Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

ruski prostownik SCHEMAT barhat

Boszax 22 Jan 2006 23:21 6690 3
Altium Designer Computer Controls
 • #1
  Boszax
  Level 20  
  Witam wszystkich! Czy ktoś z szanownych elektroników mógłby mi pomóc w poskładaniu starego ruskiego prostownika? Na czerwonej obudowie jest napis informujący, że prostownik jest 4A 12V. Niestety nie ma żadnego oznaczenia. prostownik wyposażony jest w amperomierz, lecz podobnie jak reszta nie jest on do niczego podłączony. W środku jest średniej wielkości transformator o oznaczeniach 3-2-220. Jego wyprowadzenia oznaczone są cyframi 1,2 - tu podłączony jest kabel sieciowy (jedyny kabel który jest podłączony!!) oraz kondensator 750V 0,01uF. Są jeszcze wyjścia 3,6 z których wychodzą dwa czerwone kable (nigdzie nie podłączone) i jeszcze 4,5 te dwa są połączone, ale widać,że coś tu było przylutowane. Do metalowego przedniego panelu przykręcone są dwie diody o oznaczeniach (po rosyjsku, piszę jakby to było po polsku) +KU202G 8905, są to diody z jednej strony z gwintem, z drugiej zaś z dwoma nóżkami jedną krótszą drugą dłuższą połączonymy jakimiś opornikami. Pozostaje jescze płytka drukowana z diodą świecącą, z dwoma miejscami stykowymi, czteroma miwjscami do przylutowania odpowiednich przewodów. Jest to układzik oparty o dwa układy scalone (po rosyjsku, piszę jakby to było po polsku) K176LE5 8702 i K176IG5 8907 (napis przytarty mogą być błędy). Wie ktoś gdzie przylutować odpowiednie przewody, transformator, płytka, amperomierz, klemy. Może jakiś schemacik. Proszę o pomoc.
 • Altium Designer Computer Controls
 • #2
  _PREDATOR_

  VIP Meritorious for electroda.pl
  Witam
  Powiem krótko, daj sobie spokój z tym radzieckim rozwiązaniem konstrukcyjnym i to z kilku powodów.
  Schemat jest niemalże nieosiągalny jak i te układy scalone, które dość często ulegają uszkodzeniom.
  Proponuję Ci budową nowego układu mając obudowę, radiator, trafo i amperomierz, a takich schematów jest troszku na forum.
  O ile mnie pamięć nie myli, to ten radiator stanowi też tylną obudowę prostownika, a trafo sieciowe jest okrągłe. Wyjście tego uzwojenia stanowią dwa uzwojenia połączone ze sobą.
  A te KU to nie diody tylko tyrystory :P , które w tym układzie stanowią element prostownikowy i sterujący.
 • Altium Designer Computer Controls
 • #3
  Boszax
  Level 20  
  Mógłbym prosić o jakieś wskazówki lub linki do tych schematów.
 • #4
  _PREDATOR_

  VIP Meritorious for electroda.pl