Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Prąd na SCART z TV

biedny_student 28 Sty 2006 12:23 815 3
  • #1 28 Sty 2006 12:23
    biedny_student
    Poziom 10  

Witam! Podłączanie TV do kompa temat rzeka, wiadomo. Ilość nerwów stracona przeze mnie duża. W skrócie: podłączałem kablem SCART-->s-video+audio tv do kompa, obraz black&white. Kupiłem inny kabel SCART-->przejściówka z wyjściami: audio, s-video,scart,cinch i zniej podłączam juz s-video do s-video w kompie i jest git kolory działaja. Ale problem jest tego typu, że i S-video i audio(w przypadku obu kabli) kopie. Między obudową a tymi przewodami jest potencjał. Wiem, że od czasu GeForce'ów2 są układy zabezpieczające na grafikach bo karty się sypały aż miło ale mimo wszystko wolałbym nie rąbać prądem po moim kompie:) Znalazłem taki link: http://www.elsat.pl/faq.htm , na samym dole jest podobne pytanie. Czy według Was jest jakiś sposób żeby uziemić to draństwo? Telewizor to Bang&Olufsen BEOVISION MX2000. Dziękuje za odpowiedzi, pozdrawiam!

0 3
  • #2 28 Sty 2006 12:38
    jonnyB
    Poziom 15  

witam
    jesli nie masz uziemionego komputera i telewizora to tak bedzie.
    dodatkowo gdy uruchomisz komputer z juz podlaczonym kablem wizji z TV to obraz na monitorze ( wtedy gdy pokazuj sie konfiguracja komputera) jest zawezony z gory i z dolu. mialem tak na roznych katrach graficznych lecz gdy zaladuje sie juz windows to wysokosc obrazu jest ok.
    Jesli jeszcze nie tego nie zrobiles to proponyje sprawdzic i ewentualnie podlaczyc komputer do gniazdka z uziemieniem natomiast telewizor jesli jest podlaczony pod antene kablowa to dostanie uziemienie z tej anteny a jesli natomiast masz tylko satelite lub tzw. siatkowa to trzeba by bylo zronic dodatkowe uziemienie od strony anteny przez np. polaczenie przewodem zewnetrznej czesci wtyczki antenowej z kaloryferem. powinno byc ok.
    pozdrawiam

0
  • #3 28 Sty 2006 14:08
    Arus.
    Poziom 13  

Bardziej pytanie niż sugestia: nie lepiej podłączyć to uziemnienie anteny do przewodu uziemniającego w gniazdku?

0
  • #4 28 Sty 2006 19:07
    pedros?
    Poziom 9  

wszystko sie skupia na tym czy instalacja elektryczna jest wykonana w układzie TN-C-S czy TN-S...

0