Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Canon CP 660 - error E 355

lesmir 28 Jan 2006 18:37 1916 8
 • #1
  lesmir
  Level 18  
  Witam

  Mam problem z kopiarką kolorową Canon CP 660, zaraz po włączeniu wyskakuje informacja o błędzie systemu.W service manual błąd ten jest określany jako żle dopasowany serial numer reader controller PCB a EEPROM. Nie wiem skąd odczytać ten numer, wszystkie jakie mogłem odczytać z napisów na płytkach oraz obudowie już przetestowałem i nadal stoje w miejscu czy pomoże zmiana systemu.
  Proszę zorientowanych w temacie o pomoc.
 • #2
  xerwis
  Level 15  
  wchodzisz w tryb serwisowy * 2i8 * Option/User/Serial i wprowadź dobry numer

  Dodano po 2 [minuty]:

  zaraz odpowiem skad go odczytać
 • #3
  lesmir
  Level 18  
  Jednak zmiana systemu nie pomogła, a raczej przełożenie flash rom z drugiej kopiarki. To musi być jakiś numer który znajduje się na reader controllerze ale rozbierałem rerader i wprowadzałem po kolei wszystkie numery 5 cyfrowe i końcówki jakie znalazłem i nadal nic.

  W instrukcji jest mowa o sprawdzeniu jakiejs pozycji 15 w trybie serwisowym, określany jako (15 total) tez nie mogę nic znależć. Myślę że chodzi tu o numer seryjny reader controlera , chwała temu co go namierzy.
 • #4
  xerwis
  Level 15  
  jak masz serwisówkę to poczytaj chapter 8 i strona 8-4 ja nie mam czasu na dochodzenie do tematu a jestem na chacie a nie przy maszynie

  pozdro
  DD

  Dodano po 2 [minuty]:

  bz moye tryeba yrobi dokadnie jak każą w papierach tu chodzi obłąd chyba 335 a potem o355 sprawdź

  Dodano po 1 [minuty]:

  sory klawa mi się na chwile przestawiła klepałem z jednym ruskiem myślałem ze wie o co biega, być może trzeba ... j.w.

  Dodano po 54 [sekundy]:

  do jutra powinienem wiedzieć na czy wada polega spoko

  pozdro

  DD

  Dodano po 3 [minuty]:

  rusek mówi że jak masz inny skaner i kopiarkę , która miała inny skaner wpisany to robi się niezłe jajo, czyli kasowanie jakiegoś EEPROMU do postaci jak nowa drukarka, co przysparza parę problemów!!

  pozdro

  DD
 • #5
  lesmir
  Level 18  
  W instrukcji napisali żeby nie montować readera i EPROM od różnych maszyn, ja czegoś takiego nie robiłem, maszyna ma te same elementy które były uzyte w fazie produkcji.

  Owszem najpierw pojawia sie E353 i też żada poprawnego seriala jeśli wpisany nie jest poprawny wtedy wyskakuje E355, ale po zresetowaniu FUNCTION/CLEAR/R-CON wracam do punktu wyjścia czyli E353 (zgubiony lub niedopasowany serial Nos. pomiędzy tylnym kontrolerem PCB a EPROM) i nie wiem gdzie ten serial siedzi czy da się go jakoś odczytać z elektroniki lub w inny sposób, lub odzyskać.
 • #6
  xerwis
  Level 15  
  podobnież rozdział IV mówi jak to robić

  pozdro
  DD

  jak coś się dowiem to dam znać
 • #7
  muminekWRC
  Level 12  
  Nie wiem po co tyle zachodu jeżeli jest to do zrobienia w prosty sposób.
  1. Odkręcasz plastki pod panelem sterowania skanera (ten sam który odkręca się do programowania PL języka - dwie śróbki)
  2. Wchodzisz w serwis *28*
  3. zakładka FUNCTION
  4. teraz nie pamiętam ale albo USER albo BODY - trzeba znaleźć pozycję serial
  5. Wprowadzasz z tego panela który odkręciłeś numer fabryczny (same cyfry)

  II sposób pomaga czasami
  W serwisie w funkcjach - clear jest pozycja ERR355 kasujesz i pomaga
 • #8
  lesmir
  Level 18  
  Wprowadzałem numer seryjny który znalazłem na wewnetrznej stronie panela sterowania ten przy tabliczce z ustawieniami fabrycznymi, jest to ten sam numer seryjny co na nalepce z tyłu skanera ponieważ kody E353,E355 wskazują właśnie ten numer ale o dziwo wcale go nie akceptuje, próbowałem też kasować ERR354-CLR i nic, jeszcze raz wszystko sprawdzę i dam znać, jeśli mielibyście jeszcze jakieś sugestie to zachęcam do drążenia tematu bo każdemu kto serwisuje może się przydażyć.
 • #9
  lesmir
  Level 18  
  Dzięki za pomoc sprawa się wyjasniła, metodą prób i błędów okazało sie że ten numer trzeba wpisać nie jak to mówi instrukcja w funkcji serial, ale tam gdzie w trybie serwisowym jest niby kasowanie E354.

  Temat uważam za zamknięty.