Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Brak sygnału - coś zamarzło ??

marycha0 22 Sty 2006 18:58 825 3
  • #1 22 Sty 2006 18:58
    marycha0
    Poziom 11  

Mam taki mianowicie problemik.

Otóż oglądam sobie dzisiaj cyfre (philips 6010, soft 90.10, oryginalna karta) i nagle pojawił się czarny ekran i brak sygnału (zero, zero).

Spróbowałem ściągnąć oryginalny soft (5.02) z HB i nic - tak jakby coś z okablowaniem czy konwerterem.

Wgrałem w końcu oryginalny soft przez kabelek i dalej nic - zero sygnału.

Antene mam na dachu (blok i administracja ma klucze :( i nie mogę iść sprawdzić czy zamarzła i tu właśnie pojawia się moje pytanie

czy możliwe jest zamarznięcie kabla/konwertera ??, wiem, że to głupio brzmi ale nic innego nie przychodzi mi do głowy (w momencie jak oglądałem było - 18 , a wcześniej przez cały dzień nie włączałem tunera - po włączeniu działał może z 5 minut) .
    Tuner wyglada w porządku, ale jutro sprawdze go u kogoś na innej antenie.

0 3
  • #2 22 Sty 2006 20:38
    kasprzyk
    Specjalista elektryk

Witam

Takiej sytuacji nie spotkałem, jednak zdarzało się, że naprężony przewód wyskoczył z efki (lub w miejscach łączeń efka-beczka-efka) - oczywiście pod wpływem mrozu - najpewniej podstawić jakikolwiek inny tuner.
    Powodzenia

0
  • #3 22 Sty 2006 23:22
    pajo21
    Poziom 35  

Bardzo możliwe że konwerter przestał Ci działać w takiej temperaturze,na innych forach też zgłaszają takie problemy bo im konwertery i diseqci przechodzą w"stan hibernacji"

0
  • #4 09 Sie 2006 16:51
    marycha0
    Poziom 11  

Faktycznie zamarzło - po odwilży znowu działa.

0
  Szukaj w 5mln produktów