Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

amplituner yamaha rxv-457 przegrzewa sie zbyt szybko

28 Sty 2006 10:50 1995 8
  • Poziom 10  
    witam!posiadam ten typ amplitunera i po jakims 2 godzinnym ostrym graniu tak do -10db,na wyswietlaczu pojawia sie komenda ''CHECK WP VIRES''i wylancza sie automatycznie,a przegrzewa sie w tym miejscu gdzie umieszczone sa zeberka chlodzace,czy moze mi ktos z szanownych kolegow cos doradzic.Z gory dziekuje!
    Darmowe szkolenie: Ethernet w przemyśle dziś i jutro. Zarejestruj się za darmo.
  • Poziom 28  
    Może masz za mała impedencje kolumn ale wydaje mi sie to normalne po 2 godzinach katowania.

Dodano po 44 [sekundy]:

a 2godziny to nie krótko a nie jest to jakis wzmacniacz estradowy

Dodano po 2 [minuty]:

jezeli te odpowiedzi cie nie zadowalaja włoz do niego wiatraczek
  • Poziom 10  
    Dziekuje ci bardzo,te odpowiedzi bardzo mnie zadowalaja, tylko powiedz mi jeszcze w ktorym miejscu mam zamontowac ten wiatraczek
  • Poziom 28  
    Najlepiej w ten sposób żeby nadmuch był skierowany na radiator od końcówki mocy.
  • Poziom 32  
    Ja bym przyczepił wentylator do radiatora, zasilanie puścić ze środka ( na pewno znajdzie sie 12V :)) jeżeli jesteś początkującym i nie chcesz buszowac po wzmacniaczu do idz do najbliższego elektronika kup wentylator 12V, zasilacz antenowy też 12V i po kłopocie. Ale można też zbudować specjalny układ z termisorem, który bedzie właczał wentylator po osiągnieciu danej temeratury...jakby cie to zaiteresowało to takih układów jest pełno wystarczy poszukać. Pozdro
  • VIP Zasłużony dla elektroda
    A tak bylo zawsze czy dopiero teraz? Sprawdz czy ktoras kolumna nie gra ciszej. Moze kable masz gdzies przetarte i robi sie zwarcie?
  • Poziom 12  
    wcale sie yamaszce nie dziwie ze ma dosc.nie wiem jak 457 ale 550 ma taki przelacznik z tylu na 4 albo 8ohm jak ma to dopasuj to do wartosci kolumn.nie radze ingerowac we wzmacniacz ze wzgledu na gwarancje.na jakich kolumnach katujesz ten wzmak z subem czy bez.bo na 550 z wylaczonym subem na -10 jest naprawde glosno.
  • Poziom 26  
    Witam !!
    sorki ze sie wpinam do tematu, ale chcialem spytac czy ktos wie jakie sa koncowki mocy w tym ampli 457 :?:
    pozdrawiam...
  • Poziom 15  
    A może coś stoi na sprzęcie??
    Nie stawiaj nic na nim bo to zakłóca wymuszone chłodzenie
    Sprawdź impedancję na jaką masz ustawiony sprzęt a jakie masz głośniki