Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Blokujące się strony WWW, wina routera?

25 Sty 2006 00:56 1137 3
  • Poziom 13  
    Mam w budnynku małą sieć - 5 komputerów.

modem: XAVi (Technologies Corporation) 70001-B ADSL Modem
    router: NETGEAR (Web Safe Router) RP114
    switch: devolo MicroLink LAN Switch

3 komputery podłączone bezpośrednio do routera, który ma 4 porty.
    Do czwartego portu podłączony jest switch, a do niego pozostałe 2 kompy.

Zdarza mi się, że blokują się stronki WWW, czyli tak jakby blokował się ruch na porcie 80.
    Zawsze na wszystkich kompach na raz. Trwa to różnie, najczęściej po wyłączeniu i włączeniu routera wszystko wraca do normy, ale nie koniecznie.
    Nieraz wyłączam router na 30min i po włączeniu dalej stronki nie działają.
    Najdziwniejsze jest jednak to że od czasu do czasu zdarza się tak że mam dostęp tylko do niektórych stronek.
    Np dziś nie mogłem wejść na Google ale elektroda.pl uruchamiała się bez problemu.

Czy ktoś wie jaka jest tego przyczyna?

(resetowałem router specjalnym przyciskiem,
    ustawiałem dane od nowa i żadnych zmian)
  • VIP Zasłużony dla elektroda
    A próbowałeś jak blokują się strony podłączyć jeden z komputerów bezpośrednio do modemu, bez routera?? czy pingi do serwerów dochodzą, jak wyglądają tracert??
  • Poziom 13  
    Nie tego nie sprawdzałem.
    Jak tylko się znowu zablokują to obejdę router.
    Pingi też zobaczę, ale wybacz niewiedzę, co to są "tracert"?
    Drogi do serwerów? Te, które można ustalić przy pomocy np NeoTrace?
  • Poziom 12  
    Mam ten sam problem. Od czasu do czasu ewidentnie blokuja sie stronki www. Router 4 portowy + gniazdo USB. Dziwne jest to, ze dziala komunikator GG, program do pobierania plikow ( bitcomet ) . Sprawa dotyczy wylacznie otwierania stron www. PO kilku probach otwarcia strona nagle wskakuje jakby nigdy nic. Sytuacja notorycznie powtarza sie na obu kompach wpietych do routera.
    Dla porownania, podlaczylem jeden komputer przez tradycyjny modem ADSL od TPsy i wszystko smiga zdecydowanie lepiej, zadnych problemow z ładowaniem stron. Gdzie szukac przyczyny? Byc moze konfiguracja routera nie jest odpowiednio zrealizowana, ale co dokladnie?
    To jest moj router http://www.allegro.pl/show_item.php?item=81343277