Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Europejski lider sprzedaży techniki i elektroniki.
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Laguna 1.8 RT '94 ogrzewanie nie ogrzewa...

flyman 23 Sty 2006 20:25 6150 7
  • #1 23 Sty 2006 20:25
    flyman
    Poziom 13  

Ostatnio nastały silne mrozy i jestem w małej kropce, ponieważ zauważyłem, że jak włączę ogrzewanie na max (mam klimatronik) to czy z włączoną klimatyzacją czy bez powietrze jest tylko letnie. Nawet cieplejsze jest tylko na początku, później jakby było chłodniejsze...
    Wcześniej tego nawet nie zauważałem, ponieważ jeżdżę na krótkich trasach max 20 min. i nie zwracałem na to uwagi. Ostatnio przy temp. zewnętrzej -20 st. jechałem przez ok. 2 godz. na trasie i temp. powietrza przez cały czas była letnia... Jesienią jak włączyłem ogrzewanie to po prostu leciało dosyć ciepłe powietrze. Filtr kabinowy wymieniłem - bez efektu... Co może być nie tak ? Może sterownik klimatyzacji ? A może jakiś czujnik temperatury przy wlocie powietrza ? A może po prostu przy -20 st. na zewnątrz samochód nie może nagrzać powietrza ? Przy wewnętrznym ogrzewaniu też powietrze się nie nagrzewa...

• #2 23 Sty 2006 20:31
    CAMARENA
    Poziom 23  

sprawdź jak się ma temp silnika
    może masz słaby płyn i przymarzła ci nagrzewnica
    albo zakamieniona nagrzewnica i jej sprawność jest tak niska że nie wyrabia przy tak niskich temp!

• #3 23 Sty 2006 21:04
    sebapark
    Poziom 10  

u mnie w passacie mam podłączony reduktor LPG równolegle do nagrzewnicy. Prawdopodobnie ma mniejsze opory przepływu niż nagrzewnica i wszystko idzie własnie przez reduktor. Jechałem ostatnio tak jak ty tyle że było -25 i zamarzło mi picie.

czy nie masz własnie podobnej sytuacji?

Sebastian

• #4 23 Sty 2006 21:30
    flyman
    Poziom 13  

hm... problem w tym, że za bardzo na samochodach się nie znam i nie wiem gdzie szukać nawet nagrzewnicy... Fakt, że też mam LPG... Właśnie też sobie pomyślałem o nagrzewnicy, ale nie wiem jak ją namierzyć... Tej zimy już chyba sobie dam spokój, ale wiosną chyba będę musiał rzucić na nią okiem... Czytałem coś już o czyszczeniu nagrzewnicy... Hm... Z jednej strony mnie trochę pocieszyliście nie tylko ja miałem chłodek przy -20 st. Woda mi nie zamarzała... Nawet termometr wewnętrzny pokazywał mi po 2 godz. jazdy kilkanaście stopni, ale może to dla tego, że w samochodzie jechały 4 osoby i powietrze z układu było letnie, a nie zimne... Chyba z paniką poczekam, aż będzie za oknem max ok. 10 st. może nagrzewnica zacznie się wyrabiać :D
    Aha - temp. silnika jest w normie (przynajmniej tak wskazuje wskaźnik temperatury i ogólne oględziny temperatury sprawdzane namacalnie czytaj dotykowo :D)...
    Płyn mam chyba normalny - nie najtańszy, samochód garażuje. Jak rano wchodzę do samochodu, to termometr wskazuje raczej ok. -4 st. (w garażu). Wątpię, żeby przymarzał - a rano też nie ogrzewa...

• #5 24 Sty 2006 00:11
    Sady
    VIP Zasłużony dla elektroda

Standardowa wada w Lagunach (sam mam), należy sprawdzić nagrzewnice i najprawdopodobniej wymiana...

• #6 27 Sty 2006 21:39
    vimax
    Poziom 10  

Witam :|
    Sprawdź czy masz stan płynu w układzie chłodzenia :!: bo to może być przyczyną słabego grzania
    pozdrawiam Piotrek laguna 1,8 RT

• #7 27 Sty 2006 21:57
    zk2003
    Poziom 14  

Skoro termostat sprawny,to trzeba będzie wymienić nagrzewnicę.

• #8 27 Sty 2006 22:40
    sladek
    Poziom 10  

Spróbuj wyjąć nagrzewnice ( jest z od strony kierowcy nad pedłami - troszke ciężko wyjąć ale nie jest to niemożliwe ) i ja wypłukać np w wannie puszczajac wode raz do jendej raz do drugiej rurki jednoczesnie mocno trząchając.

Możesz też kupić nowa ale to ~ 230 zł a skoro i tak musisz ja wyjąć to może warto sprobować przepłukać bo po ostanich mrozach cięzko jest z dostępnością a ci co maja je na stanie to strasznie windują ceny.
    Pamietaj o spuszczeniu płynu z układu przed demontarzem bo inaczej czeka cię niezła powodz :D

Szukaj w ofercie
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME