Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Sklep HeluKabel
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Eminence Kilomax Ky40019 jaka paczka?

rafuls2 21 Sty 2006 20:53 3239 46
  • #1 21 Sty 2006 20:53
    rafuls2
    Poziom 15  

Mam subwoofer na Kilomaxie Ky40019 ale nie gra on najlepiej dźwięk nie jest czysty a wręcz głuchy, stłumiony. Chciałbym sam wykonać obudowę do tego głośnika ale nie mam zielonego pojęcia jak się do tego zabrać. Czytałem kilka postów na forum które w zasadzie nic nie wnoszą a kończą się kłutniami na temat wyższości jednych głośników nad drugimi. Ja mam taki jak w temacie i chciałbym na nim wykonać obudowę może ktoś wie gdzie znaleźć gotowe rozwiązania paczki dla tego głośnika???

0 29
  • Sklep HeluKabel
  • #3 22 Sty 2006 21:09
    J. S.
    Poziom 27  

Jaką obudowę do kilomaksia masz teraz? Jedną sztukę? Do czego Ci on służy?
    Jedno gotowe rozwiązanie: http://www.speakerplans.com/index.php?id=csub
    Inna sprawa, to pozostałe elementy w torze sygnału. Jaki wzmacniacz, filtr... Może to nie wina głośnika/obudowy.

0
  • #4 22 Sty 2006 22:07
    rafuls2
    Poziom 15  

Po drodze z miksera jest aktywna zwrotnica PHONIC PCR 2213, sub chodził już na różnych wzmacniaczach m.in. ADS, SPA 1000, CROWN XLS 602. Dodam że mam ich 3 sztyki wszystkie chodzą tak samo źle. Kolumny grają w dyskotece.

0
  • Sklep HeluKabel
  • #5 23 Sty 2006 10:19
    Anonymous
    Użytkownik usunął konto  
  • #6 23 Sty 2006 19:21
    rafuls2
    Poziom 15  

Jutro zmierzę paczkę to ją narysuję. Nie mogę opisać jej fachowo ponieważ nbie mam pojęcia na temat teorii budowy kolumn a i praktyki żadnej. A tak nawiasem gdzie mógłbym zasięgnąć wiedzy teoretycznej nt. budowy kolumn???. Chodzi mi oczywiście o internet.

0
  • #7 23 Sty 2006 20:32
    goldwest
    Poziom 12  

Witam!
    Może troche głupio spytam i co prawda nie mam kilomaxa a omegę, ale mi kiedyś ktoś na zwrotnicy aktywnej włączył funkcję "inverse" (czyli odwrócenie fazy głośnika o ile się nie mylę) na jednym z kanałów basowych. Właśnie w takim przypadku głośnik chodzi tak jak mówisz, zobacz czy przypadkiem nie masz włączonej tej funkcji.

0
  • #8 23 Sty 2006 23:32
    Anonymous
    Użytkownik usunął konto  
  • #9 26 Sty 2006 22:26
    rafuls2
    Poziom 15  

Zmierzyłem pakę podane są wymiary wewnętrne poza tym paczka wyłożona jest czymś w rodzaju wełny mineralnej.Wzmacniacz zasilający paczkę SPA-1000 poprzedzony jest aktywną zwrotnicą "Phonic PCR 2213" dla niskich tonów ustawine jest 100 Hz Kiloomax'y(3 szt w osobnych paczkach) grają beznadziejnie, przy ustawieniu 180 Hz kolumny zaczynają grać (znacznie lepiej niż przy 100 hz) ale zostają jeszcze 2 suby które przy 180 Hz zaczynają za to grać znacznie gożej co jest słyszalne (prawdopodobnie przenosza wyższe tony nie są to Eminence o nichnie będę pisał) co robić?

0
  • #10 26 Sty 2006 23:26
    goffer007
    Poziom 15  

jeśli dobrze myślę to te pudło ma 200l i jest zestrojone na jakieś 110Hz. Aby dobrze zestroić te cudo tunel musiał by mieć ze 2m. A tak w ogóle ten kilomax ma strasznie małe ebp (tj. 50) i nie za bardzo wiadomo co z nim zrobić. W zasadzie zostaje tylko band-pass 4th ale małe bl też nie nastraja pozytywnie. Jednak mogę się mylić.

0
  • #11 27 Sty 2006 15:49
    rafuls2
    Poziom 15  

Goffer007 z całum szacunkiem dla twojej wiedzy w temacie ale ja jestem w tym kompletnym laikiem i raczej te pojęcia ebp,4th nic mi nie mówią. Chciałbym raczej aby ktoś zaproponował mi jakieś gotowe rozwiązanie. Proszę nie myśleć że idę na łatwiznę i chcę gotowca po prostu na dzień dzisiejszy nie mam żadnej wiedzy w temacie samodzielnego konstruowania kolumn może z czasem się to zmieni ale dziś jest jak jest.

0
  • #12 27 Sty 2006 16:17
    PANICZKAMIL
    Użytkownik obserwowany

Nie wiem czy to Ci pomoze ale mam kilka wymiarów-co prawda nie pod te głośnik ale moze coś sie mozę przyda-w końcu po to jest to forum :

1.18" SAMSONa - gł.60cm,szer.52,wys.65,bas reflex 23x9cm o gł.44 cm
    2.18" DAPa - gł.60,szer.52,wys.68,bas reflex 23,5x8 o gł 44cm
    3.18" PEAVEYA ma 1000WAT więc moc zbliżona - gł.60,szer.58,wys.75cm,bas reflex 9,5x46

Zauważyłem,ze prawie wszystkie 18" są strojone od 35 do 250hz i mają 60cm gł. i tunel bas reflex około 44 cm i moze w tym leży pies pogrzebany,ze masz żłe budy do nich...?

0
  • #13 27 Sty 2006 16:34
    tomaszo
    VIP Zasłużony dla elektroda

Generalnie KIL18 pasuje w tubie ladnie... Szkoda go do BR - jesli juz to potrzeba pudla o obj. 200 - 250 litrow strojone pod okolo 35 Hz, zeby to gralo. Zdecydowanie jednak tuba byc powinna.

0
  • #14 27 Sty 2006 16:36
    goffer007
    Poziom 15  

oki rafuls2 widzę że jesteś zielony. Ja też nie jestem ekspertem ale jak nikt ci nie chce pomóc to je spróbuje.

Najpierw trzeba by było znaleźć przyczynę takiego stanu rzeczy. Z tego co napisałeś i rysunku tej obudowy wnioskuje że jest kompletnie źle zestrojony otwór bass-reflex. Ten głośnik powinien w tej paczce tylko że zamkniętej jako tako zagrać. Więc proponuje na próbę zapchać czymś b-r na przykład szmatami tylko gęsto i ciasno aby ich nie wywiało i żeby nie przepuszczały powietrza. Jak to zrobisz to napisz jaki jest efekt. A powinien iść w miarę równo do 40Hz. Jak zagra dobrze to znaczy że problem jest w paczce a to pół biedy bo z tym można się uporać nie wywalając na to fortuny.

0
  • #15 27 Sty 2006 21:06
    rafuls2
    Poziom 15  

Niestety zatkanie otworów nic nie dało żadnych słyszalnych zmian. Może kolega Tomaszo podpowie mi jakieś rozwiązanie

0
  • #17 28 Sty 2006 10:17
    tomaszo

Najpierw to trzeby by sprecyzowac o co tak naprawde chodzi. Czyli co robimy.

Projekty ze speakerplans sa niezupelnie dopracowane - nie sa optymalne, nie radze osobiscie.

0
  • #18 28 Sty 2006 17:35
    rafuls2
    Poziom 15  

Kolego Tomaszo czytałem sporo twoich postów m.in. na temat kilo 18" może mi coś zaproponujesz?

0
  • #19 28 Sty 2006 19:19
    tomaszo

Moge Ci zaproponowac policzenie niezlej tuby pod ten glosnik... Jednak musze znac preferencje - czyli czego oczekujesz, jak ma grac, gdzie ma grac i z jakim systemem sie zgrac...

0
  • #20 28 Sty 2006 20:58
    rafuls2
    Poziom 15  

Na dzień dzisiejszy te kolumny grają tak że ten bas jest głuchy i stłumiony chciałbym aby te głośniki (3)wydobyły z siebie elegancki czysty bas. Głośniki grają w dyskotece w pudłach jakie są narysowane w załączniku. Jaki system?Na dzień dzisiejszy jest trzy kilomax'y jako suby i sześć "górek" po ok 200W każda. Góra chodzi bardzo ładnie jedyny problem to te basy.

0
  • #21 28 Sty 2006 21:21
    UnnamedYesusiq
    Poziom 18  

Jak byś mugł podać ile metrów ma ta dyskoteka a najlepiej to jakiś szkic jak sa ustawione basy i jak wyglada sala. No i czym napedzasz te kilomax'y?
    Troche dziwne gotowe konstrukcje na kilomax'ach zazwyczaj sa sprawdzonymi juz i udanymi...
    Powiedz z kad masz te basy i czy kupiles z orginalnymi paczkami.

0
  • #22 29 Sty 2006 08:53
    rafuls2
    Poziom 15  

Dodaję szkic sali z zaznaczonymi subami (żółte) oraz górkami (niebieskie) sala ma wyskoość ok 4,5m. Kilomaksy próbowane były na różnych wzmacniaczach min. ADS, CROWN. ostatnio Palladium bez większych zmian. Kolumny nie są oryginalne są to konstrukcje wykonane amatorsko nie bardzo wiem kto to robił.

0
  • #24 29 Sty 2006 20:05
    rafuls2
    Poziom 15  

Zamieszczę zdjęcia tych basów ale musi to poczekać kilka dni

0
  • #26 05 Lut 2006 20:28
    igod
    Poziom 24  

Czy mi się zdaje czy ten kabel głośnikowy to jakiś "telefoniczny"?

Jeśli jest go kilkanaście metrów to może być przyczyna, że gra kiepsko.

Dwa kilomaxy są w Gugalandrze w Katowicach, w obudowie b-r z krótką tubą (coś jak DYnacord albo Silver Sound) i gra to całkiem nieźle.

Spróbuj może inaczej ustawić, sprawdzić fazę. 3 takie głośniki powinny grać bardzo głośno i głęboko.

0
  • #27 05 Lut 2006 21:05
    rafuls2
    Poziom 15  

:D nie kabel nie jest telefoniczny jest on raczej odpowiednio gruby. Jak sprawdzić fazę?

0
  • #28 08 Lut 2006 23:11
    rafuls2
    Poziom 15  

Widzę że temat się wypalił chyba spróbuję zrobić paczki z tej zaproponowanej stronki, chyba że jeszcze ktoś coś podpowie.

0
  • #29 09 Lut 2006 07:53
    igod
    Poziom 24  

Sprawdź czy wszystkie plusy głośników połączone są z plusami wzmacniaczy.

0
  • #30 09 Lut 2006 09:11
    micho a
    Poziom 35  

weż posprawdzaj czy w każdej paczce jest dobrze podłaczony + do gfłosnika bo może ktoś pomylił zaciski i + z tyłu obudowy to minus głosnika

wtedy jeden gra w przeciwfazie i zagłusza pozostałe i przy tych mocach z reguły nie tytle nie słychać basu co słychać taki dziwnie podbarwiony walący

weż bateryjke 1,5v dotknij + bateri do plusa gniazda a - do minusa.
    głosnik powininien nieznacze wychylić sie do przodu jeśli tak jest jest ok jeśli sie schowa(pójdzie do tyłu )to masz zamianienony + z - i już sprawa jasna

0