Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Peugeot 406 i kontrolka co jaki¶ czas się zapala. Co to?

bbxb 28 Jan 2006 19:12 8129 13
    bbxb
    Level 31  
    Witam!
    Problem jest w peugeocie 406 [rok 97 poj 1.6 benzyna]. Jad±c autem co jaki¶ czas zapala się ta kontrolka co w pliku. Raz się zapali raz nie. PóĽniej [po jakim¶ nieokre¶lonym czasie] ga¶nie. Co to może być? Co jest uszkodzone i jak to naprawić? Za co odpowiada ta kontrolka?

POZDRAWIAM.
    Kamery 3D Time of Flight - zastosowania w przemy¶le. Darmowe szkolenie 16.12.2021r. g. 10.00 Zarejestruj się
  • Helpful post
    KingKong
    Level 25  
    Mówi±c krótko jest to lampka samodiagnozy układu wtrysku benzyny. Sterownik wykrył jaki¶ bł±d pracy którego¶ urz±dzenia lub niewła¶ciwych parametrów pracy. Musisz udać się do jakiego¶ warsztatu lub serwisu niech sczytaj± kody błędów. Problem sam pewnie nie zniknie.
  • Helpful post
    User removed account
    User removed account  
    bbxb
    Level 31  
    A muszę do aso czy zwykly warsztat da rade? i jakie sa ceny tej uslugi??
  • Helpful post
    KingKong
    Level 25  
    Polecam raczej jaki¶ renomowany zakład, popytaj znajomych. Tak zwani "garażowcy" mog± co¶ przy okazji zepsuć.
  • Helpful post
    User removed account
    User removed account  
    bbxb
    Level 31  
    A samemu nie dam rady? Jakie programatory sa do tego potrzebne? i jakie interfejsy i jakie sa ceny tych urzadzen.

pzdr.
  • Helpful post
    KingKong
    Level 25  
    W twoim przypadku mog± być dwa systemy OBD2 lub Peugeot. W tym roku było przej¶cie. Oba możesz kupić na allegro, poszukaj. Ale najmiej klopotów będziesz miał jak udasz się do "renomy". Odczytanie i interpretacja błędów to dwie różne dziedziny, poza tym odczytanie nie dużo kosztuje.
  • Helpful post
    User removed account
    User removed account  
  • Helpful post
    topcio1
    Level 14  
    A jest w tym autku gaz? :?:
  • Helpful post
    sebek1111
    Level 15  
    Czemu go straszycie?? Z tego co wiem wystarczy zewrzec we wiekszosci przypadkow linie K do masy. W archiwum sa schematy gniazd diagnostycznych, opisy co zwierac i tabele kodow migowych. Wiec jest duza szansa ze wystarczy ci biurowy spinacz do odczytania bledu. Przekop archeo i to nie tylko dla 406 bo wiekszosc peugeotow i citroenow odczytuje sie w identyczny sposob.
  • Helpful post
    User removed account
    User removed account  
    bbxb
    Level 31  
    jestem elektronikiem mam zaklad napraw rtv od wielu lat a teraz programuje pic'e i mam wiele programatorow wiec mialem nadzieje ze sobie poradze.

ale moze lepiej podjechac do aso. ile to bedzie kosztowalo? 50 pln 500 pln 5000 pln?

pzdr.

Dodano po 3 [minuty]:

nie ma i nie bylo gazu - auto bez kombinacji zadnych nigdy nie bite
    KingKong
    Level 25  
    U mnie w firmie gdzie pracuję 60 PLN... Ale je¶li parasz się elektronik±, możesz spróbować sam. Zakup na Allegro odpowiedni sprzęt tylko pamiętaj o przej¶ciu w tym roku na OBD2. Dla elektronika to pewnie pestka. Dla mnie to co jest w ¶rodku każdego urz±dzenia elektronicznego, to czarna magia. Wiem do czego służ± takie miedziane ¶cieżki -> do ł±czenia tego wszystkiego co jest w ¶rodku. Naprawiłem w ten sposób parę sterowników, miały wła¶nie popalone ¶cieżki.:D Same odczytywanie kodów usterek nie jest trudne, raczej ich interpretacja.