Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

problemy z peugeot 406

27 Sty 2006 22:09 4400 3
  • Poziom 12  
    Witam! Mam problem z Peugeot 406 '98r 1,8 16V BG.Autko stoi pod chmurką i chyba ostatnie mrozy mu trochę zaszkodziły.Silnik odpala (na benzynie)pochodzi około 20sek na obrotach 3000 i próbując schodzić na niższe-gaśnie(czyżby się zanieczyścił krokowiec ?). Tak się dzieje dopóki się nie nagrzeje.Jeśli jest już cieplejszy i utrzymuje niskie obroty ,przy próbie ruszenia gaśnie(tak jakby nie miał siły).Zauważyłem również niepokojące szarpanie przy przyspieszaniu na gazie(ale tylko czasami jak jest już ciepły).chciałem wtedy sprawdzić czy to samo bedzie na benzynie i jak tylko przełączyłem na benzynę to silnik tak sie zaczął dławić że zgasł.już go odpalić na benzynie nie mogłem.Jutro wymieniam filtr paliwa ale niepokoi mnie to szarpanie na gazie.Acha zauważyłem również że wywaliło mi przez korek trochę oleju. czyżby to miało znaczyć że wydmuchało uszczelkę.Dym z rury- teraz jest mi trudno ocenić czy jest bardziej siwy niż zawsze.płyn chłodniczy niewielki ubytek.proszę o jakieś wskazówki z góry dziekuję.Acha diagnostyka wskazuje tylko błąd sondy.
    Darmowe szkolenie: Ethernet w przemyśle dziś i jutro. Zarejestruj się za darmo.
  • Poziom 25  
    Pewnie zamarzła odma i dlatego olej wyrzuciło. A co do wolnych obrotów to sprawdź czy silnik krokowy nie jest zatarty.
  • Poziom 12  
    wczoraj powymieniałem filtry powietrza i paliwa ale dalej jest to szarpanie na gazie i dławienie sie na benzynie . Na trasie 100km zdażyło sie już tylko raz.jutro biorę się za krokowca.pozdro.

byłem jeszcze u elektryka i z kolei on twierdzi że chyba pompa paliwa sie już kończy.chyba ma rację bo teraz przełaczając z gazu na benzynę od razu gaśnie.co o tym myslicie?
  • Poziom 12  
    dzięki za pomoc.problemem był uszkodzony czujnik w koloektorze tzw map sensor.