Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

CB radio YAESU FTL-1011 i YAESU VX-500(LX).Mozna przestroić?

23 Sty 2006 11:56 4558 2
  • Poziom 10  
    Witam kolegów z elektrody.Mam pytanka mam CB radio YAESU FTL-1011 i YAESU VX-500(LX) odbierają one tylko 4 kanały mdz:kanał 1,kanał 2 i kanałty 11 i 12.Radia te pracowały wczesniej w samochodzie słuzb drogowych.Czy jest mozliwosc aby te radio przestroic.Czym to sie robi i ile by to mogło kosztowac i czy mozna to zrobic samemu i czy jest to trudne.Mieszkam w małym miasteczku i niestety nie mam tu serwisu a w naprawach rtv nie zajmują sie takimi sprawami.Za wszelke odpowiedzi dziekuje.Pozdrawiam.CB radia sa oczywiscie napewno sprawne były sprawdzane miedzy sobą i działają na tych podanych kanałach.:D:D :P
  • Pomocny post
    Poziom 15  
    Niestety sprzęt który posiadasz to nie jest CB radio!
    FTL-1011: VHF Lowband 29.7-37 MHZ (A) 37-50 MHZ (B)
    VX-500LX: 29.7 MHz to 38 MHz or 38 MHz to 50 MHz
    Są to radiotelefony łączności profesjonalnej, pracują z modulacją częstotliwości FM, a niestety większość stacji CB pracuje w AM w zakresie 26.960-27.405MHz.
  • Poziom 33  
    Kiedyś dla relaksu przestroiłem ze trzy radia FTL-1011. Jedno na pasmo CB, a dwa pozostałe na pasmo amatorskie 6m. Trochę dłubania przy tym było (trzeba się było między innymi dostać do VCO), ale efekt końcowy był pozytywny. Jednak bez dokumentacji radia, co najmniej ZPFM-3 oraz fachowej wiedzy to raczej sobie nie poradzisz. Poza tym program dostępny na www.cqham.ru nie pozwala na wpisanie do pamięci częstotliwości z poza zakresu. Trzeba było użyć najstarszego programu, który pozwalał na wpisanie dowolnych częstotliwości.