Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Felicia 1,3MPI z 2001r. żarówki się przepalają

28 Jan 2006 14:25 3096 13
 • Level 10  
  Co może być przyczyną (i jak tą przyczynę usunąć) przepalania się żarówek (obu naraz) świateł mijania. Początkowo myślałem, że to przypadek, zwłaszcza, że po założeniu nowych żarówek przejeździłem dwa dni. A tu znowu dzisiaj rano po przejechaniu 20 metrów, najpierw wielki błysk a potem ciemność. Obniżyłem długie i jeździłem na nich przez kilkadziesiąt kilometrów.
 • Level 23  
  pewnie regulator napięcia :)

  skoro banpierw błysk

  pozdrawiam
 • Level 25  
  Nie szkodzi sprawdzić napięcia ładowania, ale gdyby tak było to i długie by się spaliły i wiele innych urządzeń. Raczej szukał bym innej przyczyny. Zbyt długi postój z włączonymi światłami mijania, jakiś duży wstrąs. Błysk następuje w chwili przepalenia bo skraca się włókno.
 • Level 21  
  Jakie żarówki stosujesz ? Ostatnio całą serię TUNGSRAMÓW wywaliłem do kosza w firmie !

  Dodano po 59 [sekundy]:

  Jakie żarówki stosujesz ? Ostatnio całą serię TUNGSRAMÓW wywaliłem do kosza w firmie ?
 • Level 15  
  Sprawdz połaczenia,masy,ładowanie-lecz wymiana regulatora Cię nie minie.
 • Level 10  
  Też myślę, że to regulator napięcia, ale dlaczego przepalają się tylko światła mijania?
 • Level 24  
  Sulim01 wrote:
  Obniżyłem długie i jeździłem na nich przez kilkadziesiąt kilometrów.

  Czy to stwierdzeniwe oznacza przepaleie włokna "długich"?
 • Level 10  
  Żeby dojechać na światłach do domu to reflektory ustawiłem tak aby oświetlały drogę bliżej samochodu i włączyłem światła drogowe (długie). Przy takim ustawieniu nie oślepiałem kierowców jadących z naprzeciwka. Żarówki się nie przepaliły - i to mnie dziwi.
 • Level 24  
  Proponuję Ci włożyć nowe żarówki ale nie Tungstram. Np NARVA.
  Jeśli sie przepalą jak poprzednie , przyjrzyj się wibracjom od silnika.
  WAZNE. Poruszenie uzywanej zarówki zawsze kończy się jej rychłym przepaleniem. Może u Ciebie wystapiło to raz a wczesniej gmerałeś w reflektorach.
 • Level 10  
  To nie jest problem przepalenia się żarówki! To jest problem przepalenia się jednocześnie (w tej samej sekundzie) dwóch żarówek - w lewym i prawym reflektorze. Najprawdopodobniej wskutek wzrostu napięcia.
 • Level 16  
  czesto za tak nagle skoki napiecia oprocz uszkodzonego regulatora odpowiada uszkodzony lub zuzyty akumulator. moze byc tez zla masa niekoniecznie w lampach,wizyta u dobrego elektryka raczej cie nie minie.pozdrowka .ps.napisz jak usuniesz usterke.
 • Level 10  
  Chyba jednak regulator napięcia (mam nadzieję, że tylko on). Zmierzyłem napięcie: przy 1000obr/min jest 18V; przy większych - dochodzi do 20V. Ale dlaczego poszły tylko światła mijania??
  Dziękuję, tym co odpowiedzieli, za pomoc!
  Jak wymienię regulator, napiszę czy było to tylko to.
 • Level 24  
  [quote="Sulim01"]Ale dlaczego poszły tylko światła mijania??
  To samo pytanie zadałem sobie. Podam inny przyklad. Kiedyś walczyłem z niedoładowaniem akumulatora w 125p. Wymieniłem alternator, regulator, akumulator przejrzałem połaczenia z karoserią i problem miałem nadal mimo iz na naładowanym akumulatorze odpalałem od "pierwszego kopa". Jak się później okazało, przyczyną było złe połaczenie "masy" między skrzynia biegów a karoserią. Wróćmy do tematu. Skoro nie spalają sie pozostałe żarówki, nasuwa się wniosek że one nie dostają "strzału" napiecia. Idąc tym tokiem rozumowania, jest prawdopodobne że tylko na przednie żarówki podawane jest chwilowo napięcie wprost z alternatora a na tylne prawidłowe. Regulator więc działa ale nie dla całej instalacji. Prawdopodobnie z powodu skorodowania jakiejś śruby/styku od strony minusa, instalacja "podzieliła się" na dwie części. Kierując się wspomnianym swoim przykrym doświadczeniem, proponuje przejrzeć wszystkie połaczenia "minusa" i sprawdzić czy wszystkie metalowe korpusy podzespołów samochodu stanowią jednolitą "masę".:D:D:D
 • Level 10  
  Dzięki, przed założeniem nowego regulatora przejrzę te "minusy".
  A fiat125p miał plecionkę drucianą do połączenia skrzyni biegów z nadwoziem. Kiedyś mi się poluzowała i prąd do rozrusznika powędrował linką ssania. Do dzisiaj nie wiem dlaczego samochód nie wyleciał w powietrze. Osłona linki z tworzywa się stopiła. Od tego czasu sprawdzam wszystkie takie połączenia i innym też radzę to robić.