Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Problem z LAN

22 Sty 2006 11:13 1914 18
  • Poziom 11  
    Mam problem z Siecią LAN. Opisze ją jak najbardziej szczegółowo.
    Komputer 192.168.8.1 jest podłączony do komputera 192.168.8.2 skrętką krosowaną według standartu 568a i 568b. Kabel został sprawdzony testerem i nie ma żadnych uszkodzeń. Komputer 192.168.8.1 pinguje komputer 192.168.8.2 i otrzymuje pingi <1 ms bądź =1 ms. Komputer 192.168.8.2 pinguje komputer 192.168.8.1 i nie otrzymuje odpowiedzi. Odrazu zaznaczam że obydwie sieciówki są dobre na 100%
  • Poziom 18  
    te kompy mają być tylko ze sobą połączone czy mają sobie usdostępniać internet itd. ?

możliwe że firewall blokuje połączenie, można by też coś pokombinować we właściwosciach połączenia
  • VIP Zasłużony dla elektroda
    Nic o systemach nie opisales. Zapewne jak kolega wspomnial masz wlaczona ochrone polacznia sieciowego a to blokuje odpowiedz na pingi , trzeba sobie odpowiedz wlaczyc recznie w firewallu.
  • Poziom 11  
    Systemu to Windows XP. Firewall wyłączony na 100%. Nie wiem co robić. Czy może to być wina karty sieciowej, albo systemu?? Komputer 192.168.8.1 ma udostępniać internet z TP ( Neostrada ).
  • Poziom 24  
    człowieku router na allegro w miare "przyzwoity" 30zł...
    Bynajmniej taki który bedzie ci działał. I komputery mogą pracować niezależnie od siebie.

Naprawdę szkoda twoich nerwów za tak marne pieniądze.
  • Poziom 17  
    załatw sobie w neostradzie "liveboxa", daja w tpsa za 10zł brutto na mc, i po klopocie lub pytaj nha gg 4209279
  • Poziom 11  
    Po pierwsze życzę szczęścia w znalezieniu routera za 30zł. Co do Livebox'a to mie chce go bo te komputery są połączone ze sobą na chwile bo jeden z tych to Laptop i nie jest on podłączony cały czas do sieci.
  • Poziom 11  
    Do kolegi dj_pielgrzym że to są licytacje!! i ceny dojdą napewno wyżej niż owe 30 zł. Na następny raz radze zabierać oczy na przechadzke po internecie.
  • Poziom 24  
    kolego ... a co mialem pokazać tak ?

http://allegro.pl/search.php?closed=1&string=router&order=p&p=14
    http://allegro.pl/search.php?closed=1&string=router&order=p&p=15
    http://allegro.pl/search.php?closed=1&string=router&order=p&p=16
    Zadowolony? Można kupić? Można, wystarczy poszukać poczekać
    złapać okazje. Jeśli sie nie wymaga niczego od routera, poza tym
    by pracował stabilnie to allegro jest najlepszym miejscem do takich
    naprawdę tanich zakupów.

Tylko po co komuś zakonczone aukcje?
    Ceny są różne a sprzet jest wart tyle ile ktoś za niego zapłaci.
    Takie są prawa rynku.

Co Szanowny kolega na to?
  • Poziom 17  
    ja też popieram "grzpan", by wskazywac aukcje alegro to te czynne, ale forum to NIE REKLAMA ALLEGRO, mamy sobie doradzać, pomagać spostrzezeniami !!
  • Poziom 24  
    A tak co by nie było złudzeń - bo oczywiście kupa sprzetu tam jest uszkodzona oto linki sprawnych urzadzeń:

http://allegro.pl/show_item.php?item=74529514
    http://allegro.pl/show_item.php?item=82117545

a tego ten
    http://allegro.pl/show_item.php?item=81066806
    w sklepie 130zł....
    prosze Cie ja bardzo :)

Dodano po 5 [minuty]:

Uważam to za pomoc, poinformowanie kolegi, że po co ma się bawić w udostępnianie które nie jest najlepszym rozwiązaniem na stacji roboczej ( resety, zwisy itp ) komp udostępniający musi pracować by komputer któremu się udostępnia mial net...

A tak gość kupuje router , co prawda używany, za 30zł i nie ma problemów. Mam napisać o tunelowaniu i opisac całą konfiguracje przykładowego programu który i tak będzie mial ze sobą problemy?

