Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Sklep HeluKabel
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Ukrycie radia

Gustavo 19 Maj 2003 23:10 6774 37
  • #31 19 Maj 2003 23:10
    zhu
    Poziom 22  

widziałem parę lat temu radio sony ze zmieniarką w bagażniku na 10 płyt które miało tylko panel . montowało się ten panel na rzepy w osłonie przeciwsłonecznej , tak że po zamknięciu tej osłony nic nie było widać .
    panel był na kabelku który szedł wzdłuż słupka do ukrytego pod nogami pasażera radia głównego , tam dochodziła antena , zasilanie i głośniki , wadą było brak odtwarzacza kaset audio , ale to było kilka lat temu , dzisiaj to raczej nie problem . panel można było odłączyć od kabelka , był na wtyku .

• Sklep HeluKabel
  • #32 21 Maj 2003 18:45
    Przemyslaw
    Poziom 28  

Ja mialem kilka lat temu Soniaka XRC5100 przykrytego panelem od Safari 2. Zrobilem tak, bo wczesniej probowali mi tego soniaka wyciagnac. Samochod tez nie byl imponujacy (skoda 105) wiec safari pasowalo. I musze przyznac, ze pomysl byl rewelacyjny. Nikt sie nigdy nie dobral do auta a sam wujek po wejsciu do samochodu, zaczal krecic galkami ... :)

• Sklep HeluKabel
  • #33 21 Maj 2003 22:58
    djlj24
    Spec od car audio

Owszem proste autko typu starszy Poldek, Maluch, Trabi itp + Safari to wygląda w miarę normalnie. Ale np. nowy Opelek, VW i Safari 5 to już jest podejrzane. OEM lepiej się w tym sprawdza.

• #34 22 Maj 2003 01:25
    Przemyslaw
    Poziom 28  

Do nowszego lepsze sa te koreanskie cacka, ktore sprzedaja ruskie po >=30pln. No ale fakt - w przypadku drogiego autka - nie wyglada to i tak zbyt realistycznie. Osobiscie nie lubie rozwiazan typu przedluzacze pilota, panel na kablu, itp. Wszystkie metody sa do bani jesli dowie sie o nich "o jeden koles za duzo". A moze zeczywiscie zalozyc safari... :)

• #35 22 Maj 2003 07:43
    Gustavo
    Poziom 18  

KrzychoR napisał:
    Gustavo napisał:
    Zobaczcie to : http://www.pisi.com.pl/br.htm
    Pomysł fajny, ale te przedłużacze sygnału pilota są drogie. Mam więc pytanie: czy zamiast tego nie dałoby się założyć śwaitlowodu do transmisji sygnału podczerwieni z pilota do miejsca ukrycia radia ? Byłoby znacznie tańsze rozwiązanie

:idea: właśnie spróbowałem na pilocie od TV i działa bezproblemowo. Światłowód plastikowy, nawet końce nie były ucięte z wielką precyzją, tylko obcinaczkami. działa nawet przy odsunięciu końca od odbiornika na kilka cm.
    KR

Dzięki za przesyłkę. Sprawdzałem i na pilotach od RTV i w samochodzie. Działa. W samochodzie 1 koniec swiatłowodu musi być najwyżej 1-2 cm od czujnika w radiu, wtedy pilot moze być oddalony od 2 końca o kilkadziesiąt cm. Pozostaje teraz tylko szukać miejsca ukrycie radia, a to nie jest takie proste...

• #36 22 Maj 2003 08:43
    picador
    Poziom 33  

Panowie , ale po co to wszystko :?:
    tyle zabawy by posłuchac czasem muzyczki , ile czasu żyjecie w aucie , dojazd do pracy , do klienta , czasem dłuższa jazda ...
    dla szpanu :?: :?: :?: , dupeczki maja juz w gdzieś radia które ładnie świecą , to ma po prostu grać , a Blaupunkt jest tego najlepszym przykładem , może nie wszystkie modele ... , nie traci pamięci stacji , ustawień dźwięku i tp przy wyjmowaniu .

zauważcie że jeżeli masz radio w aucie ukryte to i tak po kilku tygodniach złodzieje wiedzą co masz i jakiej wartości , myślicie że obcy kradną , chyba nie te czasy .

najlepiej mieć radio na kieszenie i mieć wszystko o czym piszecie w :x , idziesz sobie wieczorkiem do domku , radio z Tobia i wsio ,
    a juz nie wspomnę o ludziach którzy często zmieniaja auta ...

tylko nie rozumiem ludzi którzy mają Ople z fabrycznymi kieszonkami , co za problem założyć sobie rączkę i wyjmować ( nie powiem niektórzy daja się namówić na rączkę za 12 zł )
    ten komu ukradziono radio i przy okazji rozwalono deskę , szybę , zamek już nie zostawi radia w aucie , a jeszcze niech mu się to przydarzy w podróży to bedzie nauczka na całe życie ...

• #37 22 Maj 2003 09:16
    Enterek
    Poziom 17  

zhu napisał:
    alarm nie wyje , bo syrena została unieszkodliwiona młotkiem , trwało to 1sek ....
    pager też nie działa bo została zdjęta klema z akumulatora to 2sek ....
    reflektorek się sam nie włączy .... więc rano radia nie ma

Ja nie zakładam amatorskich alarmów, które można unieszkodliwić w tak łatwy sposób, jaki opisałeś :P
    Syreny u mnie są dwie i schowane w taki sposób, że żadnym młotkiem do nich nie dostaniesz (pianką też nie!). Każda ma swój akumulator. Centralka oraz pager mają równiez własne zasilanie awaryjne, więc odpięcie akumulatora nic nie da. Reflektorek można sterować automatycznie pagerem, więc o ile tylko go podepnę to włącza się automatycznie.
    Nie znoszę złodzieji, więc zawsze utrudniam im zycie maksymalnie.

• #38 22 Maj 2003 11:44
    wardowski
    Poziom 11  

dokładnie tak jak piszesz - polecam sposób na odcisk - z uzyciem cromopanu i dentaplastu, koszt znikomy, efekt ciekawy, na oko za chiny nikt się nie kapnie że po przodem safari albo innego złoma coś się kryje.
    A tak nawiasem - mam do opchniecia panel z alpiny CDM7856R, jakby ktos był chetny - nie da cynk.
    najlepszego wszystkim

twardy