Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

czuwanie strasznie piszczy przetwornica

28 Sty 2006 09:56 1128 3
 • Poziom 10  
  Witam

  Dostałem do naprawy TV Graetz CTV-AT37T, cały czas się przestrajał a menu na ekranie szybko migało. Duży kondensator 100u na 400V był jak mały arbuz, wymieniłem na nowe w przetwornicy oraz wszystkie zaraz za przetwornicą. Pomogła dopiero wymiana pamięci. I wszystko gra.

  Jednak gdy podłączę Tv do sieci wszystko w miarę ok, odpalę z pilota. Gra, przetwornicę trochę słychać w takt zmieniającego sie obrazu i gdy przejdę w stan czuwania, ona nadal piszczy głośno czasami się zająknie. Wyłączam z sieci to wtedy coraz ciszej piszczy zmieniając barwę pisku:)

  Nie mam schematu, w przetwornicy i za nią są dwa duże rezystory mocno wygrzane, paski spalone ale jakąś rezystancję mają.

  Może to normalne w tym TV. Proszę o poradę.
  Pozdrawiam
 • Poziom 28  
  sprawdz wszystkie oporniki w zasilaczu po pierwotnej stronie a najlepiej podstaw wszystkie które maja po kilkadziesiąt kilo.
 • Poziom 10  
  wymieniłem oporniki, sprawdziłem diody, podmieniłem dławiki.

  Gdy wymieniłem z pierwotnej ten przypalony opornik i drugi też przypalony od strony wtórnej(paski są wypalone więc kupiłem takie jak na przyżądzie wyszło) piszczenie na czuwaniu jest prawie nie słyszalne.

  Podczas ustawiania kanałów gdy obraz jest ciemniejszy (obciążenie spada) przetwornice dość słychać, gdy jest głos to jako tako.

  Coś jeszcze można wykombinować?

  Pospieszyłem się. Popracował 2 godziny i przerzuciłem na czuwanie, ponownie przetwornica wyje jak wcześniej.

  Posiada ktoś schemat do tego telewizorka?
 • Poziom 10  
  Teraz miałem trochę czasu pobawić się znowu:

  Tym razem po odpaleniu na ekranie był tylko biały pasek poziomy.

  Okazało się ze padł układ odchylania pionowego, spalone były także diody przy trafo powielaczu. Ta część telewizorka nie miała zawsze masy(przerwana ścieżka nie było jej widać, pomiary były dobre aż raz napięcie zaczęło fiksować na przyrządzie).

  Piszczenie zlikwidowałem ściskając lekko rdzeń transformatora przetwornicy opaską plastikową.

  Pozdrawiam

  Temat zamknięty.