Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Stroboskop przestał działać. Raz mignie i tyle.

daymon 27 Sty 2006 18:00 1342 6
  • #1 27 Sty 2006 18:00
    daymon
    Poziom 9  

Mam stroboskop kupiłem na allegro.Pewnego razu na dysce chodził chodził az sie nachodził i niechodzi:) .Sprawa jest tego typu ze stroboskop przestał wogule chodzic,jak sie go podłaczyło to raz migna i tyle.Wymieniłem rezystor na wejściu ~230V zaraz za dioda prostownicza i stroboskop zaskoczył ale bardzo słabo mruga .Iteraz niewiem co to moze być ze tak słabo mruga .
    Stroboskop jest zbudowany na jednym kondensatorze 470nj 250V układ moc3023 i triaca BTA12 600sw

0 6
  • #2 27 Sty 2006 20:00
    żarówka rtęciowa
    Poziom 36  

Musisz sprawdzić pozostałe elementy stroboskopu, zmierz też rezystancję rezystora przed diodą prostowniczą

0
  • #3 28 Sty 2006 00:44
    Wojas
    Poziom 13  

Sprawdź czy kondensator nie uległ przegrzaniu , jeśli tak się stało to możliwe że stracił część swojej pojemności i dlatego słabo mruga, sprawdź kondensator ! Pozdrawiam ..

0
  • #4 28 Sty 2006 11:00
    krystii
    Poziom 16  

Możliwe, że triak poszedł!
    A ja mam inne pytanie do forumowiczów, mój strobol migał, a teraz w ogóle nie miga, i nie wiem co może byc tego przyczyną, wymieniłem wszystkie elementy półprzewodnikowe, transformator impulsowy, palnik nowiutki włożyłem, przewody od palnika do płytki nowe dł. 3 cm, i nic, sroboskop nie chodzi, mierzyłem napięcie na palniku, jest równe 628V, impuls na wyzwoleniu nie wiem jak sprawdzić, ale jak chwilowo przykładem elektrody miernika to pojawiała się 1, to znaczy, że powyżej 1000V jest, a i jeszcze takie dziwne zjawisko występowało jak przykładałem elektrody od multimetra do ścieżek, gdzie jest wyjście do palnika +-620V to stroboskop migał z bardzo małą czestotliwością, później jak powtarzałem to, to już tego zjawiska nie było! Proszę o pomoc! Jeżeli nikt nie będzie mi mógł w stanie pomóc to będe od nowa całego strobola budował!

0
  • #5 28 Sty 2006 11:24
    daymon
    Poziom 9  

Kondensator wymieniłem na nowy i nic to samo.A przed diodą prostownicza niema zadnego rezystora

0
  • #6 28 Sty 2006 12:09
    Beta Leganza
    Poziom 11  

Witam!

krystii sprawdz czy masz dobrze wlutowany tyrystor, bo znimi jest roznie elektrody sa pomieszane, ja mialem to samo.
    Najlepiej to wylutowac całkiem tyrystor a przed diakami i masą wlutowac przycisk jakis stykowy(tak zeby odskakiwał)jesli bedzie ci błyskał jak bedziesz naciskał przełącznik to znaczy ze wina tyrystora.

daymon wina moze nie lezec w zadnym elemencie, sprawdz napięcie na palniku, wg mnie jedna elektroda palnika nie styka dobrze ze scieżką i pojawiaja sie tylko małe białe iskierki w srodku.

Pozdrowka wszystkim

0
  • #7 28 Sty 2006 17:04
    daymon
    Poziom 9  

Oki wszystko gra dzieki Beta Leganza
    Temat uwazam za zamkniety

0
  Szukaj w 5mln produktów