Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Geforce 2 mx400 -problemy z dziwnym tv out -ps2

26 Sty 2006 13:36 2180 11
  • Poziom 25  
    Witam

Mam karte jak w temacie jakiejs firmy Dream .
    W sterownikach jest opcja tv out ale go nie wykrywa -nie mozna przełaczyc , karta ma koder tv : conexant bt 868 .
    Drugi problem to połączenie , w karcie jest gniazdo(6pinowe) identyczne jak na myszke ,sprawdzalem myszka pasuje :)
    Jak znalezc sygnal video ? trzeba ktores piny mostkowac ?
    Chce zrobic kabel ps2 :) na- chinch .
    pozdrawiam
  • Poziom 34  
    Witam, zrób tak:

Karta ta ma wyjście composite z pinu 6, a masę z pinu 5. Chociaż w mojej karcie jest osadzony układ Chrontel ..spradź, może będzie pasować ;)

Pozdrawiam ;)
  • Poziom 11  
    Witam,
    Też ma Gf2 mx400 64MB + tv-out na takim złączu jak opisane. Chciałem sobie dorabiać kabelek, ale kupno gotowego 5 metrowego w elektroniku to koszt około 10PLN, więc zrezygnowałem. Gdybyś jednak chciał robić samemu to rozbiore wtyk eruo, przemierze i pośle rozpiske z podłączeniem :-)
    Pozdrawiam!
  • Poziom 25  
    Jak telewizor bedzie poprawnie podlaczony to bedzie wtedy wykrywać go ?
    Bo chyba wlasnie to tak dziala wykrywając rezystancje....
    Kabel od myszki sie nie nadaje -są 2 piny bez podłaczonych kabli w tym 5 , moze kabel od klawiatury wykorzystuje 5 i 6 ?
  • Poziom 11  
    Bez poprawnie podłączonego telewizora nie uaktywni się w sterowniku opcja nView i tv-out nie będzie działał.
    Co do takiej przeróbki jak robisz to razdze uważać. Kiedyś miałem przypadek jak koleś kombinował z podłączeniem tv-out-u przez różne przejściówki i po załączniu komputera tylko siwy dym poszedł z karty graficznej, a tak dokładnie to z chipa odpowiedzialnego za tv-out.
    Rozumię, że chcesz to podłączyć do euro złącza w TV?

Moja rada: kup gotowy kabelek w sklepie, grosze kosztuje a ma już wszystko co potrzeba - s-video + jack audio. :-)
  • Poziom 14  
    Krzyśku wątpię, że twój GeForce 2 MX ma wyjście identyczne, jak ma myszka komputerowa czyli PS2. W praktyce się nie spodkałem. Mnie wydaję się że ta wtyczka od myszki ma wyłamany środkowy plastik i w rezyltacie pasuje do gniazga, do którego nie powinna pasować. W mojej ocene masz gniazdo w grafice typu S-VHS lub VIVO z aktywnym wyjściem sygnału (tak jest w kartach Creative z serii GeForce 2). Dlatego proponuję, abyś się przyjrzał złączą: http://www.allegro.pl/show_item.php?item=82607717
  • Spec od komputerów
    :arrow: Sezam_komputerowy
    Mam taka sama karte i wyjscie jest identyczne jak PS/2.Wiec to, ze czegos nie widziales, nie znaczy, ze tego nie ma ;-)

Opis pinow tej wytczki jak i kabla do tv znajduje sie na elektrodzie i byl podawany juz nie raz wystarczy poszukac.

Napewno gdzies w tym watku jest:
    https://www.elektroda.pl/rtvforum/topic10726.html
  • Poziom 34  
    krzysieg napisał:
    Kabel od myszki sie nie nadaje -są 2 piny bez podłaczonych kabli w tym 5 , moze kabel od klawiatury wykorzystuje 5 i 6 ?
    racja w kalbu od myszki nie są wszystkie podłączone..jak na złość, zrobiłem tak... rozprułem samą wtyczkę z tego plastiku i tam podpiąłem się pod odpowiednie piny, po przylutowaniu zalałem to wszystko silikonem- troche twardszy niż zwyły po zaschnięciu.. i jest dobrze ;)
  • Poziom 14  
    :arrow: Kolobos. Pomyślałem i doszedłem do wniosku, że karta GeForce 2 MX 400 (z tego tematu) jest z tunerem telewizyjnym. W tym przypadku są specjalne złącza. Pytanie tylko, dlaczego o tym nie wspominał Krzysieg. W pracy, w serwisie nie spotykam się codziennie z GeForce-m 2 MX w wersji combo.
  • Poziom 25  
    :arrow:Sezam_komputerowy To jest zwykła karta bez tunera tv .
    Podłaczyłem tak jak napisał Damnian i nadal nie wykrywa tv w sterownikach nvidi....może trzeba inne sterowniki ?
    Najlepiej jakbym miał oryginalne od tej karty , mam do niej ksiązeczke i na screenie instalki sa sterowniki o nazwie Dream.X , dream series.
    Jest strona producenta : www.insidetnc.co.kr - jakby któryś z kolegów znał chiński to prosze o sprawdzenie czy nie ma tych sterowników :)
    Odpaliłem tvtool wlaczylem tryb tv , oczywiscie ustawilem system na pal i jest taki obraz jak w załaczniku :|
  • Spec od komputerów
    :arrow: krzysieg
    Czy podlaczyles kabel do TV zanim wlaczyles tv oraz komputer?

Mam w domu taka sama karte i przejsciowke z ps/2 na chinch i s-video i u mnie wszystko dziala jak powinno.Sterowniki zainstaluj od nvidii.

Czy ustawiles zworki na karcie na PAL?

:arrow: Sezam_komputerowy
    Karta ma tylko tv-out, czyli jak napisal krzysieg nie ma tunera.
  • Poziom 25  
    Podłaczyłem odwrotnie mase i composite , do tych samych pinow tylko zamieniłem . Teraz działa jest normalny obraz.
    Temat zakonczony .