Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

cyfrowy polsat problem :(( PILNE!

25 Sty 2006 20:54 2525 8
  • Poziom 20  
    witam.kupilem cyfrowy polsat i nie moge ustawic zadnych programow:(( na gorze dochodzi mi max.50% i wiecej sie nie da,a dolny pasek czasem do 65% ale zamisat napisau POLAST jest napis sieć.co zrobic aby wszytsko bylo ok??prosze o pomoc
    P.S.Jesli by sie nie dalo tego ustawic to moge zerwac umowe i zwroca koszty za dekoder??pozdrawiam
  • Poziom 33  
    witaj
    1 primo -jabym dalej kombinował w ustawieniu anteny,
    2 primo -a ze zerwaniem umowy to przynajmniej czytaj co potpisujesz,zerwanie umowy to koszta oczywiscie dla ciebie i to jest abonament x 12 !!!
    przemysl to dobrze i nastepnym razem zastanów sie co podpisujesz
    pozdrawiam
  • Poziom 20  
    ale na gornej kresce max. dochodzi 50% i wiecej sie nie da.Czy mimo tego da sie ustawic programy??jak juz bede krecil tylko na boki??
  • Poziom 33  
    witaj
    musisz tak ustawic antene aby DOLNY PASEK był jak najwiekrzy co przy polsatowskej czaszy bedzie max 56 % i wtedy bedzie działąc
    pozdrawiam
  • Poziom 43  
    Rozmawiał głuchy z niemową ....

Chłopie, robisz takie błędy ortograficzne że Twoich porad nie można traktować poważnie a i tak są niewiele warte.

Realnie to wygląda tak że ustawianie anteny metodą na pasek sygnału na tv jest niewiele warte. Miernik taki jest za mało dokładny żeby to zrobić dobrze. Poza tym wcześniej trzeba sprawdzić w ustawieniach tunera co ten wskażnik pokazuje.
    Praktycznie można dokładnie ustawić antenę przy pomocy tunera analogowego, obserwując obraz na tv ale wymaga to dużej wprawy i nie da się nauczyć kogoś w kilku zdaniach jak to się robi dobrze.

Najlepszą metodą jest ustawianie na przyrząd co oczywiście też wymaga nieco doświadczenia żeby to zrobić dobrze.
    Na marginesie, taką metodą jak powyżej opisałeś rekordziści walczyli po kilka dni na dachu a byli strasznie zdziwieni kiedy ja sobie z tym poradziłem w kilka minut. Oczywiście zrzućili to na to że mam miernik sygnału. Dla eksperymentu przestawiłem antenę i pozwoliłem im użyć mojego miernika. Szybko przekonali się że to nie jest takie proste jak by się wydawało. Oczywiście ustawiłem po nich prawidłowo.

Jest takie powiedzenie, stać Cię na konia to niech będzie stać na owies dla niego, więc wezwij kogoś kto się tym zajmuje profesjonalnie, nie zajmie to więcej niż kwadrans a antena ustawiona dokładnie odwdzięczy się dobrą pracą nawet w gorszą pogodę co przy ustawianiu niedokładnie będzie Ci w przyszłości psuło przyjemności oglądania.

SławeK
  • Poziom 21  
    Witam. Ja też niedawno kupiłem polsat cyfrowy i bardzo mnie dziwi że macie co niektórzy problem z ustawieniem anteny. Napiszę Wam jak ustawiłe w kilka minut bez przyrządów: otóż po zamontowaniu uchwytu osadziłem antenę, skierowałem na południe, odchyliłem kilka stopni od pionu po czym poszedłem włączyc tuner i ustawiłem na pierwszy lepszy program z platformy polsatu tu nadmienię że że po włączeniu tunera miałem odrazu na ekranie telewizora po czym mój syn obserwował telewizor a ja poszedłem do anteny i delikatnie obracałem w prawo lub lewo aż pojawil się obraz. Musisz obracać powoli by sygnał zdążył pojawić się w tunerze i na ekranie a następnie otworzyłem panel z informacją ( literka i na pilocie) i wtedy delikatnie trochę w bok ewentualnie w górę metodą prób i błędów az pojawiło mi się 83% sgnału. Rezultat jest choć koledzy mają lepszy sygnał ale było za zimno by bardziej sprecyzować.Jeśli chcecie to skorzystajcie z opisu wbrew pozorom nie jest to takie straszne , powodzenia!!!!!!
  • Poziom 16  
    Zobacz jaka jest ustawiona czestotliwość kanału podstawowego napewno masz ustawione 12322 Mhz a ma być 12284 Mhz reszta ustawień bez zmian przy te czestotliwosci musi sie pojawić w pozycji sieć "polsat"
    Miłej zabawy!
  • Poziom 22  
    Najprościej jest ustawić przy pomocy analogu(jeśli nie posiada się miernika).Na wskaźniki w tunerze polsatu wielce bym nie liczył,aczkolwiek w dużego lotka też ludzie wygrywją.Częstetliwość nowa pakietu polsatu to 12188Mhz V.
  • Poziom 43  
    Dodam do tego tylko uwagę że trzeba mieć trochę wprawy i myśleć przy tym ustawianiu a także że posługując się mądrze tunerem analogowym można ustawić antenę równie dokładnie jak na miernik, warunek to dokładna obserwacja obrazu na TV w czasie ustawiania i koniecznie myślenie przy tym.

Uważam że temat został wyczerpany i zamykam go by nie prowokować nowych odkrywców.

SławeK