!