Nie tędy droga koledzy. Są rozwiązania prostsze i tańsze ( taki router je pradu za 2-3zł a komp ktory by miał pracowac 24/24 30zł )
    Po dwóch miesiącach mu się zwraca koszt zakupu routera, i jak wspomniałem wyżej nie ma problemów.

Dla mnie jest to jedyne "słuszne" rozwiązanie. Choć przyznam się że są inne. Czy lepsze? Osoba prosząca o pomoc sama zdecyduje czy woli się
    "babrać" czy dać 30zł i mieć swięty spokój.

Pozdrawiam kolegów.
  • Poziom 11  
    Buahahahahahaha właśnie kolega dj_pielgrzym dowiódł że nie umie czytać:
    Cytat:
    komputer udostępniający musi pracować by komputer któremu się udostępnia mial net... (...) komputer ktory by miał pracowac 24/24
    Gratulacje. A żeby było mało daje edita po 5 min. w których jeszcze można było 2 razy prześledzić ten temat. Oto co napisałem:
    Cytat:
    te komputery są połączone ze sobą na chwile bo jeden z tych to Laptop i nie jest on podłączony cały czas do sieci.
  • Poziom 24  
    Czepiasz się.
    Skoro jesteś taki spec po co dupe trujesz.
    Masz kolego robaczywy...

W jaki sposób zmniejszyć koszta związane z dostępem do internetu? Jednym ze sposobów jest wykupienie u jakiegoś dostawcy internetowego stałego łącza i udostępnienie go szerszej liczbie użytkowników za pośrednictwem lokalnej sieci. W Polsce najpopularniejsze łącza stałe dla domowych zastosowań to SDI z TP SA oraz łącza oferowane przez lokalne telewizje kablowe.
    Jak udostępnić połączenie internetowe innym użytkownikom lokalnej sieci?

Najprostszym i najwygodniejszym rozwiązaniem jest skorzystanie z usługi "Udostępnianie połączenia internetowego" (Internet Connection Sharing) dostarczonej razem z Windows 98 Second Edition, Windows ME i Windows 2000. Usługa ta powinna zostać uruchomiona na komputerze, który jest podłączony bezpośrednio do internetu i do którego będą przyłączone komputery sieci lokalnej. Przed konfiguracją usługi "Udostępnianie połączenia internetowego" upewnij się, że udostępniane łącze z internetem działa poprawnie i że na komputerze jest zainstalowana dodatkowa karta sieciowa do podłączenia lokalnej sieci. Aby zainstalować usługę należy skorzystać z Instalatora systemu Windows. Usługa znajduje się w Narzędziach internetowych.
    Konfiguracja usługi "Udostępnianie połączenia internetowego".

Aby skonfigurować "Udostępnianie połączenia internetowego" w Panelu Sterowania otwórz Opcje internetowe, wybierz zakładkę Połączenia i kliknij na przycisk Udostępnianie. Powinieneś ujrzeć takie okienko:

Panel Sterowania > Opcje Internetowe > Udostępnianie...

Jak widać na załączonym obrazku konfiguracja jest bardzo prosta. Wybieramy udostępniane połączenie (dla połączeń modemowych takich jak SDI będzie to Karta Dial-Up) oraz kartę sieciową do której będzie podłączona sieć lokalna.

Uwaga: Aby uaktywnić usługę "Udostępnianie połączenia internetowego" dla połączeń Dial-Up w Windows 2000 należy we właściwościach danego połączenia, w zakładce Udostępnianie zanaczyć opcję Włącz udostępnianie połączenia internetowego.
    Konfiguracja protokołu TCP/IP.

Po skonfigurowaniu usługi "Udostępnianie połączenia internetowego" należy odpowiednio ustawić właściwości sieci na wszystkich komputerach. Aby zobaczyć ustawienia sieci kliknij prawym klawiszem myszy na ikonce Otoczenie sieciowe i wybierz z menu pozycję Właściwości. Pojawi się okienko podobne do tego:

Panel Sterowania > Sieć

Teraz czas skonfigurować protokół TCP/IP. W tym celu zaznacz Protokół TCP/IP dla karty sieciowej i kliknij na przycisk Właściwości. Tu należy podać adresy serwerów DNS, adres bramki i adres IP komputera:

Panel Sterowania > Sieć > Protokól TCP/IP > Właściwości

W zakładce Konfiguracja DNS na wszystkich komputerach w sieci zaznacz opcję Używaj DNS. W polu Host podaj nazwę komputera, a w polu Kolejność szukania serwera DNS podaj adresy serwerów DNS za każdym razem klikając na przycisk Dodaj. Przykładowe adresy serwerów DNS TP SA:
    194.204.152.34
    194.204.159.1

