Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Jaki odkurzacz kupić? Jakiej firmy? Eksploatacja. Do 450 zł.

22 Jan 2006 11:35 2334 3
    User removed account
    User removed account  
    User removed account
    User removed account  
    Ryszard49
    Level 37  
    Witam.
    Ostatnio zdecydowałem sie na krajowy wyrób. Jest to Zelmer Meteor 2.
    Posiada regulowaną moc ssania, jest niewielki, estetycznie wykonany. Cena przystępna oraz gwarancja dwuletnia.
    darek63
    Level 11  
    Niestety mam "alegiczne dzieci".
    Najpierw miałem Zelmer Meteor (2 filtry gąbkowe) 1400 kW - niezły, ale to średni poziom, bo czuć kurzem. Potem żona "wypatrzyła" Gisowata (włoska podróbka "Rainbowa") za 1.200 zł !!! (no coż nie potrafimy odmawiać swoim kobietkom), z separatorem wodnym (nie ma worka, a kurz jest zatapiany w wodzie, że na koniec wylewa się do kibelka ciemne błotko) - ale silnik tam był słabej mocy i nie podnosiło wszystkiego z podłogi. Próba na "podnoszenie rogu dywana" wypadała negatywnie. Był ciężki, z zalaną wodą 3 litry ważył z 10-15 kg (kłopotliwe przenoszenie z kondygnacji na kondygnację).
    Od roku mam Elektroluxa "Clario Hygienika" (5 stopniowe filtrowanie) z elektroszczotką - kosztował 750 zł. Jest lekki (dla mojej pracowitej 45-cio kg żony to ważne), ma wspaniałe ssanie = "podnosi dywan", worki dość drogie, ale nie przesadnie, nie czuć zapachu "palonego kurzu". Żona jest z niego b. zadowolona.
    Stary "Meteor" stoi w piwnicy i służy do odkurzania auta i pomieszczeń piwnicy, a "Gisowat" trafił na strych. Zwykły E. "Clario" bez elektroszczotki może kosztować ok. 350 zł.