Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
PLFONPLFON
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Rozłączanie Drugiego kanału ISDN Pomocy..

22 Jan 2006 01:18 2993 26
  • Level 10  
    Mam problem tego typu ze uzywam internetu po ISDN na 2 kanałach i jak ktoś dzwoni do mnie na domowy to jest zajete czy jest taka mozliwosc zaprogramowac NT1 zeby zwalniał JEDEN kanał na czas rozmowy a nastepnie dalej dołączac do Internetu ??
  • PLFONPLFON
  • Level 33  
    jesli dobrze pamiętam na tym NT Aethra NT1 2B1Q nieda się
  • PLFONPLFON
  • Level 10  
    A skad wiesz ze to jest NT12b1Q ?? i jak to sprawdzic ?? jesli nie ma takiej mozliwosci to jaki macie inny pomysł ?
  • Level 33  
    na obudowie pisze u ciebie.
    jutro podam które NT realizuje taką mozliwosc
  • Level 17  
    W NT trzeba wejść w tryb programowania podłączając się do lini analogowej i sprawdzić ustawioną konfigurację.
    Powodzenia.
  • Level 33  
    a moze nielepiej zamienic isdna na pstna z neostrada...? przeciez tpsa nie wymieni ci nt na takie jakie chcesz sprzedana usluga i kropka mozesz tyllko teraz awarie reklamowac... kazde inne rozwiazanie nie wchodzi w gre no chyba ze na czas polaczenia z netem zrobisz sobie przekierowanie polaczen jesli zajete powiedzmy na komorke wtedy ktos do ciebie sie dodzwoni..... a to juz jest jakies rozwiazanie bez powiedzmy kosztow ( za przekierowane polaczenie ty placisz ) .... albo korzystanie poprostu z jednego kanalu przez modem....... a ten nt do ktorego jest link ma te same mozliwosci co teraz urzytkujesz + ma wbudowany modem isdn i jak zajmiesz 2 kanaly to i tak sie do ciebie nie dodzwonia bo fizycznie masz tylko 2.............
  • Level 27  
    Sprawdź czy przypadkiem takiej opcji nie ma w oprogramowaniu Twojej karty w komputerze. Moim zdaniem tam należy tego szukać a nie w NT.
    Jeśli natomiast chodzi o operatora to ja do tej pory nie miałem problemów ze zmianą nt-ki. Trzeba tylko chcieć to załatwić a nie tylko mówić, że się nie da.
    RP
  • Level 10  
    co do modemu to mam Microcoma ISDN...ale za bardzo zadnego softu do niego nie mam wiec moze Wy mi coś pomozecie ?
  • Level 10  
    Naprawde nikt nie pomoze ?:(( jak rozłaczac ten jednen kanał jak ktoś dzwoni?
  • Level 25  
    To nie jest taka prosta sprawa. No chyba ,że ktoś napisze Ci program do w/w modemu , który będzie wykorzystywał informację o nadchodzącym połączeniu i wymuszał rozłączenie transmisji jednego kanału. Ale to raczej zadanie dla producentów sprzętu. Powinieneś poszukać oprogramowania Microcoma i sprawdzić czy takie oprogramowanie umożliwia taką funkcję . Jeżeli nie, pozostaje wymiana na model (producenta) ,który ma takie możliwości.

Pozdrawiam

Nie znając dokładnych danych odnośnie modelu nikt nie jest w stanie wyręczyć Cię w szukaniu softu . Postaraj się - od czego Google.:D:D
  • Level 33  
    jest to sprawa oprogramowania modemu...
  • Level 10  
    Help :( moze jakis inny modem ... tak mi na tym zalezy zeby mi rozłączałą ten drugi kanał ... no jaka jest możliwość ?:((((((((
  • Level 10  
    Szukaj takiego modemu, który ma możliwość wpięcia do niego aparatu analogowego - one są droższe ale wtedy będzie działać bankowo. Telefon który ma zadzwonić podczas dwukanałowej pracy musi być wpięty "za modemem" a nie do NT (modem musi obsługiwać Call Bumping), bo to modem steruje tym czy zwalniać kanał. Sprawdź 3Com'y ja mam i jest ok.