Tip: Jako trzeci serwer DNS warto podać adres najbliższego serwera DNS. Dzięki temu, w przypadku awarii łącz lub serwerów TP SA, nie stracisz możliwości wyszukiwania adresów internetowych. Przykład: w przypadku awarii jednego z warszawskich węzłów tracisz dostęp do serwerów DNS TP SA i pomimo tego, że masz dostęp do sieci internet nie możesz przeglądać stron podając ich adresy www. Tutaj znajdziesz listę polskich dostawców internetu - wybierz najbliższego względem ciebie i ustal adres IP jego serwera DNS np. dosowym poleceniem ping: ping dns.domena.pl . Pamiętaj, by łącze danego dostawcy było takie samo jak twoje np. jeżeli korzystasz z SDI będzie to łącze tpnet.

W zakładce Bramka na komputerach 'klientach' należy podać adres IP komputera udostępniającego połączenie z internetem i kliknąć na przycisk Dodaj.

W zakładce Adres IP zaznacz opcję Podaj adres IP i wpisz odpowiednie adresy podane poniżej.

Domyślne ustawienia dla komputera udostępniającego połączenie internetowe:
    Numer IP: 192.168.0.1
    Maska podsieci: 255.255.255.0
    Bramka: brak

Uwaga: Komputery podłączone za pośrednictwem lokalnej sieci do komputera udostępnijącego połączenie internetowe mogą mieć dowolny system operacyjny. Wymagana jest jedynie obsługa protokołu TCP/IP, który należy odpowiednio skonfigurować wg poniższych ustawień.

Domyślne ustawienia dla pozostałych komputerów w sieci:
    Numer IP: 192.168.0.x gdzie x to kolejne numery z przedziału 2 - 255
    Maska podsieci: 255.255.255.0
    Bramka: 192.168.0.1 czyli adres komputera udostępniającego połączenie z internetem

Tip: Usługa "Udostępnianie połączenia internetowego" domyślnie przypisuje lokalnej sieci adresy z przedziału 192.168.0.2 - 192.168.0.255. Możesz to zmienić. W tym celu na komputerze udostępniającym połączenie internetowe otwórz Edytor Rejestru. Przejdź do klucza: HKEY_LOCAL_MACHINE\System\CurrentControlSet\Services\ICSharing\Addressing\Settings. Tutaj znajdziesz dwa adresy: Start i Stop - określają one przedział adresowy dla lokalnej sieci. Możesz je zmienić na odpowiadające tobie. Pamiętaj, że dla lokalnych sieci można przypisywać adresy z przedziału 192.168.0.0 - 192.168.255.255 oraz 172.16.0.0 - 172.31.255.255 .

Jeżeli wszystko zostało skonfigurowane poprawnie komputery w lokalnej sieci mają dostęp do internetu. Należy jeszcze skonfigurować programy internetowe, by łączyły się z internetem za pośrednictwem sieci lokalnej. W Internet Explorer można użyć do tego kreatora połączeń internetowych.

Jeżeli korzystając z komputera 'klienta' nie możesz się połączyć z internetem sprawdź:
    działanie lokalnej sieci poleceniem: ping 192.168.0.1 - powinna być odpowiedź,
    poprawność konfiguracji sieci i wszelkie połączenia,
    poleceniem ping 194.204.159.1 czy odpowiada serwer DNS,
    ustawienia przeglądarki internetowej - musi być wybrana opcja łącz z internetem przy użyciu sieci lokalnej (LAN) lub podobna,
    czy na komputerze udostępniającym połączenie jest aktywne połączenie z internetem.
    Automatyczne łączenie z internetem.

Chcesz, żeby komputer udostępniający połączenie internetowe po zresetowaniu np. w wyniku chwilowego zaniku napięcia automatycznie łączył sie z internetem? Jest to stosunkowo łatwe, należy jednak wykonać poniżej opisane czynności.

System Windows umożliwia nawiązywanie połączeń Diul-Up po zalogowaniu się użytkownika. Dlatego należy użyć programu, który będzie dokonywał automatycznego logowania. Może to być np. Tweak UI opisany tutaj. W programie Tweak UI, w zakładce Logowanie zaznacz opcję Automatyczne loguj przy starcie systemu, a w zakładce Paranoja zaznacz opcję Wyczyść ostatniego użytkownika przy logowaniu.

Tip: System Windows 2000 umożliwia automatyczne logowanie, bez stosowania dodatkowych programów. Wystarczy przy pomocy Edytora Rejestru dodać w kluczu HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Microsoft\Windows\CurrentVersion\Winlogon wartość ciągu o nazwie AutoAdminLogon i wartości "1". Jeżeli w tym samym kluczu dodasz nazwę KeepRasConnections o wartości "1", to po wylogowaniu użytkownika połączenie pozostanie aktywne!

Przejdź do folderu Diul-Up Networking. Z menu Połączenia wybierz pozycję Ustawienia... Pojawi sie okienko Diul-Up Networking. Odznacz opcję Monituj o informacje przed wybraniem numeru:

Mój komputer > Diul-Up Networking > Połączenia > Ustawienia...

Teraz w folderze Diul-Up Networking otwórz udostepniane połączenie, wpisz nazwę użytkownika oraz hasło i zaznacz opcję Zapisz hasło.
    Na koniec wystarczy skopiować skrót do udostępnianego połączenia do folderu Autostart.

Pytania i uwagi dot. tego artykułu: impress(malpa)go2.pl

wystarczy pomysleć - google Twoim przyjacielem
    opcja szukaj jest za darmo ale nie na darmo
    nie zawracaj dupy tymi samymi pytaniami :)
    Zdrówka :)

Dodano po 2 [minuty]:

bo jesteś tak dokładny i tak dokładnie opisałeś problem, że zapomniałeś napisać nie dość ze jakiego systemu to dotyczy to i jakiej platformy :)
  • Poziom 11  
    Przepraszam forumowiczów za to co napisze. PROSZE O NIE ODWIEDZNIE TEGO TEMATU dj_pielgrzym. w niczym on mi nie pomógł. Jeszcze się po raz kolejny ośmieszył pisząc znowu po edycji
    Cytat:
    bo jesteś tak dokładny i tak dokładnie opisałeś problem, że zapomniałeś napisać nie dość ze jakiego systemu to dotyczy
    jak by kolega czytał wszystko a nie tylko temat i swoje posty to fajnie by było. I jeszcze raz proponuje ZABIERAĆ OCZY I ICH UŻYWAĆ
  • Poziom 24  
    powiem Ci stary że "pierrr..." bez sensu. Tylko tyle.

Dodano po 1 [minuty]:

bo rozwiązan moze być kilka, mozesz być takim ciamajdą i nie wiedzieć która karta ma net ( o tym też zapomniałeś napisać? hehe, ) a która dostaje neta. A moze masz przez USB? cóż... przykra sprawa patrząc na twe umiejętności szukania i rozwiązywania problemów.
  • Poziom 11  
    kur.... weście mi tego człowieka z oczu!!! Czy ty masz jakies pojęcie o sieci komputerowej??????????? Jeśli tak to mam wątpliwości co do twojej wiedzy. Jak byś nie wiedzial komputer ( serwer ) w 99,9% sieci LAN oznacza się adresem IP ( a przynajmniej powinno się oznaczać ) 192.168.8.1. A w temacie chodziło mi nie o internet tylko o SIEĆ. Człowieku prosze Cię nie pisz mi takich wykładów bo nie wiem czy się śmiać czy płakać z twojej wiedzy. Myślisz że jak skopiowałeś tekst z jakiejś stronki to już jesteś wielki. Dajesz mi tekst który mówi ( nie dając odpowiedzi na moje pytania ) o udostępnianiu połączenia internetoego, a dla twojej wiadomości NIE O TO MI CHODZI!!!!!!!! Czy potrafisz to zrozumieć?? Czy jesteś za tępy ( przepraszam ale inaczej nie moge tego nazwać )?? Przepraszam wszystkich forumowiczów za to ale no koleś mnie rozbraja.
  • Poziom 24  
    cytuję:
    A w temacie chodziło mi nie o internet tylko o SIEĆ

cytuję inny post:
    Komputer 192.168.8.1 ma udostępniać internet z TP ( Neostrada ).

Twoje wypowiedzi, zdecyduj się :) A nie na innnych krzyczysz
  • Poziom 11  
    Ale to jest nie ważne bo wiem jak to zrobić. Poprostu napisałem to bo pytał sie jeden kolega.

Dodano po 3 [godziny] 47 [minuty]:

Dobra można zamknąć dalem sobie rade. Problem tkwił w Windowsie. Foramt jest dobry na wszystko :)