Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Wlasny serwis GSM - kilka pytan.

...:::przemek:::... 17 Maj 2006 22:56 8992 71
    wasylwek
    VIP Zasłużony dla elektroda
    To na mój "mysi" rozumek daruj sobie aktywacje Smarta do samsunga ( mam to i na prawdwę rzadko odpalam) poza tym bardzo dubluje się sarasową obsługą samsunga ( z małymi wyjatkami typu 3g ) . Proponowałbym lepiej zainwestowac w kable do UFsa kilka Nokii i najnowsze samsungi ale to tak tylko moje sugestie zrobisz jak zechcesz.
    P.S. cruiser brakuje on na prawde duzo podnosi co poprzednio ubiło.
    pozdrawiam wieczorową porą
    Gogi123
    Poziom 24  
    HWK trial kupuje.....
    A teraz zaluje ze usb-smarta kupilem a nie cruisera. :( Chyba ze sprzedam go za 150zl doloze kase z aktywacji smarta i kupie Cruisera.

Ponoc smart robi Alcatela, ale chyba go sprzedam a cos do alcatela z czasem kupi eo ile wogole bede potrzebowal :)
    arczi114
    Poziom 28  
    tak,smart robi Alcatele i LG 3g ale ja juz w ciagu tygodnia zdazyłem połozyc 2 sztuki LG i jednego Alcatela, szczególnie te LG to porazka dla tego smarta, nie nadaje sie do tego... ,tylko Cruiser...sam z checia wymieniłbym Smarta na Cruisera,no ale to jest tylko moje zdanie....
    Gogi123
    Poziom 24  
    Szukałem w necie informacji jak wyglada praca komisu, jakie dokumenty itp ale nie znalazlem. Gdzie isc zeby tego wszystkiego sie dowiedziec?
    Chyba ze ktos mi wytlumaczy to gg:3737538 zwykle kolo 20.00.

Mam problem bo juz zgłupiałem z tymi przepisami a mianowicie:

Juz mam sporo zalatwione bo bylem przekonany ze:
    -przychodzi gosc z komora i piszemy umowe. Place np 200zl
    potem ja sprzedaje za np 250 i "place" podatek od zysku czyli 50zl.....

Teraz wyczytalem ze jakas ustawa o vat jest ze od w/w goscia mam miec fakture itp no i teraz nie wiem czy to obejmuje np ryczaltowcow nie bedacych na vat??

ogolnie na jakim podatku jestescie i czy jestescie VATowcami ??:D

Zastanawiam sie tez czy kupowac multi-box bo to prawie tysiak a philipsow i innych cudakow co to robi raczej malo mi sie wydaje chyba ze sie myle??
    tino2003
    Admin grupy GSM
    @ Gogi123 W praktyce to wygląda to tak:
    przychodzi gość z komóra płacę mu 100zł sprzedaje za 250zł. a urząd skarbowy nic o tym nie wie, więc nie płacę żadnego vatu lub też podatku ;)
    pozdr
    Użytkownik usunął konto
    Użytkownik usunął konto  
    ...:::przemek:::...
    Poziom 29  
    Ja narazie nie otwieram. Kumpel moj otwiera, bo ja i tak jade na studia do innego miasta. Poki co robie sobie troche w domu ;) I co sie pochwale kupilem sobie wreszcie hota :)
    Gogi123
    Poziom 24  
    wlasnie zostalo mi 1,5mc do dotacji. Dzis sie okazalo ze mnie wykiwali i lokal dali komus innemu na dzien przed podpisaniem umowy ale jestem zly:(

Mam juz ustalony upusty i dostawce na sprzet, akcesoria itp, nawet sejf mam hehe tylko dotacje i ruszam a lokal jakis wyczaruje :) poczekam te 1,5mc bo szkoda nie skorzystac z 12tys za free:)

A ja mam stracha z tymi domowymi robotami o kurcze juz pol miasteczka wie ze ja to robie a mam nowego pop*** komendanta i lada dzien moze zaczac sie smrod.....
    bialyziom
    Poziom 21  
    Ja od roku robie w domu. dzis bylem sie dowiedziec jak z tymi dotacjami jest. Musze przedstawic biznesplan i mniec 2 poreczycieli. A na poli... uwazaj bo koles ktory ma juz komis u mnie zagonilem mnie ze zmieniam imeie, czego nie robie. W kwietniu zarekwirowali mi tornado, laptopa, troche kabli, i cztery trupy co na czesci mnialem. Drugiego znajomego co ma juz dzialalnosc zagonil do ZUS-u. Mnie z otwieraniem zastanawia jedna rzecz, musze tam wpisac ile bede zarabial i na czym tzn. usługi, ze sprzedazy towarów, produkty, inne. Co tam Powpisywac???
    Poziom 29  
    Dotacja jest chyba tylko na dzialalnosc uslugowa czyli serwis. Kolega byl w poniedzialek i powiedzieli, ze na serwis kase daja, a na komis nie :(
    bialyziom
    Poziom 21  
    Ja bym startowal z komisem i serwisem w jednym :)
    Poziom 29  
    Tylko czy dostaniesz dotacje. Fakt, ze mozna przeciez wziac dotacje i zaraz zmienic wpis z uslug na uslugi i handel.

