Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

windows 2003 SP1 + neo + 2 sieciowki - problem

27 Sty 2006 19:20 816 8
  • Poziom 10  
    Hey , niedawno temu mialem post o sieci przez modem ale kazdy radzil by sieciowkami zalatwic sprawe i tak zrobilem kupilem 2 sieciowki, wiec mam teraz tak , glowny komputer - na nim neo 2 sieciowki , komputer brata polaczony przez skretke i moj tez przez skretke , problem : mam windows 2003 , po wgraniu update SP1 wogole nie bylo mozliwosci udostepnic siec , ale poszukalem na forach i znalazlem path i wgralem .,.. i .... i moge udostepnic neo tylko dla jednego kompa .......... w windowsie poczas klikniecia na udostepnianie musze podac ktora siec ma z tego korzystac , poradzcie co mam zrobic , by udostepnic neo tez dla drugiej sieciowki (wtedy mowilem ze jestem biedny i nie stac mnie na sieciowki a radziliscire a nei pisaliscie jak przez modem podlaczyc , wiec pewnie bedziecie radzic hubu kupic , ale mnei nie stac , czekam na normalne softwarowe rozwiazania)
  • Poziom 12  
    bo windows jest Beeeeeeeeeeeeee, routering na linuxie to 1 linijka, jezeli to sa 3 kompy, to nie lepiej kupic router a modemem ADSL do neo, po 1 zje to mniej energii, 6W a 300W to jest różnica, po 2 mniej pie......nia sie:-)
  • Poziom 10  
    z glownego kompa tez korzystaja osoby i to takie ktore nie umialby z linuxa korzystac i za 10 lat, ktore boja sie zmian wlaczaja pasjanse i gg

ja sie pytam co mozna by zrobic by udostepnic neo takze dla drugiej podsieci , bez reinstalacji systemu

Dodano po 1 [minuty]:

i bez inwestowania w dodatkowe routeru - huby - switche ...
  • VIP Zasłużony dla elektroda
    Zrób połączenie mostkowe między 2-ma sieciówkami. Wtedy będzie widziane przez system jako 1 połączenie i działało tak jak HUB/SWITCH.

Da się też udostępnić połączenie dla dwu pozostałych komputerów jednocześnie.
  • Poziom 10  
    pisze mi ze mostkowego nie moge zrobic bo jest udostepnianie , co da mostek jesli neo nie bedzie udostepnione?
    nirvek napisał:
    pisze mi ze mostkowego nie moge zrobic bo jest udostepnianie , co da mostek jesli neo nie bedzie udostepnione?

Najpierw wyłącz udostępnianie.
    Później zrób mostek i znów włącz udostępnianie - już na mostek sieciowy.
  • Poziom 10  
    dzięki :] nie wiedziałem że tak można , działa wszystko super

a jeszcze zapytam w jaki sposób można by limitować transfer połączeń (by na tych dwóch podłączonych przez skrętki i na tym głównym był taki mniej wiecej sam transfer możliwy (bo jak cały transfer wykorzystany stronki da się na podłączonych otwierać jezcze ale na głównym już nie))
    polecacie jakieś programy? a może pod win 2003 da się ustawić?
    nirvek napisał:
    dzięki :] a jeszcze zapytam w jaki sposób można by limitować transfer połączeń (by na tych dwóch podłączonych przez skrętki i na tym głównym był taki mniej wiecej sam transfer możliwy (bo jak cały transfer wykorzystany stronki da się na podłączonych otwierać jezcze ale na głównym już nie))
    polecacie jakieś programy? a może pod win 2003 da się ustawić?

Zainteresuj się programami typu: Cfos, Netlimiter ...
  • Poziom 17  
    zapraszam do mnie na gg 4209279 /tanie rozwiazanie