Pozdro
  • Level 33  
    tą sprawe rozwiąze ci NT Alcatel- ma taka opcję
  • Level 25  
    FRITZ!web stworzono specjalnie, aby ułatwić i zautomatyzować łączenie z Internetem. Po włączeniu programu wystarczy tylko uruchomić przeglądarkę
    internetową, a połączenie nawiązywane jest automatycznie. Podczas połączenia na ekranie wyœwietlane są informacje o wykorzystaniu kanałów B oraz
    przepustowoœci łącza. FRITZ!web obsługuje technologię "Fast Internet over ISDN", umo¿liwiając transfery dochodzące do 240 kbit/s osiągane dzięki
    łączeniu kanałów i kompresji danych. Wszystkie przychodzące rozmowy są sygnalizowane przez Fritz!fon i zwykły telefon ISDN nawet wtedy, gdy oba
    kanały B są zajęte przez połączenie z Internetem. Short-Hold Mode: połączenie jest zrywane, gdy transmisja ustaje i wznawiane bez koniecznoœci
    interwencji ze strony użytkownika, gdy aplikacje Internetowe żądają dostępu do sieci. Oczywiœcie, nadal można korzystać z konwencjonalnych
    metod nawiązywania połączeń z Intenetem za pomocą sterowników AVMCAPI Port.

To cytat z folderu reklamowego ze strony http://www.asterix.pl/produkty_firmy/avm/FRITZ!Card_PCI.htm

Jak poszukasz znajdziesz więcej - trochę samozaparcia

Pozdrawiam
  • Level 23  
    Zgłoś usterkę w TP SA, narzekaj, że NT stale sie zawiesza itd. i poproś o wymianę urządzenia na SANTISA Siemens'a, bo bardzo potrzebujesz modemu. W tym NT masz wbudowany modem ISDN, dostaniesz kabel i płytę z oprogramowaniem. Sam ustawisz ile kanałów wykorzystujesz do transmisji. Sprawdzony sposób, niezawodny.
    Pozdrawiam
  • Level 33  
    Grzechu L. wrote:
    Zgłoś usterkę w TP SA, narzekaj, że NT stale sie zawiesza itd. i poproś o wymianę urządzenia na SANTISA Siemens'a, bo bardzo potrzebujesz modemu. W tym NT masz wbudowany modem ISDN, dostaniesz kabel i płytę z oprogramowaniem. Sam ustawisz ile kanałów wykorzystujesz do transmisji. Sprawdzony sposób, niezawodny.
    Pozdrawiam

a jak santisa nie bedzie na magazynie to co???
  • Level 30  
    Dokładnie. U nas takich nie uświadczysz na przykłąd.

W/g mnie najlepszym rozwiązaniem jest karta Fritz. Jej najważniejszą zaletą jest właśnie oprogramowanie które m/in potrafi zwolnić drugi kanał kiedy przyjdzie rozmowa - sprawdzone. Na Allegro grosze kosztuje.
  • Level 12  
    Eumex 504 SE zwalnia jeden kanał na rozmowę ,ale po rozmowie nie łączy tego kanału ponownie z internetem automatycznie.
  • Level 23  
    Spróbuj rozwiązania z Santisem. Uprzyj się, znajdą to NT dla ciebie.
  • Level 10  
    oki podajcie mi konkretny model karty (modemu) ISDN jaki powinien sobie kupic do tego rozłaczania :) ??
  • Level 25  
    A może kupić i zawieść , tylko adresu nie podałeś:D

Pozdrawiam
  • Level 30  
    Napisałem wyżej jaka karta.

Zamykam temat.