Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Identyfikacja przeznaczenia przewodu z wtykami RJ-45/DB-9

28 Sty 2006 13:24 1079 7
  • Poziom 10  
    Mam specyficzny kabel - na jednym końcu jest wtyczka taka jak w dawnych myszkach (taka duża, niepamietam jak się nazywa :)) a na drugim normalna wtyczka sieciowa. Da się takim kablem połączyć dwa komputery??
  • Poziom 15  
    A to nie jest przejściówka? Co masz na myśli normalna wtyczka sieciowa. Jeśli RJ-45 to to może być przejściówka AUI<->RJ45.
  • Poziom 13  
    jesli to jets zwyka skretaka to utnij ta stara wtyczke i idz do sklepu komputerowego niech ci zacina koncowke RJ do normalnej sieciowki..
    takiej etyczkie nie kojarze...
  • Poziom 10  
    przez normalną końcówkę sieciową miałem na myśli taką, którą można wsadzić do karty sieciowej i wygląda jak większa wtyczka telefoniczna :) sory ale jeśli chodzi o nazwy to słaby jestem :) ale takim kablem nie da się połączyć??
  • Pomocny post
    VIP Zasłużony dla elektroda
    stomasz napisał:
    Mam specyficzny kabel - na jednym końcu jest wtyczka taka jak w dawnych myszkach (taka duża, niepamietam jak się nazywa :)) a na drugim normalna wtyczka sieciowa.

Jest to pewnie kabel do konsoli sprzętu sieciowego.
    Wtyczka to DB-9

Cytat:

Da się takim kablem połączyć dwa komputery??

Do połączenia 2 komputerów się to nie nadaje.
  • Poziom 10  
    to jest taka wtyczka z dziurami w kształcie trapezu z zaokrąglonymi rogami :) nie PS\2 tylko ta co dawniej robili. Nie wiem to chyba COM sie nazywa??

PS co to znaczy do konsoli sprzętu sieciowego??

Bo tak w ogóle to mam laptopa z kartą sieciową i kompa bez sieciówki.. I chciałem je jakoś połączyć ze sobą tylko nie wiem jak. Nie obejdzie sie bez kupna karty sieciowej?? Na obydwu jest WinXp
  • Pomocny post
    VIP Zasłużony dla elektroda
    stomasz napisał:
    to jest taka wtyczka z dziurami w kształcie trapezu z zaokrąglonymi rogami :) nie PS\2 tylko ta co dawniej robili. Nie wiem to chyba COM sie nazywa??

COM - to port szeregowy, wtyczka ma symbol DB-9

Cytat:

PS co to znaczy do konsoli sprzętu sieciowego??

Konsola to port szeregowy pozwalający na zarządzanie urządzeniem.

Cytat:

Bo tak w ogóle to mam laptopa z kartą sieciową i komputera bez sieciówki.. I chciałem je jakoś połączyć ze sobą tylko nie wiem jak. Nie obejdzie sie bez kupna karty sieciowej?? Na obydwu jest WinXp

Da się bez zakupu karty- jednak nie jest to warte pracy jaką trzeba poświęcić i efektów. Można połączyć przez porty COM, LPT, USB ...
    Połączenia te jednak są dużo wolniejsze od Ethernet'u i bardziej kłopotliwe w konfiguracji.

Prościej jednak zakupić kartę sieciową za niecałe 30zł i mieć bezproblemowe połączenie 100Mb/s.
  • Poziom 10  
    Dzięki za pomoc!!!