Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Projektor telewizyjny Samsung SP42w5hf1x

leeyo 23 Jan 2006 15:34 3082 5
    leeyo
    Level 20  
    Witam!
    trafił do mnie bardzo podobny model do tego który naprawiałem ostatnio, ale jednak nieco wygodniej jest przygotowany do naprawy.
    Objawy były takie, że obraz był wygięty (zniekształcony) jakby w falę. Wymieniłem STK'a ELZ02 - kolor niebieski i pół zielonego. Druk w okolicy RZ144 i RZ145 był mocno przypalony - trochę dziwna sprawa bo wg moich danych powinny tam być rezystory 3.9om 2W tymczasem były dwa jakieś inne - były częściowo wypalone więc jedynie wiem że dwa pierwsze kolory to biały, biały. Były spalone więc wymieniłem na 3.9om - jeżeli ktoś może mi je potwierdzić to będę wdzięczny - na 100% wszystkie pozostałe tory mają w tym miejscu 3,9om/2W!!! Dodatkowo przepalony bezpiecznik tuż przed STK'iem, który wymieniłem na linii -20V.
    Po uruchomieniu PERFECT FOCUS działa - poprzednio zatrzymywał się na 4% i koniec. NIestety po zakończeniu zbieżność jest rozjechana! Ostry jest właściwie jedynie zielony - czerwony i niebieski są nieostre i rozmazane. Na 100% ktoś przede mną grzebał w tym projektorze więc podejrzewam że mógł grzebać przy optyce... Co mam robić dalej? Obraz jest już kształtny - nie jest powyginany w falę. Proszę o wskazówki jak ew. ustawić optykę i co może być przyczyną nieostrych wiązek R i B...

Z góry dzięki pozdrowienia
    leeyo
    Level 20  
    Skontaktowałem się z właścicielem, który twierdzi, że projektor nigdy nie był grzebany. Ja znowu dam głowę że był rozkręcany - śrubki nieoryginalne, jedna niedokręcona i kolejnej brak... Piszcie co z tą optyką - może ktoś ma opis jak powinno się ustawiać lampy...
    leeyo
    Level 20  
    W końcu się dowiedziałem, że jednak ktoś kręcił przy ostrości. Próbuję więc wyregulować ostrość każdego koloru z osobna, ale mam problemy z niebieskim - jest w porównaniu do R i G rozmyty. Po wciśnięciu PERFECT FOCUS wymagana jest korekcja zbieżności ręcznie... Czy ktoś mi pomoże i opisze procedurę ustawiania zbieżności co może być powodem że B jest lekko rozmyte...
    Ogólnie po tych wszystkich korekcjach jest prawie idealnie - chciałbym jeszcze aby PERFECT FOCUS sam ustawiał najlepszą zbieżność...
    Witekstar
    Level 11  
    wejdź w tryb servisowy ustawienia zbieżności
    wciśnij w kolejności :
    wyciszenie - 1 - 8 - 3

klawiszami 7,8,9 - wybierasz kolor, który ma byc regulowany
    9, -/--/---, 0 - wyciszsz kolory
    4 -wybierasz rodzaj korekty cały kolor, linia, punkt

dzojstikiem skaczesz, a kursorami przestawiasz .
    zapisujesz w pamięci I/II
    345
    Level 15  
    Jak dokładnie wejść w tryb serwisowy zbieżności ??
    normalnie wchodze w serwisowy:
    w standby: display/menu/mute/power on
    czy to o to chodzi ??
    Witekstar
    Level 11  
    wciskasz kolejno:
    mute 1 8 3

a regulacja patrz wyżej
    zauważyłem, że oddzielnie regulujesz dla PAL i NTSC, aby regulować NTSC odtwarzaj płytę DVD w tym systemie i przejdź do trybu serwisowego.