Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Sonda lambda a spalanie CC900

25 Sty 2006 09:36 1734 14
  • Poziom 17  
    Zastanawiam sie teraz nad jednym rozwiazaniem wysokiego spalania w moim CC900 (gazink i lpg) Czytałem duzo w necie o sondach i ze maja wpływ na spalanie ale nie wiem czy w moim autku tez jest cos takiego bo to przeciez jest tylko Cinquecento. Moze to i laickie pytanmie ale nie iwme tego wiec chce wiedziec. Jesli jest to gdzie tego szukac i czy to rzeczywiścied moze byc odpowiedzialen za spalania mi duzej ilości gazu? bardzo dziękuej za odpowiedzi i pomoc.
  • Poziom 23  
    sonddy niemasz a podwyzszone spalanie gazu o tej porze to normalne jaki ma przebieg na gazie??
  • Poziom 24  
    1: Tak jak pisze kolega wyzej - sady brak
    2: Napisz ile Ci pali
    3: Jesli pali tak tragicznie to zacznij np. od wymiany filtra powietrza lub prawidlowej regulacji instalacji gazowej
    4: Powodzenia, pozdrawiam!!! :D
  • Poziom 17  
    No tez tak myslałem ze sądy brak w moim aucie choc inr\tryguje meni dlaczego nie ma. No ale cóz. Spalanie to ok 10 litrów ale mrozy są teraz wiec pewnie to dlatego. Filterek i swiece wymieniane całkiem niedawno jakies 3 miesiace temu. Instalacj ana gwarancji mam ja własnie ze 3 miesiace. Mój gazownik mówi ze jzu sie nie da inaczej ustawic. Zmieniał mi mixer na mniejszy . Mówił tez cos o reduktorze ale nie wiem czy wie co robi. Jest dziwny. Pozdrawiam i czekam na sugestie.
  • Poziom 23  
    na okres zimowy producent zmienia sklad gazu tzn wiecej propanu niz latem la zarazem spada liczba oktanowa paliwa do ok85 latem prawie 100 gaz zima jest mniej kaloryczny czyt.odrzywczy i dlatego zeby jechac normalnie trzeba butowac a to wiaze sie ze wzrostem spalania na wiosne zmienia sklad i wszystko wroci do normy nie kombinuj pozdr
  • Poziom 17  
    Prezes chyba zrobei tak jak mówisz. NI ebede jzu kombinował i poczekam do wiosny. Wtedy zobacze co i jak bedzie
  • Poziom 11  
    Proponuje przejechać sie do gazownika może być żle wyregulowany albo po dużym przebiegu i parownik do wymiany. N ie wiem z którego roku masz CC ale 700 jest też na gazniku i ma sąde lambda proponuje sprawdzić
  • Poziom 14  
    Zaraz, zaraz... 900 zazwyczaj były na 1 p. weber mareli. Chyba,że sie myle a wtedy musicz miec sąde. A jak przełanczasz z benzyny na gaz to musisz wypalić benzynę, czy automatycznie?
  • Poziom 23  
    czytaj dobrze jak na gazniku to musi wypalac bene automatu niema
  • Poziom 14  
    jak na gazniku to nie ma, ale 900 na gazniku?
  • Poziom 17  
    No gazink jest w tej 900. Musze wypalac benzyne podczas przełączania PB--> LPG . Ustawine jest jzu podobo pptymalnie ale spalanie nie zchodzi ponizej 10. Gazownik jzu nie ma pomysłów co zrobic zeby było mniejsze. Radzcie co mam robic, czy tez czekac na wiosne
  • Poziom 23  
    trzeba sprawdzic czy silnik pracuje w optymalnej dla niego temperaturze czyli termostat i jakiej firmy masz reduktor???
  • Poziom 17  
    Jakiej firmy ?? Na reduktorze jest naklejka BRC i nic więcej nei moge przeczytac bo jest upchniety dośc ciasno koło filtra powietrza. MOze gdzies na fakturze bedzie pisalo. Jaki powinien byc srednica mixera dla mojej pojemności silnika. Z tego co wiem to jest 32 mm.
    p.s. a co do są dy to znalazłem w książce serwisowej ze samochód jest wyposazony w takie urządzenie. Tylko nie iwem gdzie ono sie znajduje.