Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Mam problem z odczytem wartości diody zenera

26 Sty 2006 11:38 1224 4
  • Poziom 19  
    Witam. Mam odbiornik Mitsubishi a w nim uszkodzoną diodę zenera na,której jest napisane 39B2.Mogę się tylko domyślać na jakie może być nap.ale nie chcem ryzykować uszkodzeniem US.Do tej pory nie udało mi się znalezć tego elementu pod tą wartością.O schemacie do tego modelu CT-28BW2C,mogę raczej zapomnieć.Jeśli ktoś może mi pomóc to bardzo proszę.Pozdrawiam
  • Pomocny post
    Poziom 36  
    Dioda 9,2V.
  • Poziom 19  
    Wiyam.Dziękuję bardzo.
  • Pomocny post
    Poziom 27  
    Witam !

Przegladałem trochę co piszą o tej diodzie. Jej pełny symbol Mitsubishi jest : RD39FB2. Jest to dioda Zenera mocy 3 lub 5W - w zależności od źródła.

Na stronie :
    http://www.donberg.ie/warehs/groupsr.htm
    można znaleźć spis diod - m.in. tę. Jednak patrząc po symbolice tych diod ja bym się skłaniał do 39V napięcia Zenera. Nie chcę tutaj w żadnym stopniu podważać danych Kolegi piechuckiego. Najlepiej spróbować z niższą a następnie dać tę o wyższym napięciu - ale to zależy od układu w jakim ona pracuje. Ja polecam jeszcze to tam na stronie internetowej sprawdzić. A tak w ogóle to gdzie ta dioda pracuje - podejrzewam, że w zasilaczu. Może po analizie układu by można dojść do wniosku czy to 9V2 czy też 39V ?

Powodzenia !

Pozdrawiam !
  • Poziom 19  
    Witam.Co do diody jaka miała być to 9V2.Pozdrawiam.