Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

odkurzacz centralny

27 Sty 2006 09:47 5691 4
 • Poziom 16  
  Mam pytanie czy ktos juz z ciekawosci próbował zastąpic jednostkę centralną zwykłym przenosnym odkurzczem o duzej sile ssania.Robie remont w domu i zakładam taką innstalacje 4 gniazda 12m rurociągu wiec instalacja nie jest zbyt rozbudowana.Jestem ciekaw jak poradził by sobie z tym zwykły odkurzacz.Wiem ze jednostki centralne mają wydajnosc od 45litrów/s nie wiem jakie parametry ma ten zwykły?
 • Poziom 12  
  Witam,
  Może Ci się to przyda podczas budowy instalacji - instrukcja budowy instalacji centr. odkurzania i praktyczne porady.
  12 m przewodu to faktycznie tyle co nic. Jeżeli masz porządny odkurzacz może Ci się udać.

  pozdrawiam
  Łukasz Dolega
  Załączniki:
 • Poziom 28  
  Temat nieco starożytny...ale skoro nie zamknięty...
  Właśnie.Jakie wydajności mają "zwykłe" odkurzacze? Dane dot.wytwarzanego podciśnienia i l/min ,podawane są tylko dla jednostek centralnych w w/w odkurzaczach,lub przy dobrych,firmowych(drogich) modelach.
  Interesuje mnie zmontowanie odkurzacza centralnego z kawałków.Najtańszy BEAM znalazłem za 999zł, i to tylko,,zestaw sprzątający" +jedn.centralna.Brakuje rur,gniazdek,sterowania.O ile wąż można znaleźć za 150-180zł to już jedn.centralnej bez 700zł się nie znajdzie.
  I teraz sedno pytania.Czy można zastąpić "oryginalny" odkurzacz urządzeniem typu odkurzacz przemysłowy-warsztatowy za około 200zł? Oczywiście są różne i różniste,ale chodzi o zasadę.Gdyby miały podane dane o przepływie powietrza i podciśnieniu... Czasem odnoszę wrażenie ze te rzeczy kosztują znacznie więcej tylko dlatego,że tak się nazywają(Odkurzacz centralny,zestaw solarny i inne)
  U mnie całkowita długość rurociągu (z wężem) wynosiłaby od 9 do 11m ,więc niewiele.Trzy gniazdka.Wszystkie w jednym pionie.Czy takowy przemysłowy odkurzacz by się sprawdził?
  znalazłem jednego takiego:
  1250W
  Przepływ pow.: 55 l/min
  Podciśnienie: 15 hPa
  Może wystarczy?
  Pozdro
 • Poziom 28  
  Dla potomnych.
  Zamontowałem przemysłowego Karchera 2201
  Działa super i niedrogo.Jednak na większe instalacje potrzeba coś większego.
 • Poziom 16  
  Ja mam zamontowanego Karchera nt 551 z kupiłem uszkodzonego za 100zł włożyłem nową turbinę z silnikiem za 200zł śmiga juz czwarty rok i nie ma problemu mam 6 punktów o łącznej długości rurociągu ok 35m.Moc ssania jest o wiele większa niż ze zwykłego odkurzacza.Dodam ze w tym okresie miałem remont domu i nie raz zdarzało sie wciągać drobny gruz co zwykły ssak by tego nie wytrzymał.