A o policje slyszalem albo cytalem, nie pamietam juz. Fakt, ze najlepszy motyw z tymi specjalistami co odczytuja imei :)
    bialyziom
    Poziom 21  
    Z czego odczytuja???? Z martwych telefonów???
    jesta19
    Poziom 24  
    wystarczy nalepka z imei na korpusie czy w innym miejscu
    matyjasz
    Poziom 17  
    @przemek, jeśli mogę coś doradzić, wspomniał o tym tino2003 pośrednio, chcesz być uczciwy w 100% w stosunku do naszej bananowej republiki, to zacznij się rozglądać za kredytem na spłatę dugów, które będziesz miał za pół roku.

Co do kosztów pracy, to ja zatrudniam na 1/4 etatu - koszty 100zł + pensja zupełnie oczywiście indywidualnie od zusu ustalana ;)
    Dodatkowo zaleta, że jako ryczałtowiec nie musisz przy takiej pensji składać deklaracji do us, bo podatek jest 0 (kwota wolna), a jeśli nikogo nie zatrudnisz to odwiedzasz us raz do roku.
    Minusem jest marny pit, więc z ew. kredytem będzie ciężko. Ale jeśli przeżyjesz do końca roku nie wykazując więcej niż 20000zł obrotu, to w kolejnym roku aby pozostać ryczałtowcem możesz się wykazać obrotem ok. 41000zł. Jako ryczałtowiec nie zgłaszaj prowadzenia usług, a jedynie handel, co skutkuje 3% podatkiem, zaś usługi wpychają cię z marszu na 8,5%.

Co do spółek, nie polecam. Katastrofa, gdy tylko są jakieś problemy nie ma odpowiedzialnych, a do pełnej michy zawsze mnóstwo chętnych.

Dotacje z UP, w Bydgoszczy przynajmniej, to mżonka, chyba że starczy ci 5000zł z obiecanych 25000 i to po 9 miesiącach (osobiście przerabiałem kilka lat temu)

Co do niskiego zusu, żeby nie być obwarowanym żadnymi musami, wg. mnie najlepiej założyć firmę na zatrudnioną osobę z rodziny. Na dzisiaj koszt zusu koło 170zł (chorobowe). Sam możesz się wtedy zatrudnić np. na 1/8 etatu co daje koszty gdzieś 230zł w sumie. Niestety wtedy musisz mieć kasę na start.

powodzenia ;)
    matyjasz
    bialyziom
    Poziom 21  
    Co do tych naklejek dlatego wzieli mi te 4 telefony bo je pozrywalem, a watpie zeby z tych trupow jakos szczytali numery imei.

Z tego co radzi matyjasz wnioskuje ze lepiej zarejestrowac tylko handel. Ale w moim miescie konkorencja jest bezlitosna i trzeba sie pilnowac na kazdym kroku. Jak bym zarejestrowal sam handel a robil tez uslugi dlugo bym nie musial czekac zeby mnie podpiep..... Pozostaje zarejestrowac uslugi i handel i placic 8,5%. :(
    matyjasz
    Poziom 17  
    Noo... niestety taka branża, że ludzie się wyrzynają zamiast trzymać sztamę wobec klienta. Zapewniam bialyziom, skądkolwiek jesteś, że to nie tylko przypadłość twojego miejsca. Jest kilku normalnych tu, ale w większości wypadków to jednak podkładanie świń. To jest zabawne jak się ma 20 lat i mieszka z mamą, ale jak żyjesz z tego interesu a zamiast pracować, całe dnie spędzasz na komendzie celem złożenia wyjaśnień, bo ktoś coś tam, to przestaje być fajne.

btw, w związku z powyższym przemek, pamiętaj także o takich 'pierdołach' jak legalna winda, naklejka na komputer itepe :)

pozdrawiam
    matyjasz
    tino2003
    Admin grupy GSM
    Co do zusu to nie jest teraz tak źle bo przez pierwsze dwa lata płaci się tylko 250zł. a nie 750 zł jak ja teraz płacę.
    pozdr
    bbxb
    Poziom 31  
    Cytat:
    A teraz zaluje ze usb-smarta kupilem a nie cruisera. Chyba ze sprzedam go za 150zl doloze kase z aktywacji smarta i kupie Cruisera.

