Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

problem z wieza

28 Apr 2003 21:36 1158 4
  • Level 1  
    nie czyta mi cd tzn raz czyta a raz nie ;] laser dziala wszystko sie kreci a jednak jest wada .......
    Trendy 2021 w branży Internetu rzeczy [Webinar 02.07.2021, g.12.00]. Zarejestruj się za darmo
  • VIP Meritorious for electroda.pl
    Chyba Ci się wydaje że tu na forum dyżury mają wróżki. Napisz coś więcej o twoim problemie to może ktoś Ci pomoże.
  • Level 12  
    powodów może byc wiele: porysowana/brudna płyta (można kupić specjalny plyn do regeneracji, albo wyczyść miękką szmatką), zle nagrana plyta, brudna soczewka lasera (mozna kupic plyte czyszczącą, albo rozebrac czytnik i delikatnym pędzelkiem)...
  • Level 1  
    Myśle że powinieneś wymienić laser, maiłem kiedyś taki sam problem z miniwieżą sony, nie pomogły żadne czyszczenia itp. Powodem usterki może być wstrząs lub inne uszkodzenie mech.
  • Level 15  
    maciej100000000 wrote:
    Myśle że powinieneś wymienić laser, maiłem kiedyś taki sam problem z miniwieżą sony, nie pomogły żadne czyszczenia itp. Powodem usterki może być wstrząs lub inne uszkodzenie mech.

Jeżeli sam laser działa, soczewka nie jest matowa, serwo jest sprawne (nie pyrczy) i "raz czyta, a raz nie" to da się naprawić bez wymiany jakichkolwiek części.

Danteluzzz wrote:
    nie czyta mi cd tzn raz czyta a raz nie ;] laser dziala wszystko sie kreci a jednak jest wada .......

Proponuję zatem poczytać posty o czyszczeniu soczewek, nawet całych głowic laserowych. Zastosować się do nich (oprócz wynalazków z ludwikiem, śliną, papierem ściernym i flexem :) ). Jeżlei nadal nie zadziała, opisz co dokładnie próbowałeś zrobić. Wtedy ktoś podpowie następne pomysły.