Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

pralka Amica PA: próby wirowania

stefan111 26 Jan 2006 19:59 2627 3
Wago
 • #1
  stefan111
  Level 10  
  W instrukcji obsługi pralki PA wyczytałem że wielokrotne próby rozpoczęcia wirowania to nie jest uszkodzenie ale prawidłowa reakcja na złe ułożenie wsadu. Chciałbym się dowiedzieć gdzie znajduje się czujnik kontrolujący ułożenie lub wstrząsy pralki bo nie mogę go zlokalizować
  proszę o pomoc dziękuję
 • Wago
 • #2
  danyx
  Level 20  
  Informacjie o rozłożeniu prania biorą się z prądniczki tachometrycznej (pomiar napięci) która zamontowana jest na osi silnika z tyłu.Silnik rozpędza bęben z praniem do pewnej prędkości. W tym czasie układ elektroniczny sterujący pracą silnika utrzymuje napięcie zasilania silnika na stałym poziomie.I teraz tam gdzie w bębnie prania będzie więcej oczywiście obroty spadną i te wartosci odczytuje pradniczka przekazując je do sterownika i on stwierdza czy pranie jest rozłożone prawidłowo czy nie jeżeli nie to próbuje znowu rozłożyć pranie i ponowna próba jeżeli jest dobrze to załancza wirowanie.
 • Wago
 • #3
  User removed account
  Level 1  
 • #4
  Grzesiek 740
  Level 11  
  skryn wrote:
  pralka będzie już mądrzejsza i pozwoli łaskawie na odwirowanie...


  Witam wszystkich forumowiczów.
  Przeglądam forum szukając opisów uszkodzeń tej pralki.
  U mnie występują właśnie wszystkie na raz (wirowanie , nie świecenie wybranych programów, nie działanie aquaspraj).

  Piszesz Skryn, że trzeba dołożyć ciuchów. U mnie praktycznie prawie od początku użytkowania nie chciało startować wirowanie ( również bez ciuchów !!!). A ostatnio to już tragedia. Co za bubel z tej pralki, nie chce mi się wierzyć, ze mozna było cos takiego wyprodukować.

  I teraz pytanie: dlaczego ona próbuje wyważać nawet pusty bęben, ja go trzymam przy otwartej obudowie zeby nie drgał, jęczenie silnika :D jest jednostajne a tylko próbuje i próbuje i tyle.