Gogi a pamiętasz ile godzin na GG Ci tłumaczyłem, że lepiej kupić Cruisera?? Nie dałeś się przekonać i masz kłopocik ;-)

POZDRAWIAM.
    Gogi123
    Poziom 24  
    Taaa BBX tylko wowczas ledwo mi na smarta starczylo bo mialem niezly krach finansowy
    bialyziom
    Poziom 21  
    Panowie a ile kosztow wpisac w wniosek??? 10,15 a moze 20 tys. BO teraz to wszystko zalezy jakie boxy kupie, i jakiej klasy laptopa.
    matyjasz
    Poziom 17  
    bialyziom napisał:
    Panowie a ile kosztow wpisac w wniosek??? 10,15 a moze 20 tys. BO teraz to wszystko zalezy jakie boxy kupie, i jakiej klasy laptopa.

Hm, nie wiem jak teraz wygląda ten formularz, ale kiedyś koszty to się odnosiły do stałych ponoszonych comiesięcznie opłat, natomiast wszystkie rzeczy, które planowało się zakupić, trzeba było wyszczególnić z możliwie dokładnymi cenami i to stanowiło o wysokości kredytu.
    Dowiedz się jeszcze w UP o wypełnianie tego wniosku, bo cię będą 15 razy odsyłać do porawek i stracisz parę tygodni.

pozdrawiam
    matyjasz
    Gogi123
    Poziom 24  
    Ok podaje zestaw ktory biore:

- MT-BOX Nokia
    - MT-BOX SE
    - Martech Full
    - MSS Victor
    - SCDR II +19TP
    - HWK TRIAL
    - TORNADO (mam je)

W krótkim czasie dojdzie
    - Multi-Box
    - UST2Pro.

Co sądzicie o moim zestawie?? Najbardziej interesuje mnie czy do tego wszystkiego brac jeszce jakis dodatkowy support?? Jesli tak to prosze cos polecic :) Wlasnie nie wiem czy te supporty fabryczne sa dobre czy jednak warto cos wykupic.
    Pozdrawiam
    arti123
    VIP Zasłużony dla elektroda
    gsm-sklep ma oryg, taka mundialowa promocja, a te 319 na stronie to jest cena netto czyli 319 + 22% vat = 389 zł brutto , na allegro pewnie prowizje z aukcji doliczają, dlatego może być droższy
    leon.euro
    Spec od GSM
    Marcjan3 napisał:
    a co myslice o gsm-sklep czy on ma klony czy orginalne boxy bo np. n-box ma za 399 na allegro http://www.allegro.pl/item112685505_gsm_sklep_pl_ufs_3_tornado_n_box_superpromocja.html
    a na swojej stronie za 319
    http://www.gsm-sklep.pl/product_info.php?cPath=12&products_id=15

wogole dlaczego jest taka roznica porownujac ze sprzetem karwosa gsm (n-box 529 zł)

399 brutto
    319 netto:) sprawdz to

pozdrawiam leon.
    Stokłosy
    Spec od GSM
    UFS z gsm-sklepu to Orginal w 100%. Cena niska bo Mundialowa Promocja, na czas trwania Mundialu.

Ufsy czyli N-Box/Tornado z ufsxsupport/Twister/Excalibur z ufsxsupport, bo tylko te były w sprzedazy w gsm-sklepie. Byly zawsze orginalne i co nie bez znaczenia od dobrego sprzedawcy.

Dodatkowo oprocz orginalnego sprzetu mozesz liczyc na ich pomoc.

Mimo niskiej ceny, do kazdego produktu sprzedawanego przez nich zapewniaja wsparcie.
    Marcjan3
    Poziom 10  
    a co byscie polecili na poczatek z boxów do noki, starszych siemensów i SE ??
    myslalem nad N-box + HWK Trial albo tornado + HWK trial
    riger
    Poziom 24  
    JAF+Martech+Cruiser i masz na jakis czas z glowy dokupowanie sprzetu :)
    Marcjan3
    Poziom 10  
    Kurde ale ja mysle narazie nad naprawa SE i Noki i chce wydac okolo 500 zl