Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Eminence Kilomax Ky40019 jaka paczka?

rafuls2 09 Lut 2006 09:28 3467 46
    igod
    Poziom 24  
    Przy baterii 1,5V to na pewno dużo zobaczysz...

Raczej akumulatorek 12V
    tomaszo
    VIP Zasłużony dla elektroda
    Mam kupe roboty i zero czasu - czyli mam liczyc tube pod ten glosnik? Chcesz wykonac takie urzadzenie - poczytaj o zaletach i wadach, wszystko w sumei na form DIY - poszukaj mojej, djbolo, jeszcze paru kolegow i zobacz co taka konstrukcja ze soba niesie. Jesli jestes zdecydowany to policzymy i wstawie Ci rysunek... Ostatnio "PANICZKAMIL" palal checia - widze, ze juz przeszlo... Jesli mam liczyc i rysowac - co nie trwa moze za dlugo ale jednak, chcialbym byc pewien, ze napewno chcesz dzialac :) Prawie, ze mozesz poczekac do po 15tego.
    rafuls2
    Poziom 15  
    fakt że tego nie sprawdzałem spróbujemy:D
    rafuls2
    Poziom 15  
    Tomaszo jeśli tylko masz chęć i troszkę czasu to policz mi taką paczkę będę wdzięczny, jestem zdecydowany ją wykonać i podzielić się wrażeniami
    PANICZKAMIL
    Użytkownik obserwowany
    Hej TOMASZO chęci mi nie opadły ale nie mam projektu poprostu.Zrobiłem z silversounda strony i czekam na projekt Twój - bedzie wolna płyta to wykonam i porównam.POZDRAWIAM
    romoo
    Użytkownik obserwowany
    A mam pytanie czy jak przeczytałem są amatorskie, czy aby w środku nie ma jakiś zwrotek miernej jakości?Bo wiem co potrafią 4 Omegi, tylko niestety potrzeba dobrego wzmaka 8om. i to mnie troszeczkę zdziwiło. EPB 50 ale duża membrama to skok pojemnościowy posiadai powinno robić ciśnienie. A mam takie pytanko czy te otwory są przedłużone od góry?
    rafuls2
    Poziom 15  
    wewnąrz nie ma zwrotnic wzmacniacz jest spory bo 1kW sub gra głośno. ale jak już pisałem bas jest zduszony" jakby ktoś przykrył ten głośnik starymi gaciami" :D otwory nie są przedłużane do góry kilka postów wcześniej umieściłem rysunki z wymiarami
    aca
    Poziom 30  
    Hi,
    "The Kilomax 18 woofer is best suited for standard ported enclosures. Eminence does not recommend the Kilomax 18 for horn loaded applications, folded horns, W bins, or for use without a high-pass filter."
    Pisze sama firma Eminence.
    Kilomax jest bardzo "nie efektywny" - duzo goracego powietrza malo muzyki. Jesli juz to wielki BR i ciac maksymalnie przy 90 Hz ( infra-sub ) lub jako BP.
    Pozdrowienia.
    rafuls2
    Poziom 15  
    Może i nieefektywny ale jak się już je ma to jakoś trzeba z tym żyć:D. PaniczKamil pytanie do siebie jak chodzi ten kilomax w paczce z silversound"a???
    tomaszo
    VIP Zasłużony dla elektroda
    Kil sa dla tub - tam daja rade naprawde niezle. Wole glosniki z nizszym EBP...jesli ktos zahaczy o ten element :) W tubie efektywnosc wstepna glosnika nie ma wielkiego znaczenia.

Jutro lece do Polski - i bede mial chwile czasu - czyli te dwa projekciki strzelimy...
    rafuls2
    Poziom 15  
    Będę wdzięczny, myślę że nie tylko ja
    igod
    Poziom 24  
    Wybaczcie, ale tuba do takiego pomieszczenia to chory pomysł. W ogóle tuba na dyskotekę to chory pomysł. Zbyt kierunkowe i ciśnienie od którego człowiek się źle czuje. Mimo, że nic nie słychać z przodu. Po za tym kiepskie zejście. B-r brzmi bardziej dokólnie i ma potężne niskie zejście, a ten głośnik ma potencjał.

Albo ta skrzynka jest źle zrobiona, albo kiepski wzmacniacz, albo okablowanie. Coś musi być tam źle.

Słyszałem dwa kilomaxy w b-r z krótką linią (K-ce gugalander) i grało to całkiem poprawnie.
    romoo
    Użytkownik obserwowany
    Tak dzisiaj to przeliczyłem i 230l paka strojona 35 HZ. tylko mnie zastanawia czy takie rozłożenie BR przód i na bokach czy to wprowadza jakieś inne parametry. BR jest 7cm/100cm i dlatego gość dał po bokach bo mu przodu nie starczyło heh. W sumie strojenie Kilomaxa ( patrząc na parametry) to raczej ok 50 Hz ?
    _eddie_
    Poziom 32  
    Moim zdaniem tak: zle kable, paczka z plyty do budowy szopek na narzedzia, BARDZO niefortunne rozstawienie paczek.
    UnnamedYesusiq
    Poziom 19  
    co do rozstawienia paczkek to masz racje faktycznie sa one malo sensownie umieszczone[/code]
    rafuls2
    Poziom 15  
    Kable może nie są najgrubsze ale nie są jakieś cienkie, założe na próbę grubsze zobaczymy. Paczka nie jest z litego drewna ale nie jest też z paździocha jest to płyta z grubych drewnianych wiórów nie pamiętam fachowej nazwy. A rozstawienie; no nie bardzo jest jak romieścić je inaczej. ale próbowaliśmy różnych wariantów z rozmieszczeniem i ukierunkowaniem kolumn nic się nie zmieniało.
    romoo
    Użytkownik obserwowany
    Imposible czekam na rozwiązanie tematu.