Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

MONOBLOCK na czaszy 65 cm ?

28 Sty 2006 14:44 3521 7
  • Poziom 1  
    Kupiłem monoblock na tej auckcji http://www.allegro.pl/show_item.php?item=80883856

Mam czasze antenową o średnicy 65 cm i chciałbym się dowiedzieć czy jest możliwy odbiór A&H ? Stojąc za anteną lewy konwerter jest do niej zamocowany. Jeżeli odbiór jest możliwy jak ustawić tą antenę?

Mam Fergusona 2018SE (old) z obsługą DiSEQc 1.2.
  • Poziom 10  
    Z tego co sie orientuje to monobloki robia konkretnie pod anteny 90cm i ty możesz mieć problem z ustawieniem. Jak piszesz że lewy konwerter jest do niej przymocowany tzn. Hotbird. Jeżeli złapiesz jakieś kanały z Hotbirda to sprawdz potem z Astry. Jeżeli z Astry nic nie bedzie to niestety będzie cie czekac wymiana czaszy na większą. A tak poza tym to antenka 65 cm jest za małą do robienia zezów. Pozdrawiam. Ja mam na antence 85 cm zawieszone 4 konwertery.
  • Poziom 35  
    Na Antenie 65 można zamontowac zeza i bedzie działać tylko muszą być dwa osobne konwertery.
  • Poziom 39  
    @marcinno11
    Wszystko prawda, tylko czemu mamy Ci płacić punktami za oglądanie Twojej anteny?
  • Poziom 11  
    Ja kiedys juz bardzo dawno tak ok. 8 lat wstecz zamontowalem na 6 -tce dwa konwertery na uchwycie wlasnej produkcji.Odbior byl dobry tylko to byl przekaz analogowy.Zez byl ustawiony na Eutelsata i na Astre.Do odbioru sygnalu cyfrowego 65 z monoblockiem bedzie za mala.Po prostu,zmien antene na co najmniej 85-ke i bedzie ok.W ubieglym tygodniu zalozylismy Monoblocka u kumpla na 85-ce i chodzi na E i A Super.Monoblock Inverto Twin 0,2 dB.
    Pozdrowka!
    Mac
  • Poziom 24  
    Znam opinie z innego forum i to musi DZIAŁAC kwestia ustawienia
    Kilka osób sie wypowiedziało ze oglądają i im to działa
    Cytat:
    monobloki z powodzeniem działaja na czaszach 60cm.
  • Poziom 24  
    Pewnie działać będzie, ale ponieważ rozstaw konwerterów jest za duży, to należy tak wypośrodkować antenę aby poziom sygnału z obu satelitów był jednakowy. Nie będzie to optymalne ustawienie, a sygnał będzie dużo słabszy niż w tradycyjnym zezie i może zostać zakłócony przez sąsiednie satelity. Nikt też nie da gwarancji na stabilny odbiór. Zależy to też od poziomu sygnału na danym terenie.
  • Poziom 11  
    Wedlug mnie,przy zlej pogodzie czyli przy gestych chmurach srednica anteny 65 i zeza lub Monoblock jest za mala.Po prostu,bedzie zly odbior.Sa na astrze jak i tez na Eutelsacie kanaly , ktore maja slabszy sygnal i dlatego tez moga byc z nimi problemy.