Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Whirpool AWM 248-800 nie kończy prania

plp 22 Sty 2006 20:08 3248 14
  • #1 22 Sty 2006 20:08
    plp
    Poziom 15  

Witam !

Moja pralka zatrzymuje się po płukaniu z wodą w bębnie. Po wyłączeniu i włączeniu realizowała niby wirowanie, ale po skończeniu dalej jest woda w bębnie.

Pompka jest sprawna a przewody drożne, ponieważ po ustawieniu wypompowywania wody, gdy miała pół bębna, opróżniła go. Słychać zresztą przepływ wody.

Na co powinienem zaglądnąć ?

POzdrawiam i z góry dziękuje za wskazówki !

PL

0 14
  • #2 22 Sty 2006 21:27
    112828
    Użytkownik usunął konto  
  • Pomocny post
    #3 22 Sty 2006 23:25
    PBK
    Specjalista AGD

a jak ty ta pompkę sprawdzałes?
    kiedys miałem taki wist z monetą która siedziała pomiędzy wężem spustowym a króćcem wyllewowym obudowy pompki działało to jak zastawka w sercu
    czasami wkręci się jakaś skarpeta w łącznik między zbiornikiem albo filtrem
    a więc
    po mojemu niedrożny układ wylewania albo uszkodzona pompa!

0
  • #4 23 Sty 2006 08:39
    plp
    Poziom 15  

Było pół bębna wody. Włączyłem opróżnianie i zeszło.
    Potem podczas wirowania, wyjąłem wąż z kanału i wlewałem do wiadra. Woda leciała. Skokami bo już była resztka, ale wyleciało pół wiadra.

Może być też tak, że tez mam taką monetę i akurat się ustawiła na przepuszczanie.

Jeszcze do Bleble. Puszczę dzisiaj jakieś pranie i jak się zatrzyma to zrobię jak piszesz.

Dzięki !

PL

0
  • #5 25 Sty 2006 18:42
    plp
    Poziom 15  

Ciąg dalszy.
    Puściłem pranie. Zatrzymało się pod koniec prania przed płukaniem z wodą do połowy bębna. Wyjąłem wąż z odpływu i włączyłem opróżnianie. Woda leci ledwo co, a w pralce hałas typowy dla pracującej pompki. Wcześniej odkręcałem filtr, a przynajmniej tak myślę, bo klasycznego filtra tam nie było. Wyjąłem wsuwke i 10 gr.

Co robić ?

PL

0
  • #6 25 Sty 2006 18:50
    zayzayer
    Specjalista AGD

plp napisał:
    Wyjąłem wsuwke i 10 gr. co robić ?

Wyjmować pozostałe rzeczy do skutku.

0
  • #7 25 Sty 2006 19:39
    plp
    Poziom 15  

Wypuściłem w końcu wodę. Wyjąłem filtr. Nic tam już nie ma. W głębi są łopatki pompki i nic ich nie blokuje. Jak włączę wypuszczanie wody to się kręcą. Widziałem bo nie włożyłem filtra.

Teraz jak chcę ją włączyć to zaczyna kręcić bębnem, ale nie chce brać wody.

PL

0
  • #8 25 Sty 2006 21:16
    112828
    Użytkownik usunął konto  
  • #9 26 Sty 2006 06:26
    plp
    Poziom 15  

Dzisiaj nad tym popracuję. Zauważyłem też, że jak wypuszczałem wodę i leciało bardzo powioli, to jak wyłączyłem pralkę, wąż spustowy się jakby luzował, robił lżejszy, czyli rozumiem, że woda z niego gdzieś wracała. Potem jak ją włączałem, to wąż się szybko napełniał woda wylatywała troszkę szybciej i za chwilę juz leciała powoli.

Do czego służy hydrostat ?

PL

0
  • Pomocny post
    #10 26 Sty 2006 10:10
    112828
    Użytkownik usunął konto  
  • #11 26 Sty 2006 12:17
    plp
    Poziom 15  

W związku z tym, że pralka nie chce brać wody, wleję trochę do bębna i sprawdze jak szybko pojawi się w filtrze. To powinno mi opzwolić sprawdzić czy ten spływ nie jest zatkany, co jest prawdopodobne.

PL

0
  • #12 26 Sty 2006 19:58
    plp
    Poziom 15  

Wyjąłem z rury spustowej z bębna trzy skarpetki mojej córki. Wygląda, że teraz wszystko działa jak należy.

Jak wyjmowałem skarpetki wypadła mi jakaś plastikowa kulka. Włożyłem ją do rury zakładanej do bębna. Wydaje mi się tak to było.
    Do czego to służy ? Czy to zawór zwrotny ?

Dzięki za wszystkie wskazówki !

PL

0
  • #13 26 Sty 2006 20:04
    112828
    Użytkownik usunął konto  
  • #14 26 Sty 2006 22:32
    jmk
    Poziom 28  

Po skończonym praniu jak w zbiorniku niema juz wody to kulka opada i ten "zawór"jest otwarty- tutaj chodzi o zabezpieczenie przed cofnięciem się zanieczyszczeń a kanalizacji w przypadku jej zapchania -ale ilu w tym kraju ma podłączna rurę odpływowa na stałe do kanalizacji????

0
  • #15 27 Sty 2006 08:25
    plp
    Poziom 15  

jmk napisał:
    ale ilu w tym kraju ma podłączna rurę odpływowa na stałe do kanalizacji????

Np. ja.

Faktycznie konstrukcja tego zaworu jest taka, że zamknie się przy przepływie do bębna.

0