Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Kino domowe LG L-HD6230 nie ma dźwieku z tunera radiowego.

28 Sty 2006 12:07 2469 12
  • Poziom 16  
    Dostałem do naprawy kino domowe LG L-HD6230 problem polega na braku dzwieku z tunera radiowego i wejscia AUX. Sygnał jest przełaczany na kluczu 4052 nastepnie dochodzi do przetwornika A/C CS 5331A i tu niestety konczą sie poszukiwania sygnał dalej jest przekazywany cyfrowo.
    Może mał juz ktoś podobne uszkodzenie najprosciej było by podstawic ten przetwornik ale gdzie go kupić?
  • Poziom 18  
    W przypadku braku głosu z tunera i wejścia AUX w pierwszej kolejności należy sprawdzić bity konfiguracyjne odtwarzacza (w trybie DVD). Podaj wersję oprogramowania w DVD a podam Tobie jakie one powinny być. Dźwięk po wyjściu z układu IC102 (CS5331A) trafia do modułu cyfrowego. Sprawdź czy rezonator X102 (12.288 MHz) oscyluje. Jeżeli jest dźwięk z DVD oznacza to, że "gubi" się gdzieś w tym module. W wielu przypadkach winny był procesorek na frontowym panelu. Najlepiej jakbyś podstawił przedni panel z innego kina tego modelu, jeśli masz taki komfort posiadania sprawnego - ale zwróć uwagę na tunery radiowe. W LH-D6230AD stosowane są dwie wersje tych tunerów i dwie wersje IC650 (MICOM) czyli procesorów sterujących.
    W razie pytań pisz. W miarę możliwości postaram się pomóc. Jeżeli chcesz kupić IC102 napisz.
  • Poziom 16  
    Bardzo dziękuję za konkretną odpowiedź. Jeżeli chodzi o wersje oprogramowania to nie za bardzo wiem gdzie ją w menu odczytać nic tam takiego nie widziałem z tyłu sa jeszcze nalepki z napisami 308HC01875 oraz 3720RCP023C . Co do IC650 to jest o ile dobrze odczytałem 01MCRSA041C , tuner jest typu KST -MJ 104MA1-60L. Jeżeli chodzi o podmiane przedniego pnela prawdopodobieństwo dostania takiego samego modelu do naprawy jest raczej znikome. Myśle ze trzeba sie bedzie przygladnąć bitom, nigdy tego modelu nie naprawiałem wiec bardzo proszę o pomoc.
  • Poziom 18  
    Jesli chodzi o procesor - to jego poprawny numer katalogowy brzmi 0IMCRSA041C a w twoim przypadku numer katalogowy tunera to 6700FM0066A.

Aby odczytać wersję oprogramowania wejdź do Menu (setup)/Ustawienia Ekranu/16:9 <- wybrać ten format. Teraz wciśnij 1397139 i wciśnij Enter. Pojawi się niebieska plansza gdzie będzie podany m.in. wersja programu V.3xxx
    Napisz jaką masz to podam Tobie bity konfiguracjyne. A odczytujesz je w ten sposób. W stanie gdy w odtwarzaczu nie ma płyty i widzisz planszę z logiem LG wpiśnij przycisk PAUSE na pilocie i kombinację klawiszy 1472.
  • Poziom 16  
    wszystko co odczytałem:
    MODEL- LG (LV7A0021)
    REGION - 2
    CHIP ID - MT1379
    MAIN VER. - D210
    SUB VER. - 0001
    SERVO VER. C177
    MICOM VER. V3.62
    PROM OPTOIN - FF FF FF FF FF FF FF FF
  • Pomocny post
    Poziom 18  
    Te FF świadczą o rozsypanych bitach.
    W stanie gdy w odtwarzaczu nie ma płyty i widzisz planszę z logiem LG wpiśnij przycisk PAUSE na pilocie i kombinację klawiszy 1472. Teraz wpisz kolejno bity:
    50 4C 02 EB 17 00 38 00
    i wyłącz / włącz odtwarzacz i powinno wszystko wrócić do normy.
  • Poziom 16  
    Bardzo dziekuję za pomoc po wpisaniu wszystko gra! Jestem tylko ciekaw co było powodem że tak sie stało, znalazłem co prawda kilka zimnych lutów na stabilizatorach być może dlatego ale tego nie wiem.
  • Poziom 16  
    dami napisał:
    Bardzo dziekuję za pomoc po wpisaniu wszystko gra! Jestem tylko ciekaw co było powodem że tak sie stało, znalazłem co prawda kilka zimnych lutów na stabilizatorach być może dlatego ale tego nie wiem.

Dokładnie TAK! Miałem ten sam problem i takie same objawy.Dodatkowo nie pracował SUBWOOFER. Programowanie bitów jest konieczne!
  • Poziom 21  
    Mam podobny problem jaki miał kol.dami
    MODEL- LG (LV7A0021)
    REGION - 2
    CHIP ID - MT1379
    MAIN VER. - D210
    SUB VER. - 0004
    SERVO VER. C177
    MICOM VER. V3.772
    PROM OPTOIN - FF FF FF FF FF FF FF FF
    - wersja jest nieco inna, a więc proszę o bity konfiguracyjne.
    Jeszcze większym problemem dla mnie jest brak wiedzy odnośnie wpisów pilotem liter bitów, cyfry wpisują się bezproblemowo. :cry:
    Proszę również o oświecenie mnie odnośnie wpisywania tychże liter :please:
  • Poziom 18  
    Otóz litery wpisuje się przez przyciśniecie dłuższe klawisza numerycznego. I tak dla A to przyciśnij przez chwilę 1, dla B 2 i tak do F.
    Spróbuj wprowadzić pierwsze te co podałem powyżej i sprawdź po zaprogramowaniu działanie tunera FM i innych bloków.
  • Poziom 21  
    :arrow:michalk2 dzieki za wyczerpującą odpowiedż :D Zbyt krótko przytrzymywałem klawiaturę numeryczną i wyskakiwaly cyfry. Dzięki Twojej wyczerpującej informacji LG jest naprawione.
    Jeszcze raz dziękuję
  • Poziom 16  
    Myśle ze informacje podane są wyczerpujące więc proponuje zamkniecie tematu.
  • Poziom 18  
    Słusznie. Zamknąć temat może autor (czyli ty) lub moderator czy